..

FK Ústí nad Labem

Zápas se pomalu schyloval ke konci. Bezgólová remíza 0:0 a jeden bod ze hřiště soupeře by byl dobrý výsledek. Náš tip tohoto zápasu byl 1:1, ale je dobře, že nevyšel. V posledních vteřinách zápasu se totiž stalo něco, co svět neviděl. Obránce Marek Jandík, který nastoupil v 84. minutě, vstřelil první gól v 88. minutě a druhý přidal v 90. minutě. Možná ani on sám tomu nemohl uvěřit – 2 góly za 2 minuty devadesát. Navíc nastoupil teprve ke druhému utkání v lize, předtím odehrál čtvrthodinu v Plzni. Trenér Kotal provedl brilantní střídání, které týmu vyneslo 3 body a prakticky je v lize zachráněn.

Před začátkem jarní části jsme předpovídali, že by Hradec mohl navázat na loňskou úspěšnou jarní sérii z druhé ligy, která mu vynesla tak vytoužený postup. Podle průběžných výsledků se to Hradci daří zatím velmi dobře plnit i tentokrát. Důležité domácí zápasy, které Hradec musel vyhrát, vyhrál.

HRK 2:0 CBU
HRK 2:1 PRI
HRK 2:1 OST

Hráči nyní mají po důležité výhře nad Ústím dva dny volna. V tabulce jsou na krásném devátém místě a mají 31 bodů. Už měsíc si Hradec drží neporazitelnost, kterou bude chtít se Zbrojovkou Brno ještě o týden prodloužit.

V Ústí se sice hrál celý zápas podprůměrný spací fotbal, ale i to Hradci stačilo k zisku tří bodů. Do Teplic přišlo pouhých 805 diváků, přibližně 105 jich bylo z Hradce. Votroci měli šance až ve druhém poločase. Po přihrávce od Poděbradského ve vápně přestřelil bodlem Klapka. O chvíli později centr Pilaře usměrnil těsně vedle Hochmeister. Dalekonosnou střelu Fischera zlikvidoval ústecký Vorel, který za pár minut později reflexně vyrazil i dorážku od Pavla Dvořáka. Poté to ale už přišlo. Po rohovém kopu se do míče hlavou opřel Jandík a bylo to 0:1. O dvě minuty později šel Hradec do brejku, který vedl Štěpán, vystřelil a míč se od ústeckého brankaře odrazil k Jandíkovi, který ho dorazil do sítě. Hradec již druhé utkání po sobě rozhodl ke konci zápasu, to se mu stávalo právě ve druhé lize, kde v posledních 15 minutách rozhodoval zápasy.

„Jsem hrozně moc šťastný, nečekal jsem, že bych ve druhém ligovém startu mohl dát dva góly. Dá se to říct i tak, že jsem zajistil setrvání mužstva v lize,“ řekl šťastný Marek Jandík po utkání. Trenér Kotal poté prohlásil, že pokud Brno s Libercem nevyhraje, tak si myslí, že je tým zachráněn.

V neděli do Hradce zavítá sestupem ohrožená Zbrojovka Brno, která podlehla před týdnem v Ondrášovka Cupu i třetiligové Kroměříži. Hradec je doma silný, pokud předvede podobnou hru, jako proti Baníku, vstřelí rychlý gól a pak jich ještě pár přidá, tak se může na lízátkách na 110 procent slavit. Navíc ve středu hraje Brno odvetu v Kroměříži. Hradec bude chtít před domácím publikem za každou cenu vyhrát, a to potřetí v řadě.

Na lízátka si určitě najde cestu alespoň 7 tisíc fanoušků, aby opět bylo vyprodáno.

Náš tip: HRK 3:0 BRN

DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

85 volebních okrsků otevřelo v Hradci Králové. Nejvíce jich je na jednom místě v ZŠ Mandysova (6) a ZŠ Bezručova (5).
    Hradec chce vyjmout úseky D11 HK - Sedlice a D35 Sedl. - Opatovice z poplatků dálniční sítě. Trasa má ulevit dopravě jako přirozený obchvat.
    Podchod v Buzulucké u Šimkových sadů prochází opravou. Nevzhledný přístřešek dostává nový vzhled. Nové budou postupně další tři.
    Takzvaný dům hrůzy neboli schody u Aldisu se promění na hotel, informoval HK Deník. Místo bezdomovců zde do pár let budou hoteloví hosté.