..

Lízátka

Lízátka zažila v pekelné atmosféře, to když si domácí fanoušci ve svém sektoru udělali táborák, předávání mistrovského poháru pro vítěze Gambrinus ligy. Tím se po výhře 0:3 nad Hradcem stala Viktoria Plzeň. I když se Votroci před zápasem dušovali, že jim zápas pěkně znepříjemní, bylo ve 46. sekundě po prvním gólu Plzně prakticky rozhodnuto. Mistr ligy získá za zisk titulu 12 milionů Kč. Bohužel sestupující tým v případě Hradce nedostane nic, byť v Anglii dostávají peníze jako bolestné i sestupující týmy. Za celou sezonu se na Votroky přišlo podívat 63 250 věrných fanoušků, o 7,5 tisíce méně než loni.

„Hrát proti týmu, který má evropské kvality a prohrávat v desáté minutě 0:2 je strašně složitý. Na rovinu musím říct, že i na to kolik šancí si soupeř vytvořil, je porážka ještě milosrdná. Pro nás to byla velká škola, zaostali jsme ve všech činnostech a upřímně jsem rád, že už tato sezona končí,“ sdělil po zápase trenér Votroků Luboš Prokopec.

Fotbalová euforie v Hradci pomalu vyprchává. Zatímco v první ligové sezoně se přišlo na Votroky podívat přes 100 tisíc lidí, ve druhém roce to bylo 71 tisíc a letos 63 tisíc fanoušků. I když návštěvnost klesala, stále Hradec patří mezi nejnavštěvovanější týmy ligy. S průměrnou návštěvností přes 4 tisíce na zápas je v lize na devátém místě. Nejvíce fanoušků se přišlo podívat na Spartu Praha, celkem 6.947. Nejméně na České Budějovice, jen 2.652. Výsledky za celou sezonu a návštěvnost zápasů.

Poslední ligový a velmi ostře sledovaný duel opepřili vedení klubu i hradečtí fanoušci, kteří poslali díky ohňům ve svém sektoru na hrací plochu takový kouř, dým a mlhu, za kterou by se nemusel stydět ani Krakonoš. Finanční sankce ze strany FAČR na sebe zřejmě nenechá dlouho čekat. Zápas musel být kvůli tomu na 7 minut přerušen.

„Myslím si, že jsou tady výborní fanoušci, ale jestli tam jeden nebo dva hodí dýmovnici určitě dobré není. Degradují práci ostatních fanoušků, kteří fandí slušně a podporují nás. Nelíbí se mi to, že jednotliví fanoušci takovým způsobem naruší zápas,“ řekl trenér Votroků Luboš Prokopec.

Všichni musejí být v tuto chvíli rádi, že sezona je u konce. Jako největší chyba se ukázalo angažování trenéra Jiřího Plíška, který po jasném rukopisu trenéra Kotala, nevtiskl mužstvu žádný styl a byla to taková nakopávaná. Druhou chybou bylo jeho pozdní odvolání a také příliš nevyšel nákup bosenských hráčů, kteří nejsou lepší, než například hráči z juniorky.

Hradec bude mít ve 2. lize více klidu, bude méně pod tlakem a nižší soutěž může klubu jen prospět. Největším úkolem bude během druholigové štace konečně nastartovat výstavbu fotbalové arény, aby po opětovném postupu do první ligy, nebyl Hradec už v lize pro smích.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dopravní podnik zvýší průměrnou hrubou mzdu řidičů o zhruba 3 tisíce korun. Reaguje tak na jejich úbytek a nedostat…
  Na letošní 25. ročník airshow CIAF 1. a 2. září, dorazí znovu lotyšská skupina Baltic Bees, která létá na šesti str…
  Brankářská jednička Patrik Rybár opouští ledové plochy Hradce. Míří za lepším, do nejlepší hokejové ligy NHL, kde p…
  Na okraji Hradce roste nová hasičská zbrojnice pro dobrovolné hasiče z Březhradu. Otevřít by měla letos v srpnu. Do…

  8.390

  956

  704


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ