..

FC Baník Ostrava

Fotbalisté Hradce Králové otočili zápas a porazili Baník Ostrava 2:1. Pro oko diváka to nebyl úplně pohledný fotbal, balon létal většinu času kdesi ve vzduchu, hra byla rozkouskovaná díky mnoha faulům a hru znepříjemňoval ještě silný vítr. Hradec se však doma i potřetí prosadil a díky trefám svátečního střelce Martina Kasálka a hradeckého „kanonýra“ Pavla Dvořáka zvítězil. „Viděli jsme dramatické utkání, které mělo pro nás obrovskou důležitost a vítězství by znamenalo velký krok ke klidu a středu tabulky. Jsem rád, že kluci bojovali až do konce zápasu a dali jsme vítěznou branku,“ uvedl Václav Kotal.

V příjemném fotbalovém nedělním odpoledni si na lízátka našlo cestu oficiálně 7 tisíc diváků. Jak to bylo neoficiálně snad každý dokáže odhadnout. Fanoušci Baníku přijeli do Hradce krátce po poledni a chovali se skoro až ukázkově. Žádný střet s policií při pochodu na stadion, snad kromě jediného incidentu nenastal. Ukáznění byli baníkovci i celý první poločas, který skončil 1:1. Pravé peklo se rozpoutalo po vstřelení druhého gólu do branky Ostravy. V ten moment nastala na stadionu opravdu velmi bojovná atmosféra, jak v sektoru hostů, tak na hřišti. Baník se z posledních sil snažil o vyrovnání. Baníkovci bojovali s bezpečnostní agenturou a poté s policií, která jim do sektoru vhodila několik slzných granátů. Hradečtí fanoušci nevěděli, co mají sledovat dřív. Jestli časomíru a tlačit čas k 90. minutě, boje v sektoru hostů, nebo dramatické dění na hřišti. Mohutná podpora hradeckých fanoušků „Hradec, do toho!“ hnala hradecké fotbalisty ke třetí výhře ve třech domácích zápasech.

Fotbal moc krásy nepobral, Ostrava se na hru Hradce velmi dobře připravila a napadala hradecké už v rozehrávce, s čímž měl očividně párkrát problém i Jirka Lindr. Velmi důrazný presink Ostravy a Neves v obraně, dělal hradeckým problémy. V záchranářských duelech však není důležitá hra na krásu, ale na body. Hradec měl opravdu z pekla štěstí, že po parádní přihrávce od Pavla Černého, míč do sítě uklidil Pavel Dvořák. Tím rozjásal vyprodaný stadion, který do konce zápasu mohutně podporoval hradecké fotbalisty. Zápas skončil skvělým výsledkem 2:1. Hradec má na svém kontě 28 bodů, na předposlední Brno má náskok již celých 9 bodů.

Hradec ještě čekají v příštích 14 dnech dva velmi důležité zápasy. Za týden s posledním Ústím, za dva týdny doma přivítá předposlední Brno. Pokud získá v obou zápasech například 4 nebo 6 bodů, fanoušci se už mohou připravovat na další ročník Gambrinus ligy v sezoně 2011/2012. Říká se, že 30 bodů je hranice záchrany, ale v letech 2003, 2004, 2005, 2007, 2008, a 2010 stačilo k udržení i 28 bodů. Na to však nejde se stoprocentní jistotou spoléhat a Hradec bude chtít vyhrát ještě všechny zápasy, které ho čekají.

Před zápasem:

V nedělním podvečeru se na hřišti, a určitě i v sektoru hostů, odehraje opravdová bitva. Do Hradce zavítá soupeř zvučného jména – Baník Ostrava. Ten se nyní nachází 2 body za Hradcem Králové. Pro Votroky to bude po Českých Budějovicích a Příbrami opět výjimečný domácí zápas. Pokud by Hradec zvítězil, v což všichni doufají, tak by měl na svém kontě již 28 bodů a to by byla pro všechny ta nejlepší zpráva. Ocitl by se v sousedství hranice klidného pásma stojatých vod Gambrinus ligy. V minulém kole přivezl Hradec z Edenu senzační jeden bod. Doma bude chtít získat samozřejmě všechny tři.

Hradec má Baníku rozhodně co oplácet, protože v Ostravě na podzim prohrál 1:0. Hráči budou u takto známého soupeře a před domácí kulisou namotivovaní až běda. Pokud předvedou podobnou hru jako proti Příbrami v 1. poločase a převedou ji do celého zápasu, tak mají hradečtí velkou šanci na vítězství. Baník v předchozích pěti zápasech vstřelil pouze jediný gól. Hradec musí doma prokázat svou sílu a v nejlepším případě Ostravu porazit. Do Hradce z Ostravy vyrazí také početná návštěva z řad baníkovců. Rozhodně v sektoru hostů nebude takové trapné prázdno jako v zápase s Příbramí. Ostrava obdržela od domácích 350 ks vstupenek. Toto utkání je vyhodnoceno jako středně rizikové. Bude posílena bezpečnostní agentura na stadionu a také policejní složky, které budou dohlížet při pochodu baníkovců z nádraží na stadion a zpět. Fanoušci Ostravy mají v první vlně dorazit kolem 13. hodiny. Očekává se, že na tento nejatraktivnější domácí zápas jara bude vyprodáno.

Přijďte podpořit hradecké fotbalisty od 17 hodin v neděli na lízátka, budou to potřebovat!

Náš tip: HRK 2:0 OST


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…
  Ve Svinarech byl zbourán dům, který přiléhá k mostu přes Orlici. Snad jako předzvěst začátku výstavby nového přemos…

  8.202

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ