Přidat na Seznam.cz  

Hradec se po 7 letech vrací do 1. ligy

Autor LUPI Květen - 28 - 2010

Logo FC Hradec Králové

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Hradec se po 7 letech čekání vrací mezi domácí fotbalovou elitu. Celých 6 ročníků hrál Hradec v 2. lize. Prošel si finančními problémy a hrozilo i zrušení klubu. Ten dnes vlastní město Hradec Králové. Ve 2. lize se Hradci střídavě dařilo a nedařilo, vetšinou končil buď na 4. nebo 7. místě. Loňskou sezonu zakončil až na 13. pozici a pro letošní ročník byl považován za outsidera. Tým ukázal, že všechno je možné a jako první postupuje do 1. ligy, kde se utká s týmy, které opravdu prověří jeho kvalitu. Do Hradce přijede Sparta, Slavia, Baník, Bohemians 1905, Olomouc, Liberec nebo Plzeň.

Málokdo očekával, že Hradec v letošní sezoně postoupí do 1. ligy. Po nevydařené minulé sezoně, kdy mužstvo málem bojovalo o záchranu se předpokládal za dobrý výsledek umístění poblíž středu tabulky. První tři vyhrané zápasy, poté prohra s lídrem z Ústí, další vyhraný zápas proti Žižkovu, velká prohra ve Vlašimi a od té doby série 22 zápasů bez prohry.

V jarní části se mužstvo utrhlo ze řetězu a soupeře drtilo jednoho po druhém. Série 8 výher v řadě je jasný důkaz. V leckterých zápasech měl Hradec velké štěstí, že se mu podařilo vyhrát. Mnohokrát stačil jeden gól na výhru. Zásluhu má na tom především perfektní obranná fáze a brankářská jednička – Jiří Lindr. Ten má na svém kontě již 15 nul. Mužstvo šlapalo jako hodinky. Mohlo se zdát, že v posledních zápasech mu trochu docházel dech, ale postup v domácím prostředí po výhře nad Duklou vše napravil. Plně zasloužený postup byl ten nejhezčí moment pro všechny hráče, trenéry, celý realizační tým a hlavně pro všechny fanoušky, kteří oslavovali až dlouho do noci.

Vstupem mužstva do 1. ligy začínají také povinnosti. Nákup nových černých a bílých sedaček v klubových barvách a vyhřívaný trávník bez kterého nelze ligu doma hrát. Je také potřeba vylepšit kádr o nové zkušenější hráče. Hovoří se o lehkém doplnění zhruba 3 až 4 hráči. Takže i ti, co si ligu vybojovali budou hrát i nadále a tým se kompletně nepřemění, jen vhodně doplní.

Rozdíl mezi 1. ligou a 2. ligou je obrovský. Ředitel klubu Richard Jukl nedávno řekl: „Je to jako rozdíl mezi Porsche a Trabantem.“ Česká nejvyšší fotbalová soutěž má úplně jinou medializaci a je neustále na očích lidí, fanoušků a sponzorů. Utkání mají úplně jiný náboj. Je rozdíl, když do Hradce přijede Čáslav, Hlučín nebo Vlašim a když dorazí například Slavia Praha, Slovan Liberec nebo Baník Ostrava. Návštěvnost na domácí zápasy je v průměru 2200 diváků na zápas v letošní sezoně. Na některá utkání přišlo daleko více lidí než na některé zápasy v 1. lize, proto se očekává, že se zájem ještě daleko více zvýší v nové sezoně. Určitou překážkou může být zastaralý Všesportovní stadion, na který mnoho lidí nechce přijít i kdyby se tady hrálo Mistrovství světa.

Tým má ambice nebýt v Gambrinus lize jen do počtu, ale pohybovat se v klidných vodách středu prvoligové tabulky. Uvidíme, nakolik se toto přání stane skutečností. Přejeme týmu, co nejlepší umístění a mnoho let v nejvyšší domácí fotbalové soutěži.

V těchto dnech si Hradec připomíná výročí 50. let od titulu mistra ligy v roce 1960, který vyhrál jako úplný nováček v soutěži, když postoupil z 2. ligy. Třeba se historie bude opakovat.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V centru Hradce začne motoristům od úterý 4. června sloužit nový čtyřpodlažní parkovací dům pro 284 automobilů. Nah…
  Výsledky voleb do Evropského parlamentu za Hradec: ANO 21,36 %, Piráti 15,32 %, ODS 14,85 %, STAN+TOP 09 13,16 %, S…
  Hradecký stadion hrůzy přežil další sezónu, pomalu se z něj stává historický artefakt. Snad alespoň rezavá střecha…

  9.552

  1.152

  1.070


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ