FC Hradec Králové

Slunečný týden v Turecku fotbalistům pomalu končí. V pátek 11. února letí zpátky do chladného Česka. Během herní přípravy narazil Hradec na lepší i horší týmy. Nejkvalitnější ze všech týmů byl jednoznačně Amkar Perm z Ruska, který hraje elitní Premier Ligu. Hradec mu byl více než vyrovnaným soupeřem, ale Perm dokázal potrestat hradecké chyby. Dobré je, že Hradec vstřelil Permu alespoň jeden gól a měl i další slibné šance. Během čtyř utkání Votroci vstřelili 7 branek, což je povzbudivé číslo do jarních bojů. Samozřejmě je to jenom příprava a liga už bude o něčem jiném.

Hradec necestoval do Turecka z Vídně sám. Spolu s ním cestovala i trojice dalších týmů – Mladá Boleslav, Brno a Olomouc. Protože je v Turecku celá řada českých týmů, tak se na letišti vtipkovalo, že by se třetina jarní soutěže mohla odehrát v Turecku, a kdyby letadlo spadlo, tak by se letošní ročník Gambrinus ligy zrušil, uvádí v postřezích Jirka Lindr. Na hradecké hráče čekal v letovisku Antalya luxusní hotel se vším všudy. Chtělo by se říct, taková menší dovolená. Do Turecka pro zranění bohužel neodletěli Radim Wozniak a Václav Pilař. Ten možná v televizi sledoval další úchvatnou podívanou svého oblíbence Messiho v dresu Barcelony a třeba i nějaké finty od něj odkoukal pro nadcházející jarní část.

První utkání dokázal Hradec zvrátit z nepříznivého stavu 0:1 na konečných 2:1. Podle postřehů Jirky Lindra bylo trio rozhodčích velmi „zkušené“. Branku vstřelil v 75. minutě nejlepší obránce v útoku Jakub Chleboun a v 80. minutě z pokutového kopu Roman Fischer. Je dobré, že se podařilo ve velmi rychlém sledu otočit vývoj utkání ve prospěch Hradce v posledních minutách.

Druhý zápas s týmem Montana skončil remízou 1:1. Opět Hradec prohrával a musel skóre dotahovat. Ještě do poločasu vyrovnal Jirka Poděbradský. Na obou stranách bylo dostatek šancí, ale ta koncovka.

Ve třetím utkání proběhla změna týmů a místo Slavia Sofia se Hradec utkal s ruským Amkar Perm. Jako první se do vedení dostal Hradec zásluhou Romana Fischera. Hosté ovšem záhy vyrovnali a v druhé půli přidali druhý gól. Na obou stranách bylo nespočet šancí, na jedné kraloval Lindr a na druhé hradecká nepřesnost trefit se do brány včetně ruského brankaře.

V posledním utkání se hradečtí borci utkali s mužstvem Zaglebie Lubin, které oproti ostatním týmům není až tak daleko od hranic s Českem. Město Lubin leží nedaleko polské Legnice a má přibližně 75 tisíc obyvatel. S Hradcem ho spojuje to, že se nachází po podzimní části v tabulce také na 11. místě, ale má o bod víc než Hradec. Utkání skončilo gólově pozitivním výsledkem 3:3. Byla to přestřelka velmi podobná utkání s Ústím nad Labem. Všech šest branek padlo do 38. minuty. „Jsme spokojeni s produktivitou našeho týmu. V 1. poločase nám soupeř dělal starosti svým pohybem a kvalitou v přechodové fázi, v 2. poločase jsme již pohyb zlepšili a dokázali jsme se s hrou soupeře vyrovnat,“ řekl po zápase v hodnocení trenér Václav Kotal pro klubový web.

Fotbalisté Hradce mají docela vydařenou herní přípravu za sebou. Trenér Václav Kotal určitě nebude mít lehkou hlavu s tím, jakou optimální sestavu vybrat do zahajovacích bojů na jaře a jestli zkusí i nějaké hráče z béčka, například Radka Voltra, který se v utkání s Lubinem zapsal dvěma brankami v rozmezí 3. minut.

Michalovce jsou předposledním týmem, který se s Hradcem ještě utká. Je to slovenský mančaft z druhé ligy. Poslední přátelský zápas a zároveň generálka na ligu je naplánována na sobotu 19. února od 16 hodin na Všesportovním stadionu. Na lízátka zavítají klokani Bohemians 1905.

zdroj: www.hkcity.cz, www.fchk.cz  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  Na Moravském Předměstí vyrostou další dva bytové domy. Budou se nacházet u ulic Brožíkova a Mandysova. Dětské hřiště zde zůstane.
  Trolejbusová síť se v roce 2018 rozroste. Na jaře začne výstavba nové trati na Pod Strání, přinese to změny.
  Na Velkém a Malém náměstí se bude točit film. Ve dnech 15., 16. a 25. září tu bude probíhat filmové natáčení pro projekt Shine.
  V Hradci jsme letos napočítali celkem 16 tropických dnů s teplotou nad 30. Nejtepleji bylo 1. srpna, kdy vystoupala na 35,4 stupňů Celsia.

  7.816

  858

  428

  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ