..

SK Hradec Králové

Za posledních 20 let se toho v Hradci po sportovní stránce mnoho neudálo. Největším úspěchem byl zisk trofeje hradeckých fotbalistů v sezoně 1994/1995, kdy dosáhli na vítězství v poháru ČMFS. O rok později mužstvo postoupilo do 2. kola v Poháru vítězů pohárů. Po tomto skvělém triumfu je v divácky nejatraktivnějších soutěžích fotbalu a hokeje beznadějné prázdno a šeď. Od té doby se v hradeckém fotbale střídají delší druholigové sezony s kratšími prvoligovými a v hokeji to je ještě horší. Od cesty v amatérských soutěžích až po nynější první „druhou“ ligu.

V Hradci se ovšem nehraje jen fotbal nebo hokej, ale hrají se zde i jiné různorodé sporty méně divácky atraktivní, ale s velkou hráčskou základnou např.: volejbal, futsal, basketbal, florbal, pozemní hokej apod. V posledních dvou letech se zejména hradecký basketbal začíná zvedat ze spodních lig do vyšších pater. Momentálně je basketbalový tým TJ Sokol Hradec Králové v první lize, která je hned za nejvyšší extraligou Mattoni NBL. Protože basketbal patří spolu s fotbalem v jakékoliv podobě a hokejem mezi nejnavštěvovanější sporty, rozhodli jsme se zapátrat v jaké sezoně byly tyto tři sporty zastoupeny v Hradci v nejvyšších soutěžích. A byl to právě ročník 1993/1994.

V této nejsportovnější sezoně hrál ve fotbale dříve ještě SKP Fomei Hradec Králové, který obsadil 13. místo v prvoligové tabulce. Hokejové mužstvo v sezoně 1993/1994 hrálo také extraligu ledního hokeje, poprvé a také naposled, protože po postupu hned sestoupilo o ligu níž. Ale i tak to byl malý, velký a hlavně hokejový úspěch s vypjatými derby s Pardubicemi. A samozřejmě také basketbal se v této sezoně hrál posledním rokem v nejvyšší ligové soutěži. Tato sezóna byla pro sportovní fanoušky opravdu velmi gurmánská, protože si mohli vybrat z každého vrcholového sportu něco jiného.

Po sportovně nejúspěšnější sezoně 1993/1994 přišel úpadek hokeje i basketbalu v Hradci. Akorát fotbal se dařilo držet na nejvyšší úrovni, a proto je Hradec dlouhodobě právě fotbalovým městem. V posledních letech, zřejmě i díky štědřejšímu financování od města, se sporty ve městě začínají pomalu zvedat. Začněme fotbalem. Ten se po dlouhých 7 letech odpoutal od druhé ligy a dnes hraje po delší době opět v 1. lize a snad se tam doufejme i pár let udrží. Za hru, kterou v Gambrinus lize praktikuje a předvádí si vysloužil u fotbalových expertů častá uznání, i když gólově to ještě není ono. Hradecký hokej se podařilo různými krkolomnými nákupy licencí, zakládáním společností až přes samotnou kvalitní hru dostat až do 1. ligy, druhé nejvyšší soutěže v Česku. Tam se v posledních letech umísťuje na předních příčkách a v loňské sezoně bojoval v play-off až do semifinále. Stejně se začíná dařit i basketbalovému týmu TJ Sokol Hradec Králové, který hraje také druhou nejvyšší soutěž v Česku, ale zatím jenom dvě sezony. Hradecký Sokol získal prvoligovou licenci od pardubické rezervy v rámci projektu Východočeský basketbal. Basketbal má v Hradci dlouhou tradici a teď začíná po dlouhé době zase pomalu ožívat.

Udržení každého jednotlivého sportu v nejvyšších soutěžích stojí hodně peněz. Největším problémem je sehnání dobrých sponzorů, kteří podporují například hokej, basket nebo fotbal. V Hradci se totiž skoro nenacházejí žádné nadnárodní firmy a ani velké společnosti, které by byly ochotny dlouhodobě financovat sport v Hradci Králové. A tak je většinou největším sponzorem právě samotné město. Ve fotbale se i díky větší medializaci daří shánět více sponzorů, ale v hokeji a jiných sportech to je velký problém, neboť i návratnost vložených peněz, pokud není majitel opravdu velký fanoušek, je dost malá.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…

  8.204

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ