Sigma vyhrála 0:2

Zápas se Sigmou Olomouc se Votrokům pořádně, ale pořádně nepovedl. I když se dalo tušit, že to nebude lehký zápas, Hradec svým výkonem velmi přispěl Olomouci k výhře. Už ve 4. minutě srazil Votroky skoro vlastní gól, když se po Fukalově zaváhání dostal k osamocenému Koubkovi Navrátil, obešel ho a dával do prázdné. Hradec má starty do utkání poněkud slabší, to samé se totiž odehrálo hned zkraje druhého poločasu, když Navrátil obešel dva hráče a nikým nehlídán opět skóroval. Hradec měl taky šance, tu stoprocentní, kterou zahodil Haris Harba z malého vápna, to už dlouho na lízátkách nikdo neviděl.

Na stadion přišla celkem solidní návštěva 3.452 fanoušků, což ostatní týmy mohou leckdy Hradci závidět. Fanoušci Votroků jsou z hlediska podpory klubu vůbec jedni z nejlepších v lize, jezdí s nimi ve velkém počtu na výjezdy, domácí utkání mají výbornou kulisu, je tady však jedno ale. Hodí se dodat, jak řekl před časem v rozhovoru „mercedes“ Petr Švancara: „Lidé nám chcou fandit, ale musíme vyhrávat.“

Na to jaké má Hradec fanoušky předvedl v neděli opravdu bídný fotbal, na který se příliš nedalo dívat a dokonce i ti skalní opouštěli koncem zápasu tribuny. Někteří i z toho důvodu, že od 19 hodin začínal na zimním stadionu hokej, který Hradec s Olomoucí prohrál 0:1. Hanácká superneděle tak byla po všech stránkách sportovní katastrofou.

„Stojíme na lajně a chytáme se za hlavy. Jsou to šance, které se musí proměňovat. Bez gólů se nedají získávat body, kolik se dnes z naší strany zahodilo šancí bylo skutečně neuvěřitelné,“ řekl po zápase trenér mužstva Jiří Plíšek. S trochou nadsázky by se dalo říct, že by si Hradec klidně mohl postavit spalovnu na spalování šancí.

Na Olomouci bylo vidět, že je po vstřeleném gólu v herní pohodě, s přehledem kombinovala, měla odražené míče, rychlejší pohyb na hřišti a přesné přihrávky. Olomouci stačilo šest střel na branku, aby dala dva góly, to Hradec jich měl devět a kdyby se hrálo do půlnoci, stejně by ho nedal. Největší šanci spálil v první půli Harba, ve druhém poločase z malého vápna ještě Fukal a taky střídající Voltr. Pokud by se těchto pár šancí proměnilo, určitě by se o utkání hovořilo jinak, bohužel je to však stále stejná věc, že Hradec sráží neproměňování i těch nejvyloženějších šancí.

Hradec má dnes 17 bodů, do pomyslné záchrany, kterou je většinou hranice 30 bodů mu jich chybí už jen 13. To vše musí zvládnout ve 12 zbývajících zápasech.

DALŠÍ ZÁPAS

FC HRADEC KRÁLOVÉ vs. AC SPARTA PRAHA | 17. BŘEZNA | NEDĚLE | 17:00


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Od nedělních 18:00 až do pondělních 6:00 platí i pro Hradec výstraha ČHMÚ: Vysoký stupeň nebezpečí z důvodu silného…
  Do oblasti severozápadně od Hradce u obce Čistěves dopadl meteorit. Událost se stala koncem srpna. Velkou zvláštnos…
  Cyklostezka z Hradce do Vysoké se začíná rýsovat, na části cesty už leží základní vrstva asfaltu, v říjnu by se měl…
  Nejprve se tristní stav Velkého náměstí zkrášlil ve formě květinového protestu, nyní se už začíná přitvrzovat s těž…

  8.885

  992

  856


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI