Gymnázium J. K. Tyla

V budově po bývalé obchodní akademii je dnes hotelová škola. Obchodní akademie je naopak v budově po bývalé základní škole Zálabí. Tylovo gymnázium se stěhuje do budovy bývalého ústavu hluchoněmých, kde bude po celou dobu rekonstrukce, tedy nejméně jeden školní rok, reálně však dva. Po přestěhování Tylova gymnázia zpátky do původních prostor se v budově bývalého ústavu hluchoněmých a bývalého útočiště Tylova gymnázia natrvalo usídlí obchodní akademie. K té by se časem mohla přidat i střední škola ve Stěžerách. Stěhování několika škol do jiných budov připomíná menší galimatyáš.

Školní prostory bývalého ústavu hluchoněmých, které vznikly rekonstrukcí za 20 milionů korun, budou gymnazisté z Tyla využívat během rekonstrukce sídla této prestižní hradecké střední školy.

„Samotné stěhování proběhne od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu. Výuka pak začne od středy 23. listopadu. Pro studenty je stěhování významná změna: vzhledem k předpokládané době rekonstrukce sídla naší školy se například studenti nejvyšších ročníků do Gočárovy budovy již nevrátí. Našim studentům bude nově sloužit jídelna v Hradecké ulici, například tělocvičnu budeme mít teď u sousedů na stavební průmyslovce,“ řekl ředitel Gymnázia J. K. Tyla Robert Novák.

Zpátky se studenti nastěhují po kompletní rekonstrukci budovy. Většinu finanční podpory poskytne Evropská unie. Náklady na její rekonstrukci se odhadují na zhruba 100 milionů korun, kraj se na investici bude podílet 40 miliony.

Pro potřeby škol, které zřizuje kraj, bude ústav hluchoněmých sloužit i nadále. Po gymnazistech se do budovy nastěhuje hradecká obchodní akademie. „V první etapě rekonstrukce „hlucháku“ za 20 milionů korun, která právě skončila, upravili stavbaři v historické budově z 19. století její vnitřní dispozice: vzniklo 34 nových učeben a 20 kabinetů a kanceláří. Dále tam modernizovali všechny rozvody, zavedli nové datové sítě, opravili výtah či vybudovali sociální zařízení. Další etapy rekonstrukce hlucháku se plánují později,“ uvedl náměstek královéhradeckého hejtmana Vladimír Derner.

„Málokdo si uvědomuje, že prvotní myšlenka přestěhování naší školy na Hluchák vznikla na začátku března tohoto roku. Především díky konstruktivní spolupráci představitelů KHK a dalších zainteresovaných osob se podařilo připravit budovu k nastěhování v rekordně krátkém čase 8 měsíců. Zachování výuky „pod jednou střechou“ je pro školu klíčové a za to patří všem velký dík,“ dodává ředitel Novák.  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  Na Moravském Předměstí vyrostou další dva bytové domy. Budou se nacházet u ulic Brožíkova a Mandysova. Dětské hřiště zde zůstane.
  Trolejbusová síť se v roce 2018 rozroste. Na jaře začne výstavba nové trati na Pod Strání, přinese to změny.
  Na Velkém a Malém náměstí se bude točit film. Ve dnech 15., 16. a 25. září tu bude probíhat filmové natáčení pro projekt Shine.
  V Hradci jsme letos napočítali celkem 16 tropických dnů s teplotou nad 30. Nejtepleji bylo 1. srpna, kdy vystoupala na 35,4 stupňů Celsia.

  7.816

  858

  428

  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ