Hradecké letiště testoval boeing 737

Autor LUPI Říjen - 13 - 2010

Central Charter Airlines

V druhé polovině tohoto týdne tzn. od středy do pátku by měl na hradeckém letišti trénovat svá přistání boeing 737-300. V průběhu jednoho dne je plánováno vždy 6 okruhů v trvání 90 minut. Tyto testovací lety jsou pro budoucí rozvoj letecké dopravy na letišti nesmírně důležité. Prověří kvalitu bezpečnosti, služeb a samotného navádění těchto letadel. Hradecké letiště nedávno získalo prestižní certifikát kvality v oblasti leteckých služeb.

V 15:45 přelétl boeing 737-300 společnosti Central Charter Airlines nad hradeckým letištěm. Prvním průletem obhlédnul ranvej, poté udělal okruh kolem letiště a přistál. Je to tak první krok k připravovanému charterovému provozu na hradeckém letišti. Do roku či dvou let by zde měly být celkem běžně vypravovány tyto lety, ale je to ještě běh na dlouhou trať, protože je zde nutné hodně věcí dodělat. Jsou to například služby pro letadla, včetně techniky a nějaký odbavovací terminál pro cestující.
Krátce po 16. hodině se boeing opět vydal na cestu a udělal další nejméně 4 okruhy s přiblížením a následným stoupáním. Před pátou hodinou zamířil směrem na Pardubice.

Hradecké letiště již delší dobu usiluje o provozování charterových letů k moři, ale také třeba i o pravidelné linky, pokud by se to s nějakou leteckou společností podařilo vyjednat. A k tomu jsou právě potřeba tato testování, protože hradecké letiště nemá v současné době přívětivý naváděcí systém např. při špatném počasí či snížené viditelnosti. Dnes tyto speciální lety navádí sousedské letiště v Pardubicích, které nedávno spustilo i nová naváděcí světla pro ještě lepší viditelnost.

Boeing by měl v prvním termínu ve středu provádět testovací lety od 15 do 17 hodin. Ve druhém termínu ve čtvrtek podle dohody s pilotem a dle počasí. Bude upřesněno dvě hodiny před příletem stroje. Další náhradní termín je v pátek v dopoledních hodinách. V souvislosti s tímto testování se bude také provádět test nového naváděcího a sledovacího systému.

zdroj: www.lshk.cz, foto: www.airspotter.eu


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Do Hradce dorazilo první sněžení. Meteorologové varují i před tvorbou ledovky. Aktuální snímek z vodojemu na Novém…
  Muzejní adventní trh letos bude na jiném místě, kvůli rekonstrukci budovy muzea. Přesouvá se na náměstí Svobody a d…
  V lyžařském areálu Černá hora - Pec začalo zasněžování sjezdovek, teplota se drží pod nulou. V týdnu má padat i pří…
  Koridor u Pardubic se zastavil kvůli několika problémům: porucha Praha-Velim, výluka u Kolína, porucha vlaku cizího…

  9.264

  1.034

  970


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  Letecký terminál

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI