Přidat na Seznam.cz  

Parte hradeckému hokeji

AKTUALIZOVÁNO: Nevídaný zápas, ve kterém nešlo ani tak o výsledek, ale o to, jak co nejvíce upozornit, podle fanoušků, na špatný stav hradeckého klubu. Akce se podle všech ohlasů a zúčastněných vydařila na jedničku. Před stadionem fanoušci demonstrativně zapálili několik desítek svíček. Opravdu to před stadionem vypadalo jako na hřbitově v Kuklenách. Smuteční atmosféra před pomníčkem s logem hradeckého hokeje se přesunula do útrob zimního stadionu. Většina fanoušků přišla v černé smuteční barvě, aby ukázala, že dnes je opravdu pohřební den hradeckého hokeje a jeho spokojeného vedení.

Facebook je opravdu mocné médium a po zrušení fóra na oficiálních stránkách se prakticky většina z protestu domlouvala zde. Všichni fanoušci přišli dobře naladěni a několik minut před zápasem rozvinuli jednoznačný transparent Ambice=Fanoušci a skandovali za Hradec. Během skandování stihli pozdravit i fanoušky Jihlavy. Fanoušci Dukly jim v průběhu zápasu vyjádřili nečekaně velkou podporu, když byla z jejich sektoru slyšet oslavná píseň na generálního manažera Romana Višňáka i s transparentem parte hradeckého klubu.

Ke konci 1. třetiny fanoušci rozvinuli další transparent Bez ambic=Bez fanoušků. Fandové se sebrali a demonstrativně odešli pryč. Po jejich odchodu najednou panovalo na stadionu jakési prázdno. Pravdou je, že hradecký hokej od roku 2006 ztratil polovinu fanoušků a loňská návštěvnost byla nejhorší od roku 2004, což je na velké zamyšlení. Protest fanclubu a fanoušků podpořila, ať už pasivně nebo aktivně většina diváků přítomných v hledišti. Stabilní návštěva je okolo jednoho tisíce diváků, ale na dnešní speciální program si našlo cestu 1309 diváků.

Někteří po druhé třetině, když na ukazateli svítil stav 1:3 pro Jihlavu už radši odešli domů, aby nemuseli dále sledovat trápící se Hradec, který nakonec prohrál vysoko 1:6. Tým se nachází na 7. místě a vyhlíží soupeře pro předkolo play-off, ve kterém by rád narazil na Vrchlabí.

Na utkání byly přítomny i televizní štáby. To jen demonstrovalo, že situace v hradeckém stále neměnném hokeji je z řad fanoušků velmi vážná. A bez fanoušků se žádný klub neobejde, tak to je. Vedení fanclubu se má také v polovině února sejít s primátorem města Zdeňkem Finkem a rozebrat současnou situaci.

V nadstavbové části první ligy je také vidět, že hradecký tým aktuálně hodně výkonnostně ztrácí na přední čtveřici týmů z Ústí, Chomutova, Jihlavy a Olomouce, které mají vyšší ambice. Během ledna dokázal porazit jen oslabené Znojmo a v prodloužení Beroun. Přitom během podzimu hrál Hradec dobře a držel se i v top 4. Nabízí se otázka, že pokud se Hradec dostane za předkolo play-off, tak s největší pravděpodobností vypadne ve čtvrtfinále s týmem ze silné čtyřky.

Snad se touto formou protestní akce, na kterou má každý nespokojený fanoušek právo, podaří něco v hradeckém hokeji změnit k lepšímu. Každý by si totiž určitě hodně přál vidět extraligové derby Hradec vs. Pardubice.

Aktualizováno: 16:40
Zprávy o protestní akci se objevily i na největších tuzemských serverech idnes.cz a v České televizi. V Událostech v regionech by měla zaznít i reportáž o problémech hradeckého klubu, která je i na webu televize. Změny ve vedení klubu může udělat pouze majoritní akcionář, a to je vedení města. Primátor pro reportáž České televize připustil, že si myslí, že to svým způsobem k tomu spěje. Vedení klubu však protesty nechápe. „Budeme hrát play-off, jsme na vyšších pozicích a ekonomicky každý nikomu nic nedlužíme, tak kdo by si mohl něco víc přát,“ sdělil generální manažer Roman Višňák pro Českou televizi. „Hradec končí většinou ve čtvrtfinále, semifinále a další ambice nejsou, odcházejí hráči…,“ řekl před stadionem jeden z fanoušků. Bude zajímavé sledovat, jak se situace s klubem vyvine v následujících týdnech a samozřejmě Vás o dění kolem hradeckého hokejového klubu budeme dál informovat.

Nedávno se také objevila v médiích zpráva o přestavbě zimního stadionu, která má mnoho nedostatků. Píše se o tom ve výroční zprávě o městské kontrole plnění nájemní smlouvy, o které před časem informoval týdeník Sedmička. ZDE


STEJNÉ TÉMA: Hradecký hokej ztrácí diváky i vyšší cíle. Fanoušci chystají protest proti vedení

Zpět na hlavní stránku »»


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Do prodeje v Hradci vstoupila už poslední 5. etapa bytového projektu Rezidence Na Plachtě. V nabídce je 150 bytů od…
  Hradec dnes sportovně uspěl v pardubických Polabinách, kde se konalo Mistrovství ČR v orientačním běhu štafet. Tým…
  Výstavba parkovacího domu Jana Gayera s 284 místy v centru Hradce jde do finiše. Architekturou skvěle zapadl do zde…
  Do června běží druhý tendr na výstavbu Lávky přes Labe, do toho prvního se nepřihlásil nikdo. Město tak upravilo po…

  9.514

  1.140

  1.070


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ