..

Inspirací je stadion v Bernu

Když se řekne nový stadion, mnohým fanouškům se na tvář vloudí hořký úsměv. Na největším transparentu, který nesl pochod fotbalových fanoušků bylo jednoznačné heslo: Stadion = Budoucnost. Na jeho urychlenou výstavbu jsou v tuto chvíli již takové tlaky z mnoha stran, že už není žádoucí s něčím dál otálet. Fotbal totiž není jen hra, ale pro mnohé také společenská událost, která jednou za čas lidi spojí při fandění svému oblíbenému klubu. Hradec je fotbalové město a jeho fanoušci se již možná za dva roky budou moci pyšnit a být hrdí na novou fotbalovou arénu, která se nestaví v Česku každý den.

Každým rokem se říká, že se začne stavět v příštím roce, ale letos se to snad říká již naposledy. Spontánní organizovaná akce pochodu fanoušků měla za cíl upozornit na vleklé tempo příprav nové arény. Nejlépe se hodí srovnání například s Plzní. Tam se před rokem rozhodlo, že se dostaví zbytek stadionu – nové tribuny, posunutí hřiště apod. a nyní už mají hotovo. V Hradci se o tom již pěknou řádku let jen hezky mluví a je obecně známo, že jakýkoliv projekt ve městě vždy strašně dlouho trvá. I když teď přípravy arény nabírají rychlejší tempo, tak stále přetrvává dojem, že než se něco vyřeší uplyne dalších pár měsíců. Vždyť jen na letní koupaliště se čekalo zhruba 10 let a nejméně 20 trvalo než se vybuduje nové autobusové nádraží. Nový fotbalový stadion je tedy zatím v limitu.

Za pár dní se na zastupitelstvu bude projednávat zrušení etapizace výstavby nového stadionu. Tento bod přiblíží výstavbu zase o krůček dál. Potom zbývá už jen pár rozhodnutí a definitivní verdikt o povolení a umístění stavby by mohl padnout v jarních měsících. Den D – tedy den, kdy se začne bourat stávající stánek, je netrpělivě očekáván u většiny fanoušků a určitě se zapíše do dějin hradeckého fotbalu.

Nový fotbalový stadion bude pro všechny přínosem. Klubu zajistí určitou prestiž a jistý komfort, možná také dokáže přitáhnout nové sponzory, což by bylo výhodné i pro město a hlavně další diváky, ze kterých se třeba později stanou fanoušci. Mnoho lidí totiž na fotbal nechce chodit kvůli současnému stavu a říkají, že na fotbal do Hradce přijdou až bude stát nová aréna. Navíc v sousedství bude stát obchodní centrum Arkády od společnosti ECE, která po Evropě spravuje desítky center s těmi nejlepšími značkami.

Fotbalové prostředí dělá i s hráči divy, proto je nový fotbalový stadion budoucností hradeckého fotbalu, která by se už v těch dalších letech mohla vyplatit a pokud si všechno sedne jak má, Hradec by se už konečně mohl v první lize zabydlet na delší dobu než bývalo kdysi zvykem. A kdyby se někdy podařilo Hradci dostat do evropských pohárů, byla by to asi ta nejsladší odměna. Avšak ze všeho nejdřív se musí kopnout do země.

Související články: Hradci vystřelil bod Pavel Černý


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Stavbaři ve Svinarech začali s demontáží starého mostu přes Orlici. Po jeho odklizení a zbourání středového pilíře,…
  Poslední hospitalizovaný pacient z hromadné intoxikace začátkem týdne v hradeckém bistru, opustil v pátek brány fak…
  Milovníci železnice si v sobotu přijdou na své. Parní vlak vyjede z hradeckého depa na svoje jízdy do Hořic a Jičín…
  Do Hradce míří první objednávka elektrobusů SOR NS12 ze závodu ve východočeských Libchavách. Standardní výbavu tvoř…

  8.505

  968

  740


  / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ