Hradec vyhrál nad Brnem 2:1 a veze domů 3 body

Autor LUPI Říjen - 3 - 2010

Gambrinus liga

Fotbalisté Hradce si zaslouženě z Brna odvážejí celé 3 body. Hradečtí prohrávali 1:0, ale ještě do konce prvního poločasu srovnal skóre na 1:1 Pavel Dvořák. Ten byl dnes při střelecké chuti a v 59. minutě zvýšil na 2:1 pro Hradec. Brno mohlo po faulu Hájovského z penalty vyrovnat, ale skvělý Hanuš vyrazil na roh. Brno se už pod psychickým tlakem na moc nezmohlo a Hradec si po devíti letech odváží další venkovní výhru. Hvězdou utkání byl střelec dvou branek Pavel Dvořák. Hradec díky reprezentační pauze zůstane 2 týdny na 9. místě s 13 body.


Hradečtí do zápasu nastoupili oproti předchozímu utkání s Ústím v radikálně pozměněné sestavě. Do branky se postavil Jan Hanuš, který podržel Hradec nejen svými skvělými zákroky, ale hlavně když ve 2. poločase vychytal nařízenou penaltu. V obraně byla trojice Hájovský – Chleboun – Karal a v záloze pětice Poděbradský – Fischer – Janoušek – Hochmeister – Rezek. Do útoku bylo vysláno duo Dvořák – Pilař.

Dalo by se konstatovat, že fotbalisté Hradce nastoupili do začátku zápasu asi tak, jako když odcházeli do šaten po remíze s Ústím. Prvních 20 minut bylo Brno jasně lepší a nebýt dobré obrany a skvělých zákroků brankaře mohlo to být klidně i 3:0. Poté se hra začala vyrovnávat a po centru Poděbradského si míč našel Dvořáka, který nemilosrdně skóroval na 1:1. Tato chvíle jakoby vlila do žil hráčů nový elán a po zbytek celého zápasu si Brno prakticky vytvořilo už jen pár vyložených šancí. V druhém poločase, když běžela 59. minuta, chtěl provětrat brněnského brankaře střelou z dálky Hochmeister. To byl zlomový okamžik, protože brankař střelu pouze vyrazil a na odražený míč si na pravém místě počíhal Dvořák, který zvyšoval na 2:1 pro Hradec.

Největší šance domácích na vyrovnání byla v 65. minutě, kdy ve vápně fauloval Hájovský a byla nařízena penalta, kterou Hanuš skvěle vyrazil na roh. Poté už si Brno pod velkým psychickým tlakem nevypracovalo žádnou vyloženou šanci a hráči Hradce s jejich fanoušky se mohli radovat po dlouhém devítiletém čekání na výhru venku. Hvězdou utkání se podle nás stal Pavel Dvořák, těsně za ním byl pak brankař Jan Hanuš.

Sestava Hradce: Hanuš – Hájovský (78. Wozniak), Chleboun, Poděbradský – Karal, Hochmeister, Janoušek, Fischer, Rezek – Pilař (86. Kocourek), Dvořák (89. Pokorný). Trenér: Kotal.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Červnovou otravu 80 osob v hradeckém bistru, které hromadně ošetřila fakultní nemocnice, policie odložila. Ke konta…
  Plánovaná dvoukolejka přes Hradec v úseku Týniště - Choceň je v procesu EIA. Rychlost zde bude mezi 110-140 km/h, d…
  Všechny rychlíky na trase Praha - HK - Trutnov ponesou od nového jízdního řádu 2019 jednotný název Hradečan. Končí…
  Skončit ve volbách třetí a přesto být vítězem. V Hradci bez ODS žádná koalice nevzejde. Zřejmě bude mít i primátora…

  8.950

  1.012

  882


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI