..

Plachta sever foto: orco.cz

V hradecké části Na Plachtě vyroste další rezidenční čtvrť. Po již dokončené severní části, kde se nacházejí obydlené bytové a rodinné domy, vznikne vedle továrny Petrof další část nové Plachty. Bydlení by zde mělo najít přibližně 1050 obyvatel. Nejvyšší bytové domy budou mít 4 podlaží s pátým ustupujícím podlažím. Území Plachta střed se nachází v těsné blízkosti (130 m) od chráněné lokality Na Plachtě, kde se vyskytují velmi vzácné druhy živočichů. Bydlení by však nemělo svým hlukem a životem podle odborných studií narušovat tuto lokalitu.


Hradec Králové potřebuje nové obyvatele jako sůl, aby dosáhl magických 100 tisíc obyvatel. Dnes má lehce přes 94 tisíc. Z demografických údajů vyplývá, že se v Hradci rodí více dětí než je počet zemřelých, ale více lidí se z Hradce vystěhuje, než přistěhuje. Mnohdy dochází k přesunům v rámci města. Je důležité upozornit, že v Hradci jsou po Praze a Brně nejdražší byty v republice.

Nová lokalita nabídne atraktivní bydlení v klidné městské části. V již dokončené severní části našlo bydlení zhruba 800 obyvatel. Poblíž vzniklo i malé jezírko s parkem. Nová lokalita bude svou architekturou plynule navazovat na již stávající část. Nejvyšší domy budou přímo u cesty a u továrny Petrof. Směrem k Plachtě se budou postupně podlaží snižovat. Z důvodu navýšení provozu by se měla na křižovatce Na Brně vybudovat světelná signalizace.

Projekt Plachty střed foto: mmhk.cz

Samotné bydlení bude nabízet množství předzahrádek, veřejných i poloveřejných prostorů. V lokalitě je navržená rozmanitá skladba bytových domů, které budou mít hlavní orientaci na jižní stranu, případně jihovýchod či jihozápad. Fasády objektu budou členěné, aby došlo ke zjemnění měřítka. Některé objekty budou řešeny jako viladomy. Jiné zase budou mít větší měřítka, aby docházelo k plynulému přechodu mezi výrobní zónou a touto lokalitou. V celém komplexu Plachta střed bude dostatek zelených míst pro relaxaci. Na severovýchodě bude umístěn komerční objekt, který bude sloužit i Plachtě sever.

Je otázkou, pokud zde vyroste další čtvrť a bude v lokalitě Plachta střed a sever více jak 1800 obyvatel úvaha o zavedení městské hromadné dopravy do této části. Možná nejlepším řešením by bylo  zatrolejování ulice Na Brně až ke kruhovému objezdu u jezírka v ulici U Parku. Nejbližší zastávky jsou nyní na lince č. 9 a trolejbusových linkách č. 1 a 2.

Stavba nové čtvrti by měla být zahájena letos na podzim nebo příští rok na jaře. Dokončení celého projektu se plánuje v letech 2012-2013.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dopravní podnik zvýší průměrnou hrubou mzdu řidičů o zhruba 3 tisíce korun. Reaguje tak na jejich úbytek a nedostat…
  Na letošní 25. ročník airshow CIAF 1. a 2. září, dorazí znovu lotyšská skupina Baltic Bees, která létá na šesti str…
  Brankářská jednička Patrik Rybár opouští ledové plochy Hradce. Míří za lepším, do nejlepší hokejové ligy NHL, kde p…
  Na okraji Hradce roste nová hasičská zbrojnice pro dobrovolné hasiče z Březhradu. Otevřít by měla letos v srpnu. Do…

  8.390

  956

  704


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ