Základna hasičského polygonu

Velké rozčarování nad verdiktem ministerstva vnitra pociťují na královéhradecké radnici. Projekt, který se připravoval přibližně 5 let náhle skončil. A to se ještě nedávno na ministerstvu všichni dušovali, že projekt byť v pozměněné podobě podporu má. Město, ve snaze udržet si sídlo budoucího polygonu na svém území, investovalo do jeho přípravy za posledních pět let několik desítek milionů korun. Nyní radnice zvažuje o možnosti, že bude požadovat uplatnění náhrad. I přes současný zamítavý postoj ministerstva však město chce i nadále o projektu, který považuje za smysluplný a potřebný, jednat.

„Je nepochopitelné, že stejná vláda, která tento projekt pět let prosazovala právě zde v Hradci Králové, ho teď s definitivní platností zamítla. Tyto sliby se po tolika letech ukázaly být liché,“ upozorňuje Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Navíc ještě před nedávnem bylo město zástupci ministerstva ubezpečeno, že polygon v Hradci Králové v budoucnu bude. Pozemky, na kterých mělo výcvikové centrum pro složky IZS vzniknout, musejí být vyblokovány. Nemovitosti, které se v celé lokalitě nacházejí a jejichž osud byl spojován s budoucím polygonem, zchátraly.

„Do přípravných prací jsme vložili několik desítek milionů korun a obrovský kus práce. Město ve svém počínání za posledních pět let velkým dílem spoléhalo na vznik značného počtu pracovních míst pro Hradečany, na oživení podnikatelského prostředí nejen při výstavbě, ale i při provozu takto velkého projektu. Teď je projekt ministerstvem zavrhnut a všechny plány jdou stranou,“ říká nechápavě Zdeněk Fink a dodává, že město bude zvažovat možnosti uplatnění náhrad.

Zástupci ministerstva město ubezpečovali, že mají zájem pokračovat v jednání o stavbě polygonu i v pozměněném režimu, případně etapovitém, a to s podílem kraje a města.

V Hradci Králové přitom bylo ideální místo pro vznik takového centra, které by sloužilo pro výcvik složek IZS z celé republiky. Potřebná navazující infrastruktura se nachází v blízkých Lázních Bohdaneč, kde sídlí Institut ochrany obyvatelstva. Jsou zde velké možnosti spolupráce s odborníky z vysokých škol, zejména s Fakultou vojenského zdravotnictví Univerzity obrany.

Nedaleké letiště pro polygon skýtalo další nadstandardní možnosti. Stavba výcvikového centra mohla časově urychlit i veškeré přípravné práce související se stavbou severní tangenty.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Do oblasti severozápadně od Hradce u obce Čistěves dopadl meteorit. Událost se stala koncem srpna. Velkou zvláštnos…
  Cyklostezka z Hradce do Vysoké se začíná rýsovat, na části cesty už leží základní vrstva asfaltu, v říjnu by se měl…
  Nejprve se tristní stav Velkého náměstí zkrášlil ve formě květinového protestu, nyní se už začíná přitvrzovat s těž…
  Nová hasičská zbrojnice začala sloužit hasičskému sboru v hradecké místní části Březhrad. Předtím jednotka sídlila…

  8.880

  990

  848


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI