Festivalpark je otevřen

Podél cesty na Správčice proudí davy lidí, speciální autobusy na Rock for People jsou zaplněné a začínají hrát první interpreti. Takový byl obrázek dnešního úvodního dne. Už v pondělí dorazilo do Festivalparku prvních pět tisíc nedočkavců, konal se večírek. Na nápor lidí jsou připraveny i některé supermarkety. Například Tesco připravilo pro výletníky rychlý nápojový servis v místech, kde si lidé normálně berou nákupní vozíky. Je zde možno si nakoupit alkoholické i nealkoholické nápoje, nemusíte ani chodit do prodejny. Loňský ročník Rock for People navštívilo odhadem zhruba 32 tisíc lidí. V pátek mají Hradečáci vstup jen za 299 Kč.

„Letní kulturní scéna v Hradci neutichá. Krátce poté, co tu skončil letošní ročník Divadla evropských regionů, začíná další velká a úspěšná akce s názvem Rock for People. Desetitisíce návštěvníků tak z města udělají Hradec for People,“ prozradil natěšený Josef Krofta, náměstek primátora města pro oblast kultury.

Mezi největší hvězdy úterního dne bezpochyby patří kalifornská skupina 30 Second To Mars, která zahraje ty největší songy od From Yesterday, The Kill, Closer to the Edge po Kings & Queens.

Ve středu se předvedou Papa Roach, Billy Talent, The Parov Stelar Band i Gogol Bordello.

No a ve čtvrtek přijede božský Kája. Držitel stovek slavíků bude mít na Staropramen Stage vyhrazených 60 minut. Kromě něj mezi tahouny budou patřit Klaxons, Modestep, Foals a Queens of the Stone Age. Z českých luhů a hájů tu bude zpívat ještě Jan Budař & Eliščin Band. Na chvíli si stoupne na pódium i Heidi Janků.

Pro držitele Městské karty Hradec Králové organizátoři Rock for People připravili na pátek dárek. Mají vstup na závěrečný den jen za 299 Kč. Lístky se prodávají v informačních centrech na Velkém náměstí, Gočárově třídě a na Hlavním nádraží ČD, pro získání vstupenky se musíte prokázat městskou kartou. Tu si vezměte i na Rock for People.

Závěrečný den festivalu bude plně věnován pestrému žánru interpretů, které nabízí česká a slovenská hudební scéna. Zahrají Kryštof, Kabát, Horkýže Slíže, Charlie Straight, Portless (Support Lesbiens), Aneta Langerová, Tomáš Klus, Filharmonie Hradec Králové, Mandrage, Prago Union, Vec, Eddie Stoilow & brankář Chelsea FC Petr Čech, Pražský výběr a mnoho DJs.

Na Rock for People se neztratíte, každý návštěvník festivalu dostane mapu!

Festivalpark je takové miniměsto ve městě. V areálu Rock for People je k dispozici mnoho služeb, atrakcí a pro gurmány i dostatek jídla s pitím. Funguje zde ERA Bankomat, hospoda, která nikdy nezavírá, potraviny, restaurace Potrefená Husa, také KFC, stánek s produkty RfP, stylingové studio, pláž Staropramen, hřiště na street ball, kavárna MF Dnes, Zanussi point, což je plac pro ledničky a mikrovlnky, lezecká stěna a kdo by si chtěl zajezdit v areálu, může si půjčit koloběžku.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Červnovou otravu 80 osob v hradeckém bistru, které hromadně ošetřila fakultní nemocnice, policie odložila. Ke konta…
  Plánovaná dvoukolejka přes Hradec v úseku Týniště - Choceň je v procesu EIA. Rychlost zde bude mezi 110-140 km/h, d…
  Všechny rychlíky na trase Praha - HK - Trutnov ponesou od nového jízdního řádu 2019 jednotný název Hradečan. Končí…
  Skončit ve volbách třetí a přesto být vítězem. V Hradci bez ODS žádná koalice nevzejde. Zřejmě bude mít i primátora…

  8.950

  1.012

  882


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI