Přidat na Seznam.cz  

FC Hradec Králové

Jak dobře Hradec ligu začal, tak také brzo skončil. Dnešní prohra je jen volným pokračováním předchozích dvou zápasů. Na stadion se přišlo podívat přes 5 tisíc diváků a podruhé během 14 dnů je hráči zklamali. S utrpením se pak museli dívat na předvedenou hru Hradce. Špatná sestava, nadstandardně podprůměrné výkony některých hráčů a mizerná Příbram, která z jedné šance dala jeden gól. Hradec měl šancí asi 10, z toho jednu penaltu, kterou Fischer neproměnil. V obraně to krajně nezvládal Hochmeister, který určitě není typem do obrany. V záloze pak kraloval Janoušek, který hru Hradce vždy náramně zpomalil.

Hradec už potřetí za sebou nevstřelil ani jeden gól a už to s ním začíná být vážné. Doma totiž vždy vyhrával nebo alespoň remizoval, letos však ze tří domácích zápasů dvakrát prohrál a vždy po slaboduchých výkonech. Na zápase se kromě pár výjimek nedá najít žádné pozitivum, protože to byla jednoduše tragédie. Útok byl bez útoku, záloha bez Klapky prakticky nefungovala, v obraně hořel Hochmeister, kterého naštěstí Kotal vystřídal. Místo něj tam poslal novou posilu Marka Plašila.

Jediný, kdo snesl trochu přísnější měřítko byl Tomáš Malinský, který měl hrát už od začátku. Malinský vnesl do hry více šťávy, více šancí, ale dnes by Hradci ke vstřelení gólu nepomohl ani hradecký Messi, nebo možná jenom Messi. Když se nepromění tolik šancí, kolik jich Hradec měl, tak to už vypadá opravdu na střeleckou nemohoucnost. A to je vážná diagnóza.

Trenér Kotal celý týden tým připravuje na zápas a na hřišti to potom vypadá, jako retro druhé ligy. Často během zápasu seděl na střídačce a měl hlavu v dlaních. To jen vypovídalo o tom, co si asi tak myslí. Dnešní základní sestava se mu však moc nepovedla.

Místo Hochmeistera měl zkusit Plašila, místo Janouška například Fukala a také do sestavy zařadit Hodase a Malinského, který byl dnes nejlepším hráčem. Je jen škoda, že tam v čase, kdy se kopala penalta, nebyl Pavel Černý – penaltový specialista. Možná by se potom zápas vyvíjel jinak a možná by skončil remízou. Prohra v domácím prostředí a navíc s Příbramí, která hrála stejně mizerně jako Hradec, zklamala všechny nejvíc.

V posledních třech zápasech to totiž trochu vypadá, že se Hradec chce vyrovnat Baníku Ostrava.

I když snaha rozhodnout a zvrátit výsledek tam byla více vidět než v zápase s Libercem, ale dnes by tam gól prostě nespadl, i kdyby se hrálo do půlnoci. Příbramský brankář Hruška se tak díky hradecké nemohoucnosti s největší pravděpodobností dostane do ideální jedenáctky pátého kola.

Nyní nastává reprezentační pauza a po ní se Hradec představí na hřišti Dukly Praha, nováčka Gambrinus ligy. Ovšem už teď je tam jedno velké varování, v přípravném zápase v Opatovicích s ní Hradec prohrál 3:1. I remíza by tedy byla velmi dobrým výsledkem.

Sestava FC Hradec Králové:
Lindr – Hochmeister (51. Plašil), Chleboun, Pávek, Poděbradský (55. Malinský) – Rezek, Fischer, Janoušek, Zelený – Dvořák, Štěpán (75. Černý)
Sestava 1. FK Příbram:
Hruška – Štochl, Krejčí, Hejda, Ricka – Pilík, Tarczal, Koukal (90. Videgla), Valenta (72. Papšys) – Šlapák (86. Mareš), Wágner
Branky:
48. Tarczal
ŽK:
Malinský, Černý – Hejda, Ricka, Wágner, Tarczal
Diváci:
5036


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Stavební odbor v Hořicích poslal do Hradce příznivou zprávu. Nově vydané územní rozhodnutí ke křižovatce Mileta, o…
  Začala stavební sezóna. Na dálnici D35 byla zahájena výstavba v úseku Opatovice n/L - Časy dlouhém 12,6 km. Přes úz…
  Příprava nového fotbalového stadionu pokračuje, vypsání dalšího výběrového řízení bude v průběhu roku. Nově se počí…
  Zatímco cena jízdenky z Prahy do Chlumce stojí 135 korun, z Prahy do Hradce, kam to je dál se jezdí dotovaně za 95…

  9.458

  1.084

  1.020


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ