V Hradci se poběží RunTour

V sobotu se kromě fotbalového utkání Votroků uskuteční také velmi sledovaná a prestižní akce. Poběží se závod RunTour. Ten měl v Hradci loňskou premiéru. Startovní listina obsahuje také řadu známých jmen. Poběží například již legendární potravinový inspektor Láďa Hruška z Novy, který v Hradci vystudoval učitelství pro základní školy, obor biologie a chemie a dokonce nedaleko jako učitel dva roky působil. Kromě něho se běžecké etapy zúčastní moderátorky Jana Marečková, Hanka Zajíčková a také olympionik a sportovní střelec Jan Sychra nebo vytrvalkyně Květa Pecková.

Zatím je přihlášeno zhruba 850 běžců, na některé čeká trať na 10 a 5 km a pro děti jsou připraveny závody na 1 km a 500 metrů. Závod bude sledovat Česká televize, která později přinese sestřih z hradecké etapy RunTour na ČT Sport.

RunTour bude mít hlavní stan na náměstí Svobody, kde je také start a cíl závodů. Poběží se přes Lipky, Labskou kotlinu, most U Soutoku, kolem univerzity a knihovny, přeběhne se nová lávka přes Orlici, rozkvetlými Jiráskovými sady, podél vodní elektrárny Hučák a zpátky na náměstí Svobody.

Na závodníky čekají i dvě občerstvovací stanice. První na náměstí Svobody a druhá v polovině trati v Jungmannově ulici.

„Při hradecké RunTour si můžete nechat podepsat účastníka čtyř olympiád Jana Sychru a přijít podpořit stovky malých a velkých běžců. Pro účastníky závodu je připraven vstup zdarma do Muzea východních Čech a vodní elektrárny Hučák,“ prozrazují organizátoři akce.

Zajímavé jsou i některé týmy, které budou reprezentovat jednotlivé běžce. Jeden účastník bude například běžet za věhlasný oddíl STS Chvojkovice-Brod, další za Team Šůšn, což je asi inspirace na jazykové znalosti lyžaře Stanislava Řezáče, který zvládl rozhovor v několika jazycích zároveň a použil i slovíčko Šůšn. Někdo poběží za Ligu spravedlivých, Katastr Sokolov, TJ McDo Tanvald nebo Onanyboys.

Časový program závodů je následující. Od 10:30 hod. startují děti na trati – 500 metrů a od 11:00 hod. na 1 km. Přesně v poledne odstartuje už klasický závod na 5 km a ve 13:00 hod. na 10 km. Někteří účastníci běhu se sjedou ze všech koutů republiky, místní běžci si trať zkoušeli zaběhnout a ošahat už během tohoto týdne.

Mapa RunTour i s převýšením trati


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Červnovou otravu 80 osob v hradeckém bistru, které hromadně ošetřila fakultní nemocnice, policie odložila. Ke konta…
  Plánovaná dvoukolejka přes Hradec v úseku Týniště - Choceň je v procesu EIA. Rychlost zde bude mezi 110-140 km/h, d…
  Všechny rychlíky na trase Praha - HK - Trutnov ponesou od nového jízdního řádu 2019 jednotný název Hradečan. Končí…
  Skončit ve volbách třetí a přesto být vítězem. V Hradci bez ODS žádná koalice nevzejde. Zřejmě bude mít i primátora…

  8.950

  1.012

  882


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI