Základna hasičského polygonu

Velké rozčarování nad verdiktem ministerstva vnitra pociťují na královéhradecké radnici. Projekt, který se připravoval přibližně 5 let náhle skončil. A to se ještě nedávno na ministerstvu všichni dušovali, že projekt byť v pozměněné podobě podporu má. Město, ve snaze udržet si sídlo budoucího polygonu na svém území, investovalo do jeho přípravy za posledních pět let několik desítek milionů korun. Nyní radnice zvažuje o možnosti, že bude požadovat uplatnění náhrad. I přes současný zamítavý postoj ministerstva však město chce i nadále o projektu, který považuje za smysluplný a potřebný, jednat.

„Je nepochopitelné, že stejná vláda, která tento projekt pět let prosazovala právě zde v Hradci Králové, ho teď s definitivní platností zamítla. Tyto sliby se po tolika letech ukázaly být liché,“ upozorňuje Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Navíc ještě před nedávnem bylo město zástupci ministerstva ubezpečeno, že polygon v Hradci Králové v budoucnu bude. Pozemky, na kterých mělo výcvikové centrum pro složky IZS vzniknout, musejí být vyblokovány. Nemovitosti, které se v celé lokalitě nacházejí a jejichž osud byl spojován s budoucím polygonem, zchátraly.

„Do přípravných prací jsme vložili několik desítek milionů korun a obrovský kus práce. Město ve svém počínání za posledních pět let velkým dílem spoléhalo na vznik značného počtu pracovních míst pro Hradečany, na oživení podnikatelského prostředí nejen při výstavbě, ale i při provozu takto velkého projektu. Teď je projekt ministerstvem zavrhnut a všechny plány jdou stranou,“ říká nechápavě Zdeněk Fink a dodává, že město bude zvažovat možnosti uplatnění náhrad.

Zástupci ministerstva město ubezpečovali, že mají zájem pokračovat v jednání o stavbě polygonu i v pozměněném režimu, případně etapovitém, a to s podílem kraje a města.

V Hradci Králové přitom bylo ideální místo pro vznik takového centra, které by sloužilo pro výcvik složek IZS z celé republiky. Potřebná navazující infrastruktura se nachází v blízkých Lázních Bohdaneč, kde sídlí Institut ochrany obyvatelstva. Jsou zde velké možnosti spolupráce s odborníky z vysokých škol, zejména s Fakultou vojenského zdravotnictví Univerzity obrany.

Nedaleké letiště pro polygon skýtalo další nadstandardní možnosti. Stavba výcvikového centra mohla časově urychlit i veškeré přípravné práce související se stavbou severní tangenty.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradec vyhlásil soutěž na inteligentní dopravní systém. Ten v sobě bude zahrnovat řízení křižovatek, výměnu semafor…
  I když dohoda o brexitu nedopadla, britské Tesco už v Hradci dočasný exit chystá. V půlce února zavře na několik mě…
  Na horách v kraji leží vydatné zásoby sněhu: Labská bouda 215 cm, Sněžka 207 cm, Luční bouda 192 cm a Deštné v Orl.…
  Dopravní podnik navýšil počty cestujících v loňském roce o 400 tisíc na více než 37 milionů. A to i přes zrušení ob…

  9.364

  1.056

  982


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ