..

Gymnázium J. K. Tyla

V budově po bývalé obchodní akademii je dnes hotelová škola. Obchodní akademie je naopak v budově po bývalé základní škole Zálabí. Tylovo gymnázium se stěhuje do budovy bývalého ústavu hluchoněmých, kde bude po celou dobu rekonstrukce, tedy nejméně jeden školní rok, reálně však dva. Po přestěhování Tylova gymnázia zpátky do původních prostor se v budově bývalého ústavu hluchoněmých a bývalého útočiště Tylova gymnázia natrvalo usídlí obchodní akademie. K té by se časem mohla přidat i střední škola ve Stěžerách. Stěhování několika škol do jiných budov připomíná menší galimatyáš.

Školní prostory bývalého ústavu hluchoněmých, které vznikly rekonstrukcí za 20 milionů korun, budou gymnazisté z Tyla využívat během rekonstrukce sídla této prestižní hradecké střední školy.

„Samotné stěhování proběhne od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu. Výuka pak začne od středy 23. listopadu. Pro studenty je stěhování významná změna: vzhledem k předpokládané době rekonstrukce sídla naší školy se například studenti nejvyšších ročníků do Gočárovy budovy již nevrátí. Našim studentům bude nově sloužit jídelna v Hradecké ulici, například tělocvičnu budeme mít teď u sousedů na stavební průmyslovce,“ řekl ředitel Gymnázia J. K. Tyla Robert Novák.

Zpátky se studenti nastěhují po kompletní rekonstrukci budovy. Většinu finanční podpory poskytne Evropská unie. Náklady na její rekonstrukci se odhadují na zhruba 100 milionů korun, kraj se na investici bude podílet 40 miliony.

Pro potřeby škol, které zřizuje kraj, bude ústav hluchoněmých sloužit i nadále. Po gymnazistech se do budovy nastěhuje hradecká obchodní akademie. „V první etapě rekonstrukce „hlucháku“ za 20 milionů korun, která právě skončila, upravili stavbaři v historické budově z 19. století její vnitřní dispozice: vzniklo 34 nových učeben a 20 kabinetů a kanceláří. Dále tam modernizovali všechny rozvody, zavedli nové datové sítě, opravili výtah či vybudovali sociální zařízení. Další etapy rekonstrukce hlucháku se plánují později,“ uvedl náměstek královéhradeckého hejtmana Vladimír Derner.

„Málokdo si uvědomuje, že prvotní myšlenka přestěhování naší školy na Hluchák vznikla na začátku března tohoto roku. Především díky konstruktivní spolupráci představitelů KHK a dalších zainteresovaných osob se podařilo připravit budovu k nastěhování v rekordně krátkém čase 8 měsíců. Zachování výuky „pod jednou střechou“ je pro školu klíčové a za to patří všem velký dík,“ dodává ředitel Novák.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…
  Ve Svinarech byl zbourán dům, který přiléhá k mostu přes Orlici. Snad jako předzvěst začátku výstavby nového přemos…

  8.202

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ