Votroci jen remizovali...

Trenér Plíšek měl před zápasem jedno velké přání: „Utkání chceme vyhrát a k tomu budou směřovat veškeré naše síly,“ řekl. Do zápasu postavil poměrně ofenzivní sestavu, poprvé se tak do základu dostal například Uškovič a vrátil se také vyléčený Strnad. Hradec nastoupil do zápasu v takovém poklidném nedělním tempu a v 6. minutě už lovil míč ze sítě. Již podruhé v posledních dvou zápasech se hostující tým prosadil po rohovém kopu. Osamocený jihlavský Tecl s hlavičkou neměl problém a míč se třepal v brance. Té předcházel také možný faul na Šislera, který rozhodčí nechal bez povšimnutí, následný roh byl pak gólový.

Po inkasovaném gólu se Votroci probrali a začali Jihlavu tlačit. Těch šancí, kolik si Hradec vypracoval, by stačilo na dlouhý román. Těsně vedle branky pálil Šisler, poté měl velkou šanci Fukal. Výsledný ofenzivní tlak se nakonec projevil i gólově. Po ose Uškovič a Harba skóroval do odkryté branky Šisler. Do konce poločasu měl šanci ještě Harba, který trefil tyč.

Kdo si myslel, že Hradec nastoupí do druhého poločasu v tempu, v jakém ho skončil, byl trochu zklamán. Prvních dvacet minut druhé půle se k jihlavské brance skoro nedostal, jednak už poctivě bránila výsledek, ale také byla nebezpečnější, dokonce její střela olízla břevno. Poté se hra vyrovnala a hrálo se převážně ve středu hřiště.

Závěrečný tlak si opět vytvořil Hradec. Nejdříve pálil Poděbradský, chvíli poté Janoušek a taky Dvořák. Jihlavská obrana v čele s Blažkem všechny pokusy ubránila. Ještě teď si musí Hochmeister klepat na čelo, jakou miliónovou šanci to v závěru zahodil.

„Měl jsem na noze tutovku, takové šance musí ligový hráč dávat úplně v pohodě, to je základ, bez toho se nedá vyhrát,“ řekl po zápase zklamaný a zároveň překvapený Hochmeister, který jako kdyby stále nemohl uvěřit tomu, že míč neskončil v síti.

Vedle stadionu by se klidně mohla postavit spalovna, kde by se spalovala jedna šance za druhou včetně té jeho. V 83. minutě Rezek odcentroval míč, Štěpán ho hlavičkou vrátil, ve vápně se prosmýkl kolem dotírajících obránců a Dvořáka, a objevil se na místě, kde stál nejosamocenější hráč v poli Hochmeister. Dva metry před ním stála už jenom prázdná branka a stačilo míč lehce tečovat do sítě. Kde míč nakonec skončil nemá snad ani cenu říkat.

„Začátek zápasu jsme si opět zkomplikovali. Hned při prvním rohu prohráváme 0:1. V závěru utkání si opět vytvoříme obrovské šance, ale znovu je neproměníme, když porovnám ty tři utkání, tak dnes jsme byli nejblíže tomu, abychom sahali po vítězství. Ty brankové příležitosti, které si vytváříme, musíme proměňovat. Jednoznačně dnes dvoubodová ztráta,“ řekl po utkání trenér Plíšek.

Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

Na Moravském Předměstí vyrostou další dva bytové domy. Budou se nacházet u ulic Brožíkova a Mandysova. Dětské hřiště zde zůstane.
    Trolejbusová síť se v roce 2018 rozroste. Na jaře začne výstavba nové trati na Pod Strání, přinese to změny.
    Na Velkém a Malém náměstí se bude točit film. Ve dnech 15., 16. a 25. září tu bude probíhat filmové natáčení pro projekt Shine.
    V Hradci jsme letos napočítali celkem 16 tropických dnů s teplotou nad 30. Nejtepleji bylo 1. srpna, kdy vystoupala na 35,4 stupňů Celsia.