..

Liberec porazil Hradec jasně 3:0

Autor TOBI Listopad - 6 - 2010

FC HK

Hradecké mužstvo nastoupilo proti silnému Slovanu Liberec. V týmu po výhře nad Olomoucí vládla optimistická nálada. První poločas mnoho šancí nepřinesl. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště, ale aktivnější byli domácí. Hradec spíše jen bránil. A bránit se celých 90 minut nedá, o tom se mužstvo přesvědčilo už v Teplicích. Slovan ve 2. poločase zvýšil obrátky a nasázel Hradci 3 góly a po zásluze tak s přehledem zvítězil. Hradec v 1. poločas předvedl zodpovědný výkon, ve 2. poločase když více otevřel hru dostal jeden gól po chybě, druhý z brejku a třetí do odkryté brány.

Hradec má s Libercem dlouhodobě špatnou bilanci a v jejich prostředí ještě horší. Naposledy tam vyhrál v ligovém utkání v roce 1994. Od té doby dvakrát remizoval a šestkrát prohrál. Dalo se trochu tušit, jak tento zápas zřejmě dopadne. Tip hkcity.cz byl 2:0 na výhru Liberce. Nakonec Slovan zvítězil rozdílem 3:0. Dvě branky dal Štajner a třetí Kerič.

Hradec hrál vzadu velmi zodpovědně a nepouštěl se do žádných větších akcí směrem k liberecké brance. V 1. poločase se kromě výtržností hostujících fanoušků nestalo nic zajímavého. Ve 2. poločase Liberec zabral a zatlačil Hradec před pokutové území. V 63. minutě se uvolnil ve vápně Štajner a křižnou střelou propálil Hanuše. Od této chvíle se sice už pozdě, ale přece i Hradec pouští do útoku a zkouší první střely. Když Hradec svíral Liberec u vápna, přišel o míč a Štajner z brejku zvýšil na 2:0. I přes toto skóre se hosté dál snažili a měli hodně dobré příležitosti alespoň snížit, nic z toho se však nepodařilo. Dvě minuty před koncem, kdy už tlak Hradce opadal, se Liberec trefil i potřetí. Hradec dlouho sahal po bodu, stejně tak jako v Teplicích, ale nakonec možná až nezaslouženě, ale spravedlivě prohrál vysoko 3:0. Hradec začal hrát fotbal, až když prohrával a nevyplatilo se mu to podobně i jako v jiných utkáních. Kdyby Hradec hrál lépe a nebál se jít do útoku v 1. poločase, možná by to mohlo dopadnout jinak, možná však taky ne. Dneska mohl Hradec poslat do Liberce jen navštívenku, protože výkon v celém zápase byl hodně podprůměrný. Venkovní utkání, která nejsou tak důležitá jako ta domácí by si měl Hradec užívat a chodit permanentně do útoku i kdyby prohrál s výsledkem 4:3.