..

Logistické centrum Březhrad

Přibližně 3 roky probíhá debata o tom, jestli plánovaný sklad oceli v Březhradu ano, či ne. Německá společnost ThyssenKrupp Ferrosta dostala doporučení od agentury CzechInvest pro svůj záměr v Hradci v lokalitě Březhrad. Minulé vedení města i přes odpor místních jednoznačně podporovalo tento záměr. Nové složení má ovšem úplně jiné karty, a proto společnost chtěla znát postoj nynějšího vedení. To na svém zasedání zastupitelstva nevyjádřilo podporu tomuto projektu v této lokalitě. O investora ale přijít nechce a pokusí se najít vhodnější místo, pokud ještě bude chtít v Hradci stavět.

Vyjádření zastupitelů má pouze deklaratorní charakter. Pro bylo 5 a proti 24 zastupitelů. Jak se zachová firma zatím není jasné. Během krátké doby by se však měla vyjádřit k verdiktu zastupitelů a říct, zda-li chce v této lokalitě ještě stavět nebo ne. Přitom toto místo bylo vybráno právě agenturou CzechInvest a hradeckou radnicí jako vhodné pro stavbu. Jak se ale později ukázalo, tak tato lokalita je pro stavbu tohoto typu průmyslu naprosto nevhodná. Kvůli této stavbě se také rozhořel spor mezi Březhradem a Hradcem. Březhradští se chtěli dokonce odtrhnout od Hradce, ale pro vypsání referenda nemají potřebný počet obyvatel. Na druhou stranu někteří obyvatelé v Březhradu výstavbu naopak podporovali.

Občané namítají stavbě, že zvýší v okolí hluk, prašnost a prý i zdroje pitné vody. Investor všechny tyto námitky odmítá. Podle České televize se například v Brémách nachází sklad oceli v těsném sousedství vedle rodinných domů.

Hradec si zkrátka již od začátku vybral špatnou lokalitu pro tento záměr. Nejvhodnějším místem by byla například Skladištní oblast a areál ČKD. Moc jiných míst na výběr v Hradci ale zase zkrátka není. Může se také stát, že investor bude jednáním Hradce tak znechucen, že z města odejde například do sousedních Pardubic. V Hradci už vyhořeli i další investoři – Ronal, který odešel právě do Pardubic, a Velux. Investoři s velkými stavbami to v Hradci mají docela složité. Aby to nebyla jen další ukázka i jiným velkým firmám, které by v Hradci chtěli v budoucnu třeba plánovat své stavby, že tady teda rozhodně ne. K této otázce se také v tomto smyslu vyjádřil i primátor Zdeněk Fink, že to není nic proti velkým firmám, které v Hradci chtějí stavět, ale že tato lokalita je prostě nevhodná.

Podle vyjádření primátora Hradec o investora nechce přijít a pokusí se pro něj najít novou lokalitu. Investor se nejdříve vyjádří k novému pohledu zastupitelstva na jeho logistické centrum a pak třeba zváží novou variantu.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…
  Ve Svinarech byl zbourán dům, který přiléhá k mostu přes Orlici. Snad jako předzvěst začátku výstavby nového přemos…

  8.202

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ