..

Primátorem byl zvolen Zdeněk Fink

Autor LUPI Prosinec - 28 - 2010
Primátor Zdeněk Fink

Primátor Zdeněk Fink

73 dnů po volbách byl v posledním statutárním městě bez primátora konečně zvolen primátor. Stal se jím Zdeněk Fink, který ve volbách do zastupitelstva dostal nejvíce hlasů a byl kandidátem Hradeckého demokratického klubu (HDK). Minulá kandidatura na post primátora v polovině prosince byla neúspěšná, protože získal pouhých 16 hlasů. S příchodem Vánoc začala TOP 09 znovu vyjednávat se středopravou koalicí. S ní dnes dopoledne našla shodu v postech a bodech programu a v dnešní volbě hlasovala spolu s ODS, VPM, Doma v Hradci a HDK pro Zdeňka Finka, který získal 20 hlasů z 37.

Na volbu primátorky byla navržena také Hana Orgoníková, ale získala pouze 16 hlasů a zvolena nebyla. V opozici se pro následující volební období bude pohybovat ČSSD, KSČM a sdružení Změna pro Hradec.

V 16 hodin v Adalbertinu začalo již několikáté ustavující zasedání zastupitelstva, na kterém bylo přítomno všech 37 zastupitelů. Na pozici primátora byl Hradeckým demokratickým klubem navržen lékař Zdeněk Fink a z České strany sociálně demokratické poslankyně Hana Orgoníková. Poté proběhlo vystoupení obou jmenovaných a na 15 minut byla vyhlášena přestávka na tajnou volbu. O půl páté vyhlásil Martin Dvořák, zastupitel a jeden z členů volební komise pro volbu primátora a náměstků, konečné výsledky tajné volby primátora. Hana Orgoníková získala 16 hlasů, které dostala zřejmě od ČSSD, KSČM a Změny pro Hradec. Druhý v pořadí byl Zdeněk Fink, který získal hlasů 20, což je nadpoloviční většina. Jeden hlas z 37 byl neplatný.

Středopravá koalice, která se dohodla na spolupráci těsně před dnešní 12. hodinou, tak hlasovala jednotně pro kandidáta HDK. Zdeněk Fink v prvním primátorském projevu řekl, že nemá pocit výhry, ale že ho čeká velký kus práce a doufá, že se mu podaří splnit to, co se od něj očekává. Hana Orgoníková poté dodala, že nemá pocit z prohry, ale do budoucna to může být i výhra a ČSSD zůstane v opozici. V projevu také gratulovala Finkově zvolení.

Současný a jediný vládce města Vlastimil Ondráček (ČSSD) poté rezignoval na post náměstka. Zdeněk Fink mu poděkoval za vedení města v nelehké době bez nového vedení, když byl několik týdnů ve funkci úplně sám.

Po zvolení primátora přišla na řadu volba náměstků a rady města. Náměstkem pro majetek a městské organizace se stal Martin Soukup (ODS), náměstkem pro školství, sociální věci a zdravotnictví je Leoš Kučera (Doma v Hradci), náměstkem pro dotace, rozvoj a investice je Jindřich Vedlich (TOP 09) a posledním náměstkem pro sport, kulturu a cestovní ruch je divadelník Josef Krofta (VPM). Statutárními zástupci primátora jsou Martin Soukup a Jindřich Vedlich.

Zastupitelstvo také zvolilo novou radu města ve složení: Zdeněk Fink, Vladimír Springer (oba HDK), Lenka Jaklová, Jindřich Vedlich a Richard Nádvorník (trojice z TOP 09), Jan Michálek, Martin Soukup a Naďa Štěrbová (trojice z ODS), Josef Krofta, Vladimíra Šilhánková (oba VPM) a Leoš Kučera (DvH).

Poslední statutární město bez primátora zvolilo 4 dny před koncem roku 2010 a 73 dnů po volbách primátorem Zdeňka Finka, nové náměstky a obměněnou radu města. Hradec Králové bez více jak dvouměsíčního vedení města ušetřil na platech, podle Mladé fronty Dnes přibližně čtvrt milionu korun.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Až 7. zápas rozhodne sérii mezi Libercem a Hradcem. Ten si připisuje historický úspěch, když poprvé vyhrál pod Ješt…
  Výhra v derby! Fotbalisté Hradce vyhráli v Pardubicích 0:1 po gólu Schwarze. Takové vítězství nejenže potěší, ale m…
  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…

  8.210

  946

  620


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ