Přidat na Seznam.cz  

Inspirací je stadion v Bernu

Když se řekne nový stadion, mnohým fanouškům se na tvář vloudí hořký úsměv. Na největším transparentu, který nesl pochod fotbalových fanoušků bylo jednoznačné heslo: Stadion = Budoucnost. Na jeho urychlenou výstavbu jsou v tuto chvíli již takové tlaky z mnoha stran, že už není žádoucí s něčím dál otálet. Fotbal totiž není jen hra, ale pro mnohé také společenská událost, která jednou za čas lidi spojí při fandění svému oblíbenému klubu. Hradec je fotbalové město a jeho fanoušci se již možná za dva roky budou moci pyšnit a být hrdí na novou fotbalovou arénu, která se nestaví v Česku každý den.

Každým rokem se říká, že se začne stavět v příštím roce, ale letos se to snad říká již naposledy. Spontánní organizovaná akce pochodu fanoušků měla za cíl upozornit na vleklé tempo příprav nové arény. Nejlépe se hodí srovnání například s Plzní. Tam se před rokem rozhodlo, že se dostaví zbytek stadionu – nové tribuny, posunutí hřiště apod. a nyní už mají hotovo. V Hradci se o tom již pěknou řádku let jen hezky mluví a je obecně známo, že jakýkoliv projekt ve městě vždy strašně dlouho trvá. I když teď přípravy arény nabírají rychlejší tempo, tak stále přetrvává dojem, že než se něco vyřeší uplyne dalších pár měsíců. Vždyť jen na letní koupaliště se čekalo zhruba 10 let a nejméně 20 trvalo než se vybuduje nové autobusové nádraží. Nový fotbalový stadion je tedy zatím v limitu.

Za pár dní se na zastupitelstvu bude projednávat zrušení etapizace výstavby nového stadionu. Tento bod přiblíží výstavbu zase o krůček dál. Potom zbývá už jen pár rozhodnutí a definitivní verdikt o povolení a umístění stavby by mohl padnout v jarních měsících. Den D – tedy den, kdy se začne bourat stávající stánek, je netrpělivě očekáván u většiny fanoušků a určitě se zapíše do dějin hradeckého fotbalu.

Nový fotbalový stadion bude pro všechny přínosem. Klubu zajistí určitou prestiž a jistý komfort, možná také dokáže přitáhnout nové sponzory, což by bylo výhodné i pro město a hlavně další diváky, ze kterých se třeba později stanou fanoušci. Mnoho lidí totiž na fotbal nechce chodit kvůli současnému stavu a říkají, že na fotbal do Hradce přijdou až bude stát nová aréna. Navíc v sousedství bude stát obchodní centrum Arkády od společnosti ECE, která po Evropě spravuje desítky center s těmi nejlepšími značkami.

Fotbalové prostředí dělá i s hráči divy, proto je nový fotbalový stadion budoucností hradeckého fotbalu, která by se už v těch dalších letech mohla vyplatit a pokud si všechno sedne jak má, Hradec by se už konečně mohl v první lize zabydlet na delší dobu než bývalo kdysi zvykem. A kdyby se někdy podařilo Hradci dostat do evropských pohárů, byla by to asi ta nejsladší odměna. Avšak ze všeho nejdřív se musí kopnout do země.

Související články: Hradci vystřelil bod Pavel Černý


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Bez Tesca v centru města nejméně do dubna 2020. Rekonstrukce budovy se prodraží a protáhne. Vlastník na otevření al…
  Hradec chce proměnit Kubištovy sady v centru města. Má dojít k výsadbě nových porostů, alejí, obnově Císařské cesty…
  Mikulášský trolejbus pod dohledem kamer, dopravní podnik opět připevnil kameru na sběrače a zdokumentoval předvánoč…
  Letecký festival CIAF má v Hradci pokračovat. Konat se bude jednou za dva roky. Další ročník je v plánu v roce 2020…
  Hradecký dnes sehraje čtvrtfinále proti švýcarskému Zugu. V soutěži zůstal z českých…

  80 ~ 10K

  1.264

  1.128


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ