..

OST 1:0 HRK

Stejným výsledkem jako v minulém roce dopadlo i dnešní utkání. Baník potřeboval vyhrát a to se mu také se štěstím podařilo. Ostrava před dnešním utkáním kotvila na posledním místě ligy a byla jednoznačně nejhorším týmem. Hradec dnes nehrál špatně, dvakrát míč skončil v domácí brance, ale dvakrát nemohl být uznán kvůli ofsajdu. V obou případech to vypadá, že se jednalo o hraniční situace, které se mají pouštět. Baník vstřelil gól ze standardní situace v 69. minutě. Tempo utkání korespondovalo s tím, že se střetávají týmy ze spodních pater tabulky. Letošní podzim zatím Hradci výsledkově nepřeje.

Je s podivem, že v předminulém zápase Baníku se Slováckem, právě Slovácko vstřelilo gól z metrového ofsajdu a dnes to zřejmě v obou situacích, nebo alespoň v jedné, ofsajd ani nebyl. Hradec na Baník rozhodně měl, v některých partiích byl lepším týmem a je jen škoda, že alespoň jeden gól nebyl uznán. Kdyby na Baník nestačil a vysoko prohrál, dalo by se to přejít, ale po takovém vývoji zápasu je to jen další smůla a možná i rozhodčí výsledku trochu pomohli, protože obě dvě ofsajdové situace se zdají být velmi sporné. Ale i takový je někdy fotbal.

Hradec v zápase s Baníkem pětkrát ohrozil domácí branku, dvakrát už skončil míč v síti, ale byl mávaný ofsajd. Ostravskou branku ohrozil v prvním poločase ze standardní situace nejprve Hochmeister. Po změně stran parádně vystřelil Dvořák, ten také o chvíli později rozehrál balon na Fischera, který tečoval míč do branky. Gól nebyl uznán pro ofsajd. Hradec ze standardní situace pak vstřelil další branku, ale znovu nebyla uznána pro ofsajd. V posledních minutách ještě z dobré pozice pálil Poděbradský. To je výčet největších hradeckých šancí. Baník měl jednu dobrou příležitost po rohovém kopu, standardní situaci, ze které vstřelil gól a poté ještě jednu šanci, kdy míč mířící do branky vytěsnil Chleboun. Remíza by zápasu slušela více, gól dal však Baník.

V posledních zápasech nemá Hradec ani kus potřebného štěstí, právě tu smůlu korunují dvě neproměněné penalty. Je to škoda, Hradec totiž mohl mít zhruba o 3 body víc, mohl se pohybovat úplně jinde a být i v jiném rozpoložení. Když se však nedaří, tak úplně všechno. Rozdílné jsou v této sezoně i výsledky domácích zápasů – zatímco Liberec, Příbram a České Budějovice na jaře Hradec porazil, na podzim s Libercem i Příbramí prohrál a s Budějovicemi jen remizoval. Votroci mají zřejmě podzimní období slabší než to jarní. V porovnání s předchozí sezonou má Hradec po 10. kole o jeden bod více než loni.

Hradecká hra je stále jen o koncovce a žalostné efektivitě. Sice v tomto zápase dal zřejmě dva regulérní góly, ale o všem rozhodují rozhodčí. Hradecký porouchaný „gólostroj“ je už takový evergreen Votroků. V příštím zápase se Slováckem se snad podaří Hradci opět skórovat a po dlouhé době zase vyhrát před domácím publikem, protože už je docela na čase. Týmy ze spodku tabulky se totiž začínají Hradci přibližovat na čím dal tím menší bodový rozestup. Hradečtí hráči mají rozhodně na víc než jen okupovat druhou část ligové tabulky.

POD ČAROU:
Nejlepším hráčem Baníku Ostrava se podle nás stává pomezní rozhodčí Urban.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…

  8.204

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ