..

BOH 0:0 HRK

Před zápasem by asi Hradec bod bral, po jeho vývoji se však nedá říct, jestli je bod nakonec uspokojivý, ale alespoň něco. Za svůj výkon si ani víc nezasloužil. Úspěchem je už samotné trefení branky, Dvořák se na hrotu trápí a výkon Mrázka v přátelských zápasech se nepřenesl i do ligových utkání. Proto pokud by chtěl Hradec zvítězit nad Mladou Boleslaví, musela by si dát snad „vlastňáka“! Ze stran létají na útočníky špatné centry, někdy jsou dlouhé, někdy zase krátké a příležitost ke vstřelení branky se naskytne málokdy. Pokud chce Hradec v příštím zápase uspět, měl by se sebou rychle něco udělat, Boleslav nebude hrát na 0:0.

„Musíme být spokojení s bodem, protože na to abychom získali tři musíme dát gól, což se nám opět nepodařilo. Jsem hluboce zklamán, že se nám nepodařilo herně přehrát soupeře, hlavně ve druhém poločase když hrál v oslabení. Náš výběr místa je tak tragický, že se nám podařila vytvořit jen jediná střelecká pozice. Nejsem spokojený s výkonem mužstva,“ řekl po zápase trenér Václav Kotal.

Z posledních 5 utkání vstřelil Hradec pouze 2 branky, z toho jednu z penalty, dá se tedy říct, že i proti oslabeným Bohemians 1905 je bod z utkání dobrý. Když neumí góly dávat, tak alespoň udrží čisté konto. Vypadá to, že letošní jaro se bude muset nějak ukopat, protože hlavní tvůrci hry Fischer a Klapka si do konce sezony nezahrají.

Utkání moc šancí nenabídlo, byla to nuda od začátku do konce. V prvním poločase se o lehké ohrožení branky pokusil snad jen Šisler, aby z toho padl gól, musel by mít Sňozík pásku na očích. V závěru přišlo menší vzrušení, když domácí Nešpor dostal po druhé žluté červenou kartu, o tu si koledoval celý první poločas.

Druhý poločas byl více svižnější, ale ze strany Hradce to byla stejná bída jako v první půli, největší šanci zápasu měl domácí Abrahám, který po standardní situaci jen těsně minul branku. Za Hradec tvrdou střelou mířil Dvořák a ke konci zápasu ještě Zelený. I když se hrálo druhý poločas proti oslabeným Bohemians, moc znát to nebylo. Hradec tedy získal bod a nyní jich má v tabulce 24. Na sestupovou pozici má náskok 9 bodů, na pohárové příčky ztrácí 16 bodů. Fanoušek byl v Edenu vzácností, přišlo jich jen 2 452, z toho asi stovka nejvěrnějších Votroků.

„Šisler i Holeš podali dnes dobrý výkon, jsem s nimi spokojen, s ostatními to je horší,“ uvedl Kotal.

Nejlepší výkon dnes podal Šisler, dobře zahráli Fukal, Plašil, Janoušek, Lindr i mladý Holeš. Na zamyšlení jsou však výkony Zeleného, Dvořáka a dalších. Mrázkovi by možná pomohlo, kdyby se přesunul na hrot útoku, na kraji útočné formace si může akorát tak podat ruku s Markem Ztraceným.

„Musíme dnešní bod brát jako zisk, protože na tři bychom museli dát gól, paradoxně měla Bohemka v deseti větší šance než my v jedenácti. Po volném přímém kopu v průběhu druhého poločasu zakončil Abrahám před brankou úplně sám, tam to byla jen otázka toho, že netrefil branku. My nemůžeme spoléhat na to, že soupeř nám gól nedá a budeme hrát na 0:0. Pokud to takto bude pokračovat, tak jenom spoléháme na to, že soupeř nám gól nedá a my možná ubráníme bezbrankovou remízu. Jsem opravdu hluboce zklamán s výkony mužstva,“ řekl v rozčileném tónu krátce po zápase trenér Václav Kotal.

Jelikož bude hrát Mladá Boleslav ve středu pohárové utkání se Spartou, nemusela by být v neděli nejlépe připravena. Utkání se hraje v klasický čas, v neděli od 17 hodin na Všesportovním stadionu. Neděle bude navíc o hodinu kratší, protože dochází ke změně času. Snad se Hradci podaří zlepšit hra a konečně vstřelit gól, byl by to malý zázrak!