..

Tereziánský dvůr

Hotel Tereziánský dvůr. Tak zní název nového hotelu, který vyrostl spolu s obytnými budovami po přestavbě Nálepkových kasáren v centru Hradce. Hotel patří mezi nejmodernější 4* hotely v Česku. Jeho klientelu by měla tvořit nejenom kongresová turistika, ale také rodiny s dětmi. V Hradci se může pyšnit 4* ještě Hotel U Královny Elišky, Hotel Grand a Hotel Okresní Dům. Tereziánský dvůr svoji kapacitou podstatně navýšil hotelový komfort a kapacitu v celém okolí Hradce.


Elegantně uspořádaný hotel v uzavřeném čtvercovém půdorysu bývalých Nálepkových kasáren spojuje historii a vkusnou přestavbou i moderní současnost. Najdete v něm nově přistavěný kongresový sál, restauraci a v sousedství budovy divadla Drak. Hotel se nachází v klidné části Hradce nedaleko historického centra a řeky Orlice. V hotelu je celkem 80 klimatizovaných pokojů s luxusním designem v kombinacích červené, černé, zlaté a bíle barvy. Může poskytnout ubytování až 147 hostům od jednolůžkových pokojů až po prostorné apartmány s vlastní saunou.

Hotel také nabízí prostornou restauraci, dva bary, kavárnu a velkou vyhlídkovou terasu po skoro celém obvodu restaurace. Unikátem celého hotelu je kongresový sál na ploše 264 m2 s kapacitou až 250 osob, plus další dva salonky. Hotel poskytuje také wellness služby. Má kryté parkovací místa pro hotelové hosty a stání pro autobusy.

V souvislosti se stavbou hotelu Tereziánský dvůr probíhala i rekonstrukce omšelého hotelu Alessandria na Slezském předměstí. Ten v průběhu jara a léta dostal zbrusu nový světle modrý kabát. Rekonstrukce budovy se povedla na jedničku a Alessandria teď vypadá jako moderní a kvalitní hotel. Ten prošel nejenom vnější rekonstrukcí, ale také vnitřní.

Zbývá už jenom dodat, že co se týče pohledu zvenčí, není na tom moc dobře hotel Černigov na novém Riegrově náměstí, který by potřeboval také velmi razantní rekonstrukci. Ta by musela vyhovovat současným trendům a být přitažlivá i pro okolí, což v současné chvíli moc není.

Zdroj: euroagentur.com, zette.cz, google.cz


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Stavbaři ve Svinarech začali s demontáží starého mostu přes Orlici. Po jeho odklizení a zbourání středového pilíře,…
  Poslední hospitalizovaný pacient z hromadné intoxikace začátkem týdne v hradeckém bistru, opustil v pátek brány fak…
  Milovníci železnice si v sobotu přijdou na své. Parní vlak vyjede z hradeckého depa na svoje jízdy do Hořic a Jičín…
  Do Hradce míří první objednávka elektrobusů SOR NS12 ze závodu ve východočeských Libchavách. Standardní výbavu tvoř…

  8.476

  960

  734


  / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ