..

Tereziánský dvůr

Hotel Tereziánský dvůr. Tak zní název nového hotelu, který vyrostl spolu s obytnými budovami po přestavbě Nálepkových kasáren v centru Hradce. Hotel patří mezi nejmodernější 4* hotely v Česku. Jeho klientelu by měla tvořit nejenom kongresová turistika, ale také rodiny s dětmi. V Hradci se může pyšnit 4* ještě Hotel U Královny Elišky, Hotel Grand a Hotel Okresní Dům. Tereziánský dvůr svoji kapacitou podstatně navýšil hotelový komfort a kapacitu v celém okolí Hradce.


Elegantně uspořádaný hotel v uzavřeném čtvercovém půdorysu bývalých Nálepkových kasáren spojuje historii a vkusnou přestavbou i moderní současnost. Najdete v něm nově přistavěný kongresový sál, restauraci a v sousedství budovy divadla Drak. Hotel se nachází v klidné části Hradce nedaleko historického centra a řeky Orlice. V hotelu je celkem 80 klimatizovaných pokojů s luxusním designem v kombinacích červené, černé, zlaté a bíle barvy. Může poskytnout ubytování až 147 hostům od jednolůžkových pokojů až po prostorné apartmány s vlastní saunou.

Hotel také nabízí prostornou restauraci, dva bary, kavárnu a velkou vyhlídkovou terasu po skoro celém obvodu restaurace. Unikátem celého hotelu je kongresový sál na ploše 264 m2 s kapacitou až 250 osob, plus další dva salonky. Hotel poskytuje také wellness služby. Má kryté parkovací místa pro hotelové hosty a stání pro autobusy.

V souvislosti se stavbou hotelu Tereziánský dvůr probíhala i rekonstrukce omšelého hotelu Alessandria na Slezském předměstí. Ten v průběhu jara a léta dostal zbrusu nový světle modrý kabát. Rekonstrukce budovy se povedla na jedničku a Alessandria teď vypadá jako moderní a kvalitní hotel. Ten prošel nejenom vnější rekonstrukcí, ale také vnitřní.

Zbývá už jenom dodat, že co se týče pohledu zvenčí, není na tom moc dobře hotel Černigov na novém Riegrově náměstí, který by potřeboval také velmi razantní rekonstrukci. Ta by musela vyhovovat současným trendům a být přitažlivá i pro okolí, což v současné chvíli moc není.

Zdroj: euroagentur.com, zette.cz, google.cz


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Plzeňská Škoda Electric dodá do Hradce 9 kusů trolejbusů s bateriemi, z toho 3 budou vozit cestující na Plachtu.
  V 84 z 85 okrsků v Hradci zvítězilo hnutí ANO. Jeden okrsek v historickém středu města ovládli Piráti. Účast ve městě byla 67 %.
  Bílá věž se ztratila, taky hotel Černigov, nádraží, zmizel úplně celý Hradec. Může za to známý kouzelnický jev zvaný mlha.
  Nový sportovní areál Sportpark Hit v Třebši postupně roste. Propojí ho i nová lávka přes vodní příkop od zastávky MHD Hvězda.

  .  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ