Přidat na Seznam.cz  

Hradec se po 7 letech vrací do 1. ligy

Autor LUPI Květen - 28 - 2010

Logo FC Hradec Králové

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Hradec se po 7 letech čekání vrací mezi domácí fotbalovou elitu. Celých 6 ročníků hrál Hradec v 2. lize. Prošel si finančními problémy a hrozilo i zrušení klubu. Ten dnes vlastní město Hradec Králové. Ve 2. lize se Hradci střídavě dařilo a nedařilo, vetšinou končil buď na 4. nebo 7. místě. Loňskou sezonu zakončil až na 13. pozici a pro letošní ročník byl považován za outsidera. Tým ukázal, že všechno je možné a jako první postupuje do 1. ligy, kde se utká s týmy, které opravdu prověří jeho kvalitu. Do Hradce přijede Sparta, Slavia, Baník, Bohemians 1905, Olomouc, Liberec nebo Plzeň.

Málokdo očekával, že Hradec v letošní sezoně postoupí do 1. ligy. Po nevydařené minulé sezoně, kdy mužstvo málem bojovalo o záchranu se předpokládal za dobrý výsledek umístění poblíž středu tabulky. První tři vyhrané zápasy, poté prohra s lídrem z Ústí, další vyhraný zápas proti Žižkovu, velká prohra ve Vlašimi a od té doby série 22 zápasů bez prohry.

V jarní části se mužstvo utrhlo ze řetězu a soupeře drtilo jednoho po druhém. Série 8 výher v řadě je jasný důkaz. V leckterých zápasech měl Hradec velké štěstí, že se mu podařilo vyhrát. Mnohokrát stačil jeden gól na výhru. Zásluhu má na tom především perfektní obranná fáze a brankářská jednička – Jiří Lindr. Ten má na svém kontě již 15 nul. Mužstvo šlapalo jako hodinky. Mohlo se zdát, že v posledních zápasech mu trochu docházel dech, ale postup v domácím prostředí po výhře nad Duklou vše napravil. Plně zasloužený postup byl ten nejhezčí moment pro všechny hráče, trenéry, celý realizační tým a hlavně pro všechny fanoušky, kteří oslavovali až dlouho do noci.

Vstupem mužstva do 1. ligy začínají také povinnosti. Nákup nových černých a bílých sedaček v klubových barvách a vyhřívaný trávník bez kterého nelze ligu doma hrát. Je také potřeba vylepšit kádr o nové zkušenější hráče. Hovoří se o lehkém doplnění zhruba 3 až 4 hráči. Takže i ti, co si ligu vybojovali budou hrát i nadále a tým se kompletně nepřemění, jen vhodně doplní.

Rozdíl mezi 1. ligou a 2. ligou je obrovský. Ředitel klubu Richard Jukl nedávno řekl: „Je to jako rozdíl mezi Porsche a Trabantem.“ Česká nejvyšší fotbalová soutěž má úplně jinou medializaci a je neustále na očích lidí, fanoušků a sponzorů. Utkání mají úplně jiný náboj. Je rozdíl, když do Hradce přijede Čáslav, Hlučín nebo Vlašim a když dorazí například Slavia Praha, Slovan Liberec nebo Baník Ostrava. Návštěvnost na domácí zápasy je v průměru 2200 diváků na zápas v letošní sezoně. Na některá utkání přišlo daleko více lidí než na některé zápasy v 1. lize, proto se očekává, že se zájem ještě daleko více zvýší v nové sezoně. Určitou překážkou může být zastaralý Všesportovní stadion, na který mnoho lidí nechce přijít i kdyby se tady hrálo Mistrovství světa.

Tým má ambice nebýt v Gambrinus lize jen do počtu, ale pohybovat se v klidných vodách středu prvoligové tabulky. Uvidíme, nakolik se toto přání stane skutečností. Přejeme týmu, co nejlepší umístění a mnoho let v nejvyšší domácí fotbalové soutěži.

V těchto dnech si Hradec připomíná výročí 50. let od titulu mistra ligy v roce 1960, který vyhrál jako úplný nováček v soutěži, když postoupil z 2. ligy. Třeba se historie bude opakovat.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Stavební odbor v Hořicích poslal do Hradce příznivou zprávu. Nově vydané územní rozhodnutí ke křižovatce Mileta, o…
  Začala stavební sezóna. Na dálnici D35 byla zahájena výstavba v úseku Opatovice n/L - Časy dlouhém 12,6 km. Přes úz…
  Příprava nového fotbalového stadionu pokračuje, vypsání dalšího výběrového řízení bude v průběhu roku. Nově se počí…
  Zatímco cena jízdenky z Prahy do Chlumce stojí 135 korun, z Prahy do Hradce, kam to je dál se jezdí dotovaně za 95…

  9.458

  1.084

  1.020


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ