Přidat na Seznam.cz  

FK Mladá Boleslav

Hradec vyhrál, touto větou začínáme rádi, vlastně už počtvrté za sebou. Navíc Votroci neprohráli už od 21. března. Proti Mladé Boleslavi zamíchal trenér Kotal trochu se sestavou. V brance se ukázal Koubek, který jak se později ukázalo, svými zákroky v brance kouzlil a útok boleslavských si na něm vylámal všechny zuby. Od prvních minut začínal také mladý obránce Jaroslav Zelený, který dal v utkání svůj první ligový gól. Výběr sestavy byl opět bezchybný. Největší podíl na obou gólech měl však Vojtěch Štěpán, kterému ve skoro nadzvukové rychlosti nikdo z boleslavských nestačil.

Málokdo tomu věřil, že by si Hradec mohl odvézt všechny 3 body. Boleslav nastoupila v nejsilnější sestavě, i když ji čeká v úterý semifinále Ondrášovka Cupu proti třetiligové Kroměříži, která vyřadila Zbrojovku Brno. Hradec vyšel Boleslavi vstříc a utkání se namísto v neděli, uskutečnilo už v sobotu. Boleslavským naprosto nevyšel první poločas, kdy prohrávali 2:0. Ve druhém chtěli se stavem něco udělat, ale podařilo se jim jen snížit stav na 2:1.

Trenér Kotal dal šanci dvěma nováčkům. V brance se představil Tomáš Koubek a v obraně Jaroslav Zelený, který vstřelil vítězný gól. Oba dva se významně zasloužili o to, že Votroci na čarodějnické půdě v Boleslavi vyhráli. Nutno dodat, že více šancí a gólových příležitostí měla Boleslav, ale vyhořela ve většině případech na výtečném Koubkovi.

V 10. minutě vychytal obrovskou šanci Chramosty. V 19. minutě se řítil do úniku Štěpán, který navíc ještě stihl obejít brankaře a přihrál osamocenému Fischerovi, který střílel do prázdné branky. Ve 40. minutě opět vychytal Koubek šanci Chramosty a o chvíli později skvělým zákrokem i hlavičku Johany. Opět se potvrdilo známé pravidlo, ve 45. minutě z podobné akce Štěpán opět unikl obraně a přihrával do volného prostoru. K míči se jakoby blížil Černý, který ho šikovně přenechal nabíhajícímu Zelenému a ten dělovkou všechny prostřelil a míč skončil v bráně.

V 64. minutě snížil hlavou Chramosta, ale to bylo už všechno. V 68. minutě měl šanci Mendy, ale jeho hlavičku Koubek vytěsnil mimo branku. Opiela posléze pro samostatném průniku pálil jen do boční sítě a v 87. minutě měl největší šanci na vyrovnání Chramosta, který ztroskotal opět na výborném Koubkovi. „Dnes to byl zápas útočníků Boleslavi a našeho brankáře Koubka. Jsem rád, že se mu jeho premiéra vydařila. Na šance domácí jasně vyhráli, ale my si odvážíme tři body za vítězství 2:1,“ uvedl po zápase Kotal pro klubový web.

Hradec si odváží výhru 2:1 a je na 8. místě s 37 body. První gól vstřelil Fischer a vítězný Zelený. V neděli na lízátka přijedou Teplice, které v pondělí 2. května dohrávají 26. kolo se Spartou.

Mladá Boleslav – Hradec Králové 1:2 (0:2)
Branky: 64. Chramosta – 20. Fischer, 45.+1 Zelený. Rozhodčí: Jílek – Zlámal, Pospíšil.
ŽK: Procházka, Šírl, Opiela – Klapka, Koubek. Diváci: 1523


    DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

    Středeční vytrvalý déšť může zvednout hladiny některých řek a potoků v Královéhradeckém kraji až na 2. stupeň povod…
    Do prodeje v Hradci vstoupila už poslední 5. etapa bytového projektu Rezidence Na Plachtě. V nabídce je 150 bytů od…
    Hradec dnes sportovně uspěl v pardubických Polabinách, kde se konalo Mistrovství ČR v orientačním běhu štafet. Tým…
    Výstavba parkovacího domu Jana Gayera s 284 místy v centru Hradce jde do finiše. Architekturou skvěle zapadl do zde…

    9.514

    1.140

    1.070


    . / STREAM    96 %

    96 %

    94 %

    94 %

    92 %

    91 %

    91 %

    88 %

    87 %

    nové

    nové


    Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

    Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

    Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

    Univerzita Karlova (~ 0 %)

    Obytný blok Koruna (+ 1 %)

    Fotbalová aréna (+ 1 %)

    Jižní spojka (+ 1 %)

    Severní tangenta (+ 2 %)

    Křižovatka Mileta (~ 0 %)

    Proměna Rozárky

    Areál G+V kasáren

    Všechny projekty a stavby v HK

    Najděte si, co hledáte!    Do konce hlasování zbývá...

    HRADEC KRÁLOVÉ DNES

    NOVINKY NA WEBU

    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

    PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ