FK Mladá Boleslav

Hradec vyhrál, touto větou začínáme rádi, vlastně už počtvrté za sebou. Navíc Votroci neprohráli už od 21. března. Proti Mladé Boleslavi zamíchal trenér Kotal trochu se sestavou. V brance se ukázal Koubek, který jak se později ukázalo, svými zákroky v brance kouzlil a útok boleslavských si na něm vylámal všechny zuby. Od prvních minut začínal také mladý obránce Jaroslav Zelený, který dal v utkání svůj první ligový gól. Výběr sestavy byl opět bezchybný. Největší podíl na obou gólech měl však Vojtěch Štěpán, kterému ve skoro nadzvukové rychlosti nikdo z boleslavských nestačil.

Málokdo tomu věřil, že by si Hradec mohl odvézt všechny 3 body. Boleslav nastoupila v nejsilnější sestavě, i když ji čeká v úterý semifinále Ondrášovka Cupu proti třetiligové Kroměříži, která vyřadila Zbrojovku Brno. Hradec vyšel Boleslavi vstříc a utkání se namísto v neděli, uskutečnilo už v sobotu. Boleslavským naprosto nevyšel první poločas, kdy prohrávali 2:0. Ve druhém chtěli se stavem něco udělat, ale podařilo se jim jen snížit stav na 2:1.

Trenér Kotal dal šanci dvěma nováčkům. V brance se představil Tomáš Koubek a v obraně Jaroslav Zelený, který vstřelil vítězný gól. Oba dva se významně zasloužili o to, že Votroci na čarodějnické půdě v Boleslavi vyhráli. Nutno dodat, že více šancí a gólových příležitostí měla Boleslav, ale vyhořela ve většině případech na výtečném Koubkovi.

V 10. minutě vychytal obrovskou šanci Chramosty. V 19. minutě se řítil do úniku Štěpán, který navíc ještě stihl obejít brankaře a přihrál osamocenému Fischerovi, který střílel do prázdné branky. Ve 40. minutě opět vychytal Koubek šanci Chramosty a o chvíli později skvělým zákrokem i hlavičku Johany. Opět se potvrdilo známé pravidlo, ve 45. minutě z podobné akce Štěpán opět unikl obraně a přihrával do volného prostoru. K míči se jakoby blížil Černý, který ho šikovně přenechal nabíhajícímu Zelenému a ten dělovkou všechny prostřelil a míč skončil v bráně.

V 64. minutě snížil hlavou Chramosta, ale to bylo už všechno. V 68. minutě měl šanci Mendy, ale jeho hlavičku Koubek vytěsnil mimo branku. Opiela posléze pro samostatném průniku pálil jen do boční sítě a v 87. minutě měl největší šanci na vyrovnání Chramosta, který ztroskotal opět na výborném Koubkovi. „Dnes to byl zápas útočníků Boleslavi a našeho brankáře Koubka. Jsem rád, že se mu jeho premiéra vydařila. Na šance domácí jasně vyhráli, ale my si odvážíme tři body za vítězství 2:1,“ uvedl po zápase Kotal pro klubový web.

Hradec si odváží výhru 2:1 a je na 8. místě s 37 body. První gól vstřelil Fischer a vítězný Zelený. V neděli na lízátka přijedou Teplice, které v pondělí 2. května dohrávají 26. kolo se Spartou.

Mladá Boleslav – Hradec Králové 1:2 (0:2)
Branky: 64. Chramosta – 20. Fischer, 45.+1 Zelený. Rozhodčí: Jílek – Zlámal, Pospíšil.
ŽK: Procházka, Šírl, Opiela – Klapka, Koubek. Diváci: 1523


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradec vyhlásil soutěž na inteligentní dopravní systém. Ten v sobě bude zahrnovat řízení křižovatek, výměnu semafor…
  I když dohoda o brexitu nedopadla, britské Tesco už v Hradci dočasný exit chystá. V půlce února zavře na několik mě…
  Na horách v kraji leží vydatné zásoby sněhu: Labská bouda 215 cm, Sněžka 207 cm, Luční bouda 192 cm a Deštné v Orl.…
  Dopravní podnik navýšil počty cestujících v loňském roce o 400 tisíc na více než 37 milionů. A to i přes zrušení ob…

  9.380

  1.056

  982


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ