..

Plakát letošního Majálesu

Slavnostním pátečním dnem budou provázet moderátor a herec Jan Kraus (MAYZUS stage) a také obdivovaný fotbalový brankář týmu Slavoj Houslice a reklamní specialista Jakub Kohák (Gambrinus Excelent stage). Jako headliner vystoupí kapela Kryštof s plnou show z Inzerát TOUR. Hlavní otázkou letos bylo, zda se Majáles uskuteční v Šimkových sadech, ve kterých probíhá rekonstrukce. Nakonec se podařilo najít místo, kde rekonstrukce neprobíhá a navíc se přidala i plocha kolem Aldisu u dobře známého a prapodivného paneláku. Kvůli tomu se v den konání Majálesu zastaví průjezd ulicí Akademika Bedrny v tomto úseku.

„Open air festival, který se uskuteční 26. dubna, se letos rozroste z rekonstrukcí nedotčené části Šimkových sadů také na přilehlou travnatou plochu u Kongresového centra Aldis,“ konstatoval náměstek primátora města Martin Soukup, který stál u zrodu majálesu v Hradci Králové – v době, kdy do jeho gesce patřilo školství, kultura a sport.

Kromě kapely KRYŠTOF přiletí také Jiří Macháček s kapelou MIG 21, písničkář TOMÁŠ KLUS, ze Slovenska dorazí skupina INÉ KAFE, dále CHARLIE STRAIGHT, MANDRAGE, TOXIQUE, UDG, SKYLINE, STO ZVÍŘAT, VYPSANÁ FIXA, WOHNOUT, COCOTTE MINUTE, FAST FOOD ORCHESTRA, MIDI LIDI, ČOKO VOKO, THE CHANCERS a vybrané studentské kapely DLOUHEJ TAH, NATŘIJE! a jedna se zajímavým názvem VYPUŠTĚNÉ KOUPALIŠTĚ.

„Spojením prostoru u Aldisu s částí Šimkových sadů vznikne areál, který umožní nachystat zase o kousek lepší majáles. Aby bylo možné se mezi těmito prostory pohodlně přesouvat, bude pro veškerý provoz na jeden den uzavřena komunikace Akademika Bedrny,“ uvedl zástupce organizátorů akce Tomáš Merta.

Majálesové dění se bude odehrávat na třech pódiích. Od 13 hodin z Baťkova náměstí vyrazí průvod vedený kandidáty na Krále majálesu. Společně se svou družinou zamíří do Šimkových sadů, aby akce mohla začít. První hudební program odstartuje ve 13:20 a hudební produkce končí kolem půlnoci.

Kromě celého hudebního odpoledne, večera a noci bude také bohatý doprovodný program. Kdo bude chtít jak by vypadal život po stavbě, může si vyzkoušet majálesovou svatbu, naštěstí jen na zkušebních 24 hodin. K dispozici bude internetová kavárna, smilebox – což je plac, kde se může každý vyfotit s kamarády a na sobě mít nejrůznější rekvizity. V neposlední řadě bude zvolen nový král Majálesu na další rok, ten současný se jmenuje Ducháček a studuje na Biskupském gymnáziu v Hradci.

Den před Majálesem se bude konat také doprovodná akce s názvem Hradec na bruslích.

„Ve čtvrtek 25. dubna bude živo na Ulrichově náměstí, kde v 18 hod. začne akce „Hradec na bruslích“. Jízda městem je vhodná i pro méně zdatné bruslaře, pro děti a také tatínky či maminky s kočárky. Bruslaři budou mít na celé trase zajištěn doprovod městské policie,“ dodává náměstek Soukup.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Až 7. zápas rozhodne sérii mezi Libercem a Hradcem. Ten si připisuje historický úspěch, když poprvé vyhrál pod Ješt…
  Výhra v derby! Fotbalisté Hradce vyhráli v Pardubicích 0:1 po gólu Schwarze. Takové vítězství nejenže potěší, ale m…
  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…

  8.210

  946

  620


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ