Hr. Králové 2:2 Ml. Boleslav

Hradec vstoupil do utkání poněkud pasivně, přeci jen šestý tým ligy byl na tom prvních 15 minut kombinačně lépe než Votroci. Poté se hra vyrovnala a ke zlomu došlo na konci prvního poločasu. Přímý kop rozehrál Štěpán, odrazem od břevna se míč dostal k Šislerovi a ten otevřel skóre zápasu, Hradec vedl 1:0. O chvíli později už Votroci vedli o 2 góly, jeho autorem byl Marek Plašil. Byl to takzvaný gól do šatny, protože okamžitě po něm, rozhodčí Královec ukončil poločas. Na to, že tento rozhodčí píská mezinárodní zápasy, byl jeho výkon poměrně úzkostlivý. Do druhého poločasu nastoupilo za Hradec zřejmě úplně jiné mužstvo.

Místo aktivní hry, to vypadalo spíše na bránění výsledku 2:0. Hradec začínal mít až příliš ztrát ve středu pole, někdy až banálních, po jedné takové, kdy najednou přišel o míč Harba se dostala Boleslav do přečíslení a snížila na 2:1. Za hosty skóroval Magera.

Hradci se nedařila mezihra, podržet na chvíli balon, místo toho se hnal rychle do útoku a přicházel zbytečně o míče. Brankář Lindr si po obdrženém gólu doběhl pro Harbu a pěkně mu vyčinil, o chvíli později byl nakonec střídán. Ukázalo se, že střídání Harby za Kuliče, bývalého hráče hostů, bylo spíše chybou, vzadu totiž měla Boleslav dvoumetrové urostlé obránce a vzrůstem menší Marek neměl příliš prostoru pro podržení balonu a hlavičkové souboje.

Boleslav kontaktní gól ještě více nakopl a před hradeckou brankou začalo být dusno. Teď už bylo na místě začít bránit výsledek. Unikajícího Nešpora na poslední chvíli před vápnem zastavil s faulem Fukal, dostal druhou žlutou a byl vyloučen. Naštěstí se rozhodčí uchýlil jen ke žluté kartě, za tento faul mohl dostat rovnou červenou. Před tímto faulem předcházela opět ztráta míče ve středu pole a rychlý protiútok hostů, který na poslední chvíli hasil Fukal, jinak by šel Nešpor sám na Lindra.

Hradec hrál v deseti a do hry se dostal také Uškovič. Od 86. minuty fanoušci volali na sudího ať už ukončí zápas, zřejmě tušili, co se zanedlouho stane. V 89. minutě přešel obr Dosoudil přes půlku hřiště, rozehrál, následoval centr před branku a Boleslav vyrovnala na 2:2.

Vyhraný zápas Hradec prohospodařil na celé čáře, trenér špatně vystřídal a vzhledem ke skóre zápasu se nehrálo příliš takticky. Nejlepšími hráči byli Lindr, Klapka a Štěpán. Zda je tento bod pro Votroky hodně nebo málo se ukáže na konci ligy, doufejme, že je v součtu dva ztracené body nebudou mrzet. Hradec je stále jen dva body od sestupových pozic na 14. místě.

„Nechci působit neskromně, ale jsem zklamaný, protože si myslím, že jsme do utkání vstoupili velmi dobře. Poté dostaneme dva góly a celý druhý poločas to honíme za vyrovnáním. Kluci jsou možná rádi, že vyrovnali, ale já jsem z průběhu utkání naštvaný,“ řekl po zápase trenér hostů Ladislav Minář.

„Měli jsme výborně rozehraný zápas, začátek byl sice ospalý, ale dokázali jsme využít dvě situace a vedli jsme 2:0. Všechno bylo v našich rukách, ale místo tří bodů nám výhra prošla mezi prsty. Na jedné straně je nesporná kvalita hostů, ale kvůli našim chybám jsme to utkání ztratili. Konec zápasu byl celkem pod kontrolou, držíme míč v rohu a nakonec necháme rozjet sólo stopera Dosoudila, který celou akci načal až k vyrovnání. Nezbývá než vnímat i bod, v naší situaci má cenu každý bod. Je potřeba se připravit na následující utkání a pokusit se získat nějaké další body,“ řekl po zápase poněkud skleslý trenér Jiří Plíšek.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Mezinárodní dopravce FlixBus by měl se zelenými autobusy od listopadu začít provozovat novou linku Praha - Hradec K…
  V Hradci je dobojováno. Město povede koalice ANO+ODS+Změna pro Hradec a Zelení s 19 mandáty z 37. Primátorem se sta…
  Legendární skupina Elán vystoupí při svém turné ELÁN 50 ve čtvrtek na hradeckém zimním stadionu. A koncert to bude…
  Hokejisté Kärpätu Oulu vyčkávají na bagáž před cestou do Hradce. V rámci CHL pod Bílou věží odehrají ve středu závě…

  8.962

  1.014

  882


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI