..

Marek Kulič jde do Hradce

S nadsázkou by se dalo říct: „To to trvalo“. Marek Kulič, který se v Hradci narodil a stále tu bydlí vystřídal během své kariéry tolik klubů, že by to vydalo na cestovatelský román. Marek je odchovancem královéhradecké kopané, který fotbalově sice vyrostl v SK Hradec Králové, ovšem ve svých šestnácti letech odešel do Slavie Hradec Králové, následně do Malšovic a Olympie Hradec Králové, avšak za prvoligový tým pod Bílou věží nikdy v životě nenastoupil, a to je na jeho příběhu právě to nejzajímavější. Pokud se v lednu na testech ukáže, že bude pro tým opravdovou posilou, uvidíme ho na jaře v hradeckém dresu.

„Marek má k našemu klubu a městu srdečný vztah a chce být opravdovou posilou. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu během podzimní části sezony a obrovské zodpovědnosti pomoci Votrokům v těžkých bojích v jarní části sezony, dohodly se zainteresované strany na jeho působení v našem klubu do konce ledna letošního roku,“ uvádí se v prohlášení hradeckého klubu.

Pokud Marek naplní klubové vize během lednového vytížení, přestoupí do FC Hradec Králové a bude se jako pravý Votrok rvát o ligové body.

„Od Marka si slibujeme to, že jako zkušený hráč by se měl stát jednou z osobností týmu a hlavně by měl zkvalitnit útočnou fázi mužstva. Dále by měl být nápomocen při výchově a růstu našich mladých hráčů. V neposlední řadě by měl být jako „Hradečák“ výraznou postavou v jarních těžkých bojích,“ říká na adresu zkušeného hráče trenér týmu Jiří Plíšek na klubovém webu.

„Na Malšáku jsem byl vždy jen v kabině hostí, takže se zřejmě budu nejdřív jen rozkoukávat. Ale na pondělí, až přijdu mezi kluky, se strašně moc těším,“ říká odchovanec hradecké kopané Kulič, který s týmem dnes prošel zdravotními a fyzickými testy v Ústí nad Labem.

„Na tréninkové dávky a na fotbal samotný se v Hradci těším. Loni jsem toho moc nenahrál, tak si to nyní mohu vynahradit. Dnes jsem mezi testy asi 30 minut seděl s trenérem Plíškem a oba jsme si ještě o mé pozici v týmu řekli více,“ dodává pro klubový web Marek Kulič.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hokejový bude mít na olympijských hrách už 5 hráčů. Po Koukalovi pojedou i Slováci Rybár, Graňák, Cin…
  Bazény v Hradci nestačí přes zimu náporu plavců. Město proto plánuje zastřešit i bazén na letním koupališti Flošna.…
  Hradec dnes k ránu zasypal sníh, cesty jsou nyní sjízdné s opatrností. V okolí města několik nehod, jedna také u Po…
  Hradecký hokejový útočník Petr Koukal byl nominován koučem Jandačem do olympijského týmu pro OH v Jižní Koreji. Hry…

  8.086

  914

  556


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ