..

Hradecký žurnál

Regionální televizní agentura (RTA) přijde o zakázku na výrobu televizního týdeníku pro Hradec Králové, jak informuje server digizone.cz. Nové vedení města neprodlouží smlouvu s RTA na příští rok a díky tomu se Hradecký žurnál odmlčí. Město tímto krokem ušetří nemalé finanční prostředky. „Uspořené peníze z médií radnice dá do sociální oblasti, prevence kriminality a na volnočasové aktivity dětí,“ informuje deník Právo. Pořad RTA se vysílal v odpojovaných časech na regionálních frekvencích televize Prima a také byl publikován na internetových stránkách magistrátu.

RTA také vyrábí pro Královéhradecký kraj týdeník U nás v kraji, který bude vysílán i nadále. Naopak v sousedních Pardubicích RTA uspěla bez výběrového řízení v zakázce týdeníku pro místní magistrát. V navrhované smlouvě byla částka za jeden díl pořadu 33 tis. Kč bez DPH. Za celý rok (52 týdnů) to dělá přibližně 1,7 mil. Kč. Dá se odhadovat, že přibližně tolik stál i týdeník městskou kasu v Hradci Králové. V rámci ušetřených peněz dá magistrát také půl miliónu korun Technologickému centru na jeho propagaci,“ informoval deník Právo. Pokud město opravdu ušetří přibližně 1,7 mil. Kč mohlo by tím pokrýt i pokutu od antimonopolního úřadu, která je ve výši 1,5 mil. Kč a ještě městu 200 tisíc zbude, ale dosud zatím není jasné, z čeho a jakým způsobem bude pokuta uhrazena.

zdroj: www.digizone.cz / foto: www.mmhk.cz


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  85 volebních okrsků otevřelo v Hradci Králové. Nejvíce jich je na jednom místě v ZŠ Mandysova (6) a ZŠ Bezručova (5).
  Hradec chce vyjmout úseky D11 HK - Sedlice a D35 Sedl. - Opatovice z poplatků dálniční sítě. Trasa má ulevit dopravě jako přirozený obchvat.
  Podchod v Buzulucké u Šimkových sadů prochází opravou. Nevzhledný přístřešek dostává nový vzhled. Nové budou postupně další tři.
  Takzvaný dům hrůzy neboli schody u Aldisu se promění na hotel, informoval HK Deník. Místo bezdomovců zde do pár let budou hoteloví hosté.

  .  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ