..

Slovácko 0:3 Hr. Králové

Velikonoční nadílka přišla na Slovácko o týden později. Hradec takticky splnil, co splnit měl. Pozorné bránění a smrtelně rychlé protiútoky Vojty Štěpána s bravurní produktivitou v zakončení. Taková by měla být hradecká hra, jakou by si všichni fanoušci představovali. Po výhře 0:3 nad Slováckem tak Hradec dosáhl na magickou metu 30 bodů, přeskočil díky skóre i Slovácko a usídlil se na výtečném 9. místě. Matematicky však stále zachráněn není, teoreticky však na 99 procent ano. Nedá se totiž předpokládat, že by Bohemians 1905 nebo Baník Ostrava z ničeho nic najeli na sérii vítězství a vyhráli všechny zbývající zápasy.

To byl zápas, na který Vojta Štěpán bude ještě hodně dlouho vzpomínat. Ani si nepamatujeme, kdy naposledy vstřelil hráč Hradce v lize hattrick. Vojta Štěpán, který je tak rychlostně vybavený, že dá stovku pod tři sekundy se dnes třikrát trefil do sítě domácích a to je na hradecké chudé gólové poměry opravdu nevídané. Pokud vstřelí Hradec nějaký gól, tak to je úspěch, pokud Hradec vstřelí více gólů, je to ohromný úspěch a pokud dá jeden hráč Hradce všechny tři góly, tak je to monstrózní úspěch.

Lehké to však na Slovácku nebylo, už ve 4. minutě mohlo jít do vedení. Domácí hráč přehodil vyběhnutého Koubka a míč směřoval do prázdné branky, tam ho však doběhl Fukal a těsně před čárou ho vykopl. To byl klíčový moment zápasu. Fukal se navíc o pár minut později zranil a musel střídat.

V 15. minutě se z přímého kopu lišáckou centrovanou střelou trefil poprvé Štěpán. Poté Hradec zalezl na svoji polovinu, poctivě bránil a čekal na nějaký brejk.

Po změně stran byl obrázek hry podobný, když tlak Slovácka vrcholil, hra se rychle přesunula k jeho brance, Zelený chytře přihrál a Štěpán v náběhu přehodil domácího brankaře, zaznamenal druhou trefu.

O pět minut později si Štěpán pohrál s domácí obranou, věděl kam chce umístit míč a dovršil hattrick. Klobouk dolů. Gólové hody, to je koření fotbalu, které by si jistě každý fanoušek Votroků přál vidět i v domácím prostředí.

„Bylo vidět, že kluci jsou zdravě naštvaní, pečlivě jsme se připravovali na soupeře a koncentrovaným výkonem a vynikající koncovkou v podání Vojty Štěpána jsme to utkání vyhráli a jsem strašně rád. Je to také omluvenka za ty ztracené body v předchozích utkáních a zároveň pozvánka na to další s Plzní. Konečně nám vyšel přechod do útoku i realizace gólových šancí. Ještě jednou velká gratulace Vojtovi, protože hattrick se v lize nedává každou sezonu, věřím, že mu to pomůže a pokud mu i ostatní připraví kvalitní přihrávky, tak on tu gólovou realizaci má, ale je potřeba, aby těch šancí bylo víc. Jsem také rád, že jsme Slovácku ukázali, že nejsme příjemným soupeřem, jak si mysleli před utkáním,“ řekl po utkání velmi spokojený trenér Václav Kotal.

Slovácko přeci jen v 90. minutě překonalo Koubka, avšak gól nebyl pro ofsajd uznán. Výhra 0:3 na půdě soupeře je tou nejlepší pozvánkou na následující zápas, který se bude hrát v neděli od 17 hodin na Všesportovním stadionu s FC Viktoria Plzeň. Naposledy tu Plzeň vyhrála 0:3, na podzim Hradec porazila 5:0. Hradec čeká nesmírně náročné utkání, každý bod se počítá.

Vojta Štěpán s největší pravděpodobností pomohl týmu k záchraně v lize, určitě se také probojuje do všech sestav 25. kola Gambrinus ligy a pro nás je to borec Votroků na konec!

DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

85 volebních okrsků otevřelo v Hradci Králové. Nejvíce jich je na jednom místě v ZŠ Mandysova (6) a ZŠ Bezručova (5).
    Hradec chce vyjmout úseky D11 HK - Sedlice a D35 Sedl. - Opatovice z poplatků dálniční sítě. Trasa má ulevit dopravě jako přirozený obchvat.
    Podchod v Buzulucké u Šimkových sadů prochází opravou. Nevzhledný přístřešek dostává nový vzhled. Nové budou postupně další tři.
    Takzvaný dům hrůzy neboli schody u Aldisu se promění na hotel, informoval HK Deník. Místo bezdomovců zde do pár let budou hoteloví hosté.