..

Festivalpark je otevřen

Podél cesty na Správčice proudí davy lidí, speciální autobusy na Rock for People jsou zaplněné a začínají hrát první interpreti. Takový byl obrázek dnešního úvodního dne. Už v pondělí dorazilo do Festivalparku prvních pět tisíc nedočkavců, konal se večírek. Na nápor lidí jsou připraveny i některé supermarkety. Například Tesco připravilo pro výletníky rychlý nápojový servis v místech, kde si lidé normálně berou nákupní vozíky. Je zde možno si nakoupit alkoholické i nealkoholické nápoje, nemusíte ani chodit do prodejny. Loňský ročník Rock for People navštívilo odhadem zhruba 32 tisíc lidí. V pátek mají Hradečáci vstup jen za 299 Kč.

„Letní kulturní scéna v Hradci neutichá. Krátce poté, co tu skončil letošní ročník Divadla evropských regionů, začíná další velká a úspěšná akce s názvem Rock for People. Desetitisíce návštěvníků tak z města udělají Hradec for People,“ prozradil natěšený Josef Krofta, náměstek primátora města pro oblast kultury.

Mezi největší hvězdy úterního dne bezpochyby patří kalifornská skupina 30 Second To Mars, která zahraje ty největší songy od From Yesterday, The Kill, Closer to the Edge po Kings & Queens.

Ve středu se předvedou Papa Roach, Billy Talent, The Parov Stelar Band i Gogol Bordello.

No a ve čtvrtek přijede božský Kája. Držitel stovek slavíků bude mít na Staropramen Stage vyhrazených 60 minut. Kromě něj mezi tahouny budou patřit Klaxons, Modestep, Foals a Queens of the Stone Age. Z českých luhů a hájů tu bude zpívat ještě Jan Budař & Eliščin Band. Na chvíli si stoupne na pódium i Heidi Janků.

Pro držitele Městské karty Hradec Králové organizátoři Rock for People připravili na pátek dárek. Mají vstup na závěrečný den jen za 299 Kč. Lístky se prodávají v informačních centrech na Velkém náměstí, Gočárově třídě a na Hlavním nádraží ČD, pro získání vstupenky se musíte prokázat městskou kartou. Tu si vezměte i na Rock for People.

Závěrečný den festivalu bude plně věnován pestrému žánru interpretů, které nabízí česká a slovenská hudební scéna. Zahrají Kryštof, Kabát, Horkýže Slíže, Charlie Straight, Portless (Support Lesbiens), Aneta Langerová, Tomáš Klus, Filharmonie Hradec Králové, Mandrage, Prago Union, Vec, Eddie Stoilow & brankář Chelsea FC Petr Čech, Pražský výběr a mnoho DJs.

Na Rock for People se neztratíte, každý návštěvník festivalu dostane mapu!

Festivalpark je takové miniměsto ve městě. V areálu Rock for People je k dispozici mnoho služeb, atrakcí a pro gurmány i dostatek jídla s pitím. Funguje zde ERA Bankomat, hospoda, která nikdy nezavírá, potraviny, restaurace Potrefená Husa, také KFC, stánek s produkty RfP, stylingové studio, pláž Staropramen, hřiště na street ball, kavárna MF Dnes, Zanussi point, což je plac pro ledničky a mikrovlnky, lezecká stěna a kdo by si chtěl zajezdit v areálu, může si půjčit koloběžku.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…

  8.204

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ