Aupark Hradec Králové

Někteří zastupitelé z KSČM se snaží dlouhodobě navodit atmosféru, že většina lidí z místních částí Kukleny a Pražského Předměstí je proti výstavbě Auparku. Mnoho lidí v Hradci by přitom obchodní centrum Aupark v této lokalitě uvítalo. V centru je totiž stále jen přeplněný obchodní dům Tesco a obchodní galerie Atrium, která se za plnohodnotné obchodní centrum považovat vůbec nedá. Jediné obchodní centrum je Futurum. Komise místní samosprávy došla k závěru, že město nepotřebuje další obchodní centrum tohoto typu. Je však zajímavé, že ještě větší obchodní centrum Arkády, které by mělo stát v Malšovicích jim nevadí.

Nejvíce proti Auparku zbrojí 63letý zastupitel Havrda (BEZPP za KSČM), který by Hradec zřejmě nejradši celý zakonzervoval a postavil možná tak sochu nějakého soudruha v nadživotní velikosti. Aupark už tak vyšel městu několikrát vstříc. Jednak zmenšil svoji komerční plochu na požadovaných 20 tis. m2, což byla jedna z podmínek ECE (Park Malšovice), že ve městě nevznikne další centrum nad 20 tisíc m2. A snížil také počet parkovacích míst. Navíc s navrženou budovou hradeckého Auparku se chce chlubit a prezentovat i na vernisážích po Evropě.

Záležitost ohledně Auparku byla již několikrát na zastupitelstvu i radě města dostatečně projednávána a kdo chtěl mohl se jí zúčastnit. Havrda, který je i členem komise místní samosprávy v Kuklenách by chtěl celé schvalování a další procesy vrátit zřejmě na začátek, tedy o pár let zpět. Všechny argumenty o zvýšení dopravy a zátěže však vyvracejí posudky a studie z ČVUT. V Hradci v poslední době vyhořelo již mnoho investorů, například Ronal odešel do Pardubic, nepochodil ani Velux a čerstvě ThyssenKrupp Ferrosta.

„Máme tady odborníky na dopravu, bezpečnost a z ČVUT, kteří dělali posudek na dopravní řešení. Nevím, jestli tady jsou větší odborníci, ale pokud budete stále poslouchat p. Havrdu a Štěpána (KSČM), kteří stále dokola opakují, jak je všechno zlé, tak potom Hradec Králové zakonzervujte a poslouchejte pány. Jejich slova už poslouchám asi po čtyřicáté a nezměnilo se na nich nic,“ řekl po na jednom z předešlých zastupitelstev Štefan Duchoslav, jednatel společnosti HB Reavis, která má na starosti hradecký Aupark.

Budova Auparku je z architektonického hlediska poměrně vkusně udělaná. Není to žádná šedá unitární betonová budova. Výhodou je i blízkost Hlavního nádraží ČD. V Auparku pravděpodobně nebude žádný hypermarket, zřejmě jen supermarket Billa. Velké nákupy, při kterých je potřeba doprava autem, tak ani snad nebudou potřeba. Do malého Tesca a Atria, které není klasickým obchodním centrem, jezdí také nejvíce lidí MHD.

Podle posledních výsledků z ankety se více jak 70 procentům lidí Aupark líbí a více než 60 procent si přeje, aby se už začalo s jeho výstavbou.

Aupark by chtěl do konce roku požádat o územní řízení a zkraje roku 2012 o stavební povolení, aby se na jaře konečně mohlo začít stavět.

Co říkáte na Aupark Vy? Hlasujte v anketě a můžete diskutovat i na facebooku.  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  Na Moravském Předměstí vyrostou další dva bytové domy. Budou se nacházet u ulic Brožíkova a Mandysova. Dětské hřiště zde zůstane.
  Trolejbusová síť se v roce 2018 rozroste. Na jaře začne výstavba nové trati na Pod Strání, přinese to změny.
  Na Velkém a Malém náměstí se bude točit film. Ve dnech 15., 16. a 25. září tu bude probíhat filmové natáčení pro projekt Shine.
  V Hradci jsme letos napočítali celkem 16 tropických dnů s teplotou nad 30. Nejtepleji bylo 1. srpna, kdy vystoupala na 35,4 stupňů Celsia.

  7.816

  858

  428

  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ