..

SK Slavia Praha

Dobrá defenziva, dobrá taktika a plno osobních soubojů. Hradečtí drželi Slavii Praha prakticky po celý zápas na uzdě. Kromě pár šancí na obou stranách se hrálo už jen po vápno. Konečný výsledek 0:0 je spravedlivý. Opakuje se tak totožný výsledek ze září. Na hráčích byla vidět bojovnost a odhodlanost, že bod si z Edenu prostě do Hradce odvezou. Hradec totiž z venkovních zápasů získal pouhé 4 body od začátku sezony a samozřejmě každý se počítá, a z venku dvojnásob. Hradec zůstává na svém, po 22. kole je stále na 10. místě a má 25 bodů. Na patnácté Brno má už náskok 6 bodů.

Hradec po pěti venkovních porážkách konečně zabodoval. Naposledy na body venku dosáhl 10. října 2010 s Brnem. V Edenu byla dnes zasloužená dělba bodů, protože žádný z týmů nepředvedl takovou nadstavbu a natolik soupeře nedokázal přehrát, aby výhru otočil na svoji stranu. Někteří hradečtí hráči po konečném hvizdu radostně zvedali ruce nad hlavu, protože to rozhodně je takové malé vítězství. Body z venku mají pro Hradec cenu zlata. Hráčem utkání se stal Jiří Lindr, který si za svoje zákroky ve vápně, řadu standardních situací a spolupráci v obranné fázi, tuto cenu rozhodně zasloužil nejvíc.

„Bod z horké půdy Slavie je velmi dobrý. Bylo to bojovné utkání. Myslím si, že mělo tempo a rozhodně zasloužená dělba bodů,“ řekl trenér Václav Kotal po utkání. S tím určitě souhlasí i drtivá většina hradeckých fanoušků. Těch do Edenu přijelo opravdu hodně a při zápase je bylo slyšet. Minulý venkovní výpadek z Jablonce na hru Hradce žádný vliv neměl. „Jablonec jsme si rozebrali, myslím si, že tam to bylo zapříčiněno změnami v sestavě, to se ve fotbale stane. Jablonec hrál včera výborně, nedal vydechnout ani Spartě. I s námi hrál velmi dobře, tam se mu podařilo vstřelit jen více gólů,“ komentoval ještě předešlý zápas Kotal.

Dnešní remíza a další bodový zisk Hradec posouvá čím dál blíže k pomyslné záchraně, ale ještě rozhodně není vyhráno, protože zbývá odehrát 8 zápasů. Ten další startuje v neděli v tradičním čase od 17 hodin na lízátkách. Do Hradce přijede soupeř s velkým S – Baník Ostrava, který na Hradec aktuálně ztrácí dva body.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…

  8.204

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ