FC HK

V úterý 4. ledna začíná většině hradeckým fotbalistů zimní příprava. Hráči, kteří byli na turnaji v Hamburku mají volno o dva dny déle. Na prvním tréninku by už měl být přítomen i Filip Klapka, který přichází na hostování do konce sezony z kazašského Tobolu Kostanaj. Tam má naopak namířeno Pavel Černý, který již s týmem před Vánoci trénoval v Turecku a sehrál tam pár přípravných utkání. Nastoupil především do druhých poločasů, ale gól se mu vstřelit nepodařilo. Zapsal se tyčkou a měl i pár dobrých přihrávek. Podzimní část první ligy byla pro celý tým a zejména pro Pavla na góly vyloženě chudá.

Hradec během prosince opustilo několik hostujících hráčů. Odešel slávistický brankař Jan Hanuš, který se v Hradci zapsal velmi slušně a publikum ho za některé skvělé zákroky přijalo už za svého. Slavia prý za jeho přestup do Hradce chtěla až příliš a spekuluje se, že by se mohl stát i brankářskou jedničkou Slavie na jarní část. Odešel také Tomáš Hájovský, který v obraně působil také velmi dobře a v mnoha zápasech nastoupil v posledních minutách i v útoku. Zájem o něj má Sokolov. Do Jablonce se vrací Kocourek, který se nejvýrazněji zapsal v domácím utkání proti Jablonci a také Petr Tomašák, který odchází do Třince.

Do áčka se během zimní přípravy zapojí také dva hradečtí dorostenci. Mladý obránce Jaroslav Zelený, který se s týmem připravoval již v létě a odehrál na konci minulé sezony i druholigové utkání. Druhým je mladší bratr Pavla Dvořáka, Jan Dvořák.

Z druholigové Karviné přichází na hostování útočník Vladimír Mišinský (24 let). Na podzim za Karvinou vstřelil 3 branky. O tohoto útočníka se Hradec zajímal již dříve. Z Kazachstánu přichází záložník a hradecký odchovanec Filip Klapka (29 let). Jeho učinkování v Hradci je prý už téměř hotová věc a zbývá jen doladit poslední detaily. „S Filipem a kazašským klubem jsme již domluveni, nyní zbývá ještě vše dotáhnout s týmem, ze kterého do zahraničí přestupoval, to znamená s Jabloncem. Předběžně již domluveni jsme, ale ještě čekáme na jejich návrat z dovolené.“ uvedl Ing. Richard Jukl pro klubový web. Z áčka Sparty přichází na půl roku do Hradce brankář Lukáš Zich (25 let). Tým nyní jedná o dalších posilách a dá se očekávat, že to budou zejména útočníci.

Na další soustředění do Turecka naopak odlétá hradecký ostrostřelec a specialista na penalty Pavel Černý. Podle toho, jak úspěšné budou jeho testy v Tobolu Kostanaj, se ke konci týdne uvidí, zda se jeho účast v mistrovském klubu Kazachstánu stane realitou.

V sobotu 8. ledna od 11 hod. tým odehraje první přípravný zápas s třetiligovým Frýdkem-Místkem na hřišti v Letohradu, kde by měli být všichni hráči, kteří se zapojí do přípravy k dispozici. O den později tým odcestuje do Břízek u Jablonce nad Nisou na kondiční soustředění, na které si hráči moc dobře pamatují, protože měli možnost si vyzkoušet i dlouhý běžecký okruh.

No a sága s přestupem Karla Pitáka do Hradce je zdá se už definitivně vyřešena. Jablonec během podzimu poznal, že to je pro něj klíčový hráč a je velký rozdíl mít základní sestavu s Karlem a bez Karla. Jablonec se na jaře bude chtít určitě poprat o třetí místo, které zaručuje účast v evropských pohárech, ve kterých letos naprosto vyhořel.

Uvidíme, které další posily se pokusí vedení klubu sehnat. Mnoho českých týmů také docela dost hráčů opustilo a shánějí si nové angažmá. Ať už se jedná o České Budějovice, Teplice, Brno nebo Slavii. Často se však stává, že nové „posily“ většinu herního času prosedí na lavičce viz. Petr Tomašák, který se do základní sestavy neprosadil.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Do Hradce dorazilo první sněžení. Meteorologové varují i před tvorbou ledovky. Aktuální snímek z vodojemu na Novém…
  Muzejní adventní trh letos bude na jiném místě, kvůli rekonstrukci budovy muzea. Přesouvá se na náměstí Svobody a d…
  V lyžařském areálu Černá hora - Pec začalo zasněžování sjezdovek, teplota se drží pod nulou. V týdnu má padat i pří…
  Koridor u Pardubic se zastavil kvůli několika problémům: porucha Praha-Velim, výluka u Kolína, porucha vlaku cizího…

  9.264

  1.034

  970


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  Letecký terminál

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI