..

Zánovní škvárové hřiště

Bývalý stadion TJ Rudá Hvězda ve čtvrti Farářství byl ponechán pěknou řádku let napospas přírodě. V areálu se rýsuje zarůstající škvárové hřiště, rozpadající se objekt šaten s fotbalovým zázemím a také plot kolem celého areálu kamsi zmizel. Pohled na tento zpustlý areál však nebude trvat dlouho. Možná již letos na podzim začne kompletní přestavba celého prostoru. Vyroste zde hřiště pro pozemní hokej i s využitím pro malý fotbal a také tréninkové hřiště. Dále nový šatnový objekt s tribunou, 31 parkovacích míst a autobusová zastávka. Rozpočet na celou přestavbu je 45 mil. Kč, ale možná se náklady podaří ještě snížit.

Místo fotbalistů se zde budou prohánět pozemní hokejisté. Ti na hřišti na Slavii skončí, jelikož zde vznikne tréninkové centrum hradeckých fotbalistů. Přestavba Farářství je tak úzce provázána s projektem Park Malšovice, který si jde svoji vlastní cestou. Malý posun vpřed u projektu v Malšovicích se odehrál začátkem května na radě města, která schválila zadání dokumentace pro stavební povolení a také dokumentace pro provedení stavby v projektu se společností CASUA, která stála za prvním vizuálním zpracováním projektu. Celková zakázka na tyto dokumentace byla schválena s částkou 2,85 mil. Kč.

Takto by mělo vypadat podle výkresu z odboru hlavního architekta nové hřiště, v jeho severní části bude menší tréninková plocha, největší část bude zaujímat hlavní hrací plocha, podél které bude vystavěn nový šatnový objekt s tribunou. Parkoviště bude mít kapacitu 31 míst, u šatnového objektu budou umístěny také stojany na kola a stožáry na vlajky. Na fasádě u vstupu do nového objektu bude umístěn nápis Slavie a znak Slavie. Šatnový objekt bude dvoupodlažní, ve 2. nadzemním podlaží bude umístěna tribuna pro 121 diváků. Celý areál také dostane nový plot.

Výkres hřiště ve Farářství | Investor: Město Hradec Králové | Autor projektu: Ing. Arch. Vladimír Herbst


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Klip od skupiny Memphis - Tak nějak, který se natáčel komplet v Hradci, boduje i v hitparádě Óčko TV.
  V bývalých kasárnách v centru města začne výstavba nového parkovacího domu Jana Gayera. Nyní se některé objekty dem…
  Nová akvizice rozhodla hned první mač. Útočník Radek Smoleňák přišel, viděl a zvítězil. Svůj premiéro…
  Vánoční trhy v Hradci, které potrvají od pátku až do 17. prosince budou letos v novém konceptu. Na Masarykově náměstí bude stát 75 stánků.

  7.954

  906

  510


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ