Královský Hrádek

Výstavbu rezidenční čtvrti Královský Hrádek v lokalitě Plachta trochu přibrzdil nepříznivý vývoj na realitním trhu. Nyní se zdá, že projekt je v poslední fázi přípravy a první bytové domy mohou vyrůst do dvou let. V lokalitě se má nacházet 10 větších bytových domů o 4 podlažích s pátým ustupujícím, a také stejný počet menších bytových domů. Území Plachta střed se nachází v blízkosti od chráněné lokality Na Plachtě.

„K dnešnímu dni má investor k dispozici většinu stavebních povolení ke kompletní výstavbě bytových domů včetně inženýrských sítí, komunikací a sadových úprav. Ty chybějící by měly být získány v horizontu několika týdnů. V následujících měsících bude vypracována projektová dokumentace pro realizaci výstavby a provedeno výběrové řízení na dodavatele stavby. V první etapě budou realizovány bytové domy, které jsou situovány na jižním a východním okraji dotčené lokality,“ prozradil manažer projektu Královský Hrádek Ivan Svoboda.

V atraktivní lokalitě v klidné městské části by mělo po dokončení celého komplexu najít bydlení přibližně 1 000 až 1 200 obyvatel. Bude se zde nacházet na 400 bytů, od 1+KK až po 4+KK, s největší převahou a nejžádanější velikostí 2+KK. V rohu této čtvrti by se měl také nacházet menší komerční objekt. Nejvyšší domy budou přímo u cesty a u Petrofu. Směrem k Plachtě se budou postupně podlaží snižovat. V souvislosti s touto výstavbou se v loňském roce vybudovala nová světelná signalizace na křižovatce Na Brně.

„Na podzim tohoto roku budou spuštěny webové stránky projektu, kde budou moci zájemci o bydlení získat podrobnější informace. Časový harmonogram výstavby dalších etap nebyl dosud stanoven, neboť je závislý na případném zájmu klientů,“ dodává Svoboda pro hkcity.cz.

Vizualizace jednoho z bytových domů

V roce 2009 se zde dokončila výstavba Plachty sever, ve které našlo nový domov zhruba 900 obyvatel, v podloubí domů vzniklo pár menších obchodů (pekárna, prodejna potravin, služby) vybudovalo se zde také jezírko s mostem a nově také středomořská restaurace s názvem Aquarium.

S výstavbou nové čtvrti by mohla konečně na řadu přijít také otázka o zavedení MHD do této lokality, kterou okrajově obsluhuje pouze linka č. 9. Podívejte se na náš návrh trolejbusové linky č. 4 (klikněte zde), která by jezdila z Plachty, kolem OC Futurum, přes Adalbertinum, na Hlavní nádraží a končila by v části Zelená v Kuklenách.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Mezinárodní dopravce FlixBus by měl se zelenými autobusy od listopadu začít provozovat novou linku Praha - Hradec K…
  V Hradci je dobojováno. Město povede koalice ANO+ODS+Změna pro Hradec a Zelení s 19 mandáty z 37. Primátorem se sta…
  Legendární skupina Elán vystoupí při svém turné ELÁN 50 ve čtvrtek na hradeckém zimním stadionu. A koncert to bude…
  Hokejisté Kärpätu Oulu vyčkávají na bagáž před cestou do Hradce. V rámci CHL pod Bílou věží odehrají ve středu závě…

  9.028

  1.014

  888


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI