FC Hradec Králové

Tropické počasí přilákalo do ochozů lízátek 4.350 diváků. Rovná trojice zápasů v Gambrinus lize měla podstatně nižší návštěvnost. Vedení klubu i média celý červenec zvala na derby s Pardubicemi, a proto fanoušci přišli v hojném počtu. Takový dav možná zaskočil i samotný klub, protože naprosto nezvládl prodej vstupenek a neodhadl ani počet stánků s občerstvením. Před vstupní bránou se stálo několik front na vstupenky jako za starých časů. Fronta až na „Ulrichák“, komentovali fanoušci. Oproti první lize ubylo i stánků s občerstvením, kdo se postavil do fronty na pivo, prošvihl i krátké vystoupení Adriana Rolka.

Votroci nezačali vůbec dobře, ospalé tempo a navíc v rychlém sledu dvě žluté pro obránce Rolka, který po čtvrt hodině zápasu odcházel do šaten. „To je posila“, ozývalo se ironicky z tribun.

Na hráčích Pardubic bylo znát, že jsou daleko více nabuzení na derby. Je obtížné v deseti si vytvářet nějaké šance, proto si Hradec během prvního poločasu prakticky ani žádnou nevytvořil. To hosté měli více ze hry a nejméně dvakrát zahrozili před Lindrovou brankou.

Do druhého poločasu nastoupil Malinský a hru Votroků podstatně oživil, navíc se po zákroku na něm kopala penalta. K údivu všech fanoušků se k penaltovému puntíku postavil kapitán a obránce Radek Hochmeister. Penaltu neproměnil. Asi klíčový moment zápasu.

„Trefil jsem balon nejhůře, jak jsem mohl. Před kopnutím jsem ještě kolíkem brnkl o zem, špatné,“ zhodnotil svoji penaltu ostrostřelec.

O chvíli později otevírají skóre Pardubice – vedou 0:1. Už to vypadalo na velkou ostudu a samo nebe seslalo Hradci další penaltu. Tentokrát po faulu na Kuliče. K penaltovému puntíku už se postavil Šisler a nezaváhal – vyrovnáno 1:1. Jen o minutu později vyslal Kulič vynikající pas na Krajáka, který se dostal do úniku a lobem přehodil brankáře hostů – 2:1. V tuto chvíli měl Hradec vybetonovat před Lindrem zeď a nikoho do šestnáctky nepustit, do konce zápasu zbývala slabá čtvrt hodina.

6 minut před koncem ovšem Pardubice vyrovnávají. Bláznivý zápas tak skončil remízou 2:2. Už to vypadalo, že Hradec prohraje, protože v deseti otočit zápas v takovém horku je skoro nemožné. Votroci to však dokázali a vypadalo to zase, že vyhrají. Na utkání se přišel podívat i „mercedes“ Petr Švancara, v současné době útočník 1. FK Příbram, který měl asi v neděli volno a přijel se podívat, jak se hraje druhá liga.

Nejvíce zklamali dva nejzkušenější borci Adrian Rolko a Radek Hochmeister. Adrian by měl za svůj kiks celému týmu líbat nohy a Radek snad už ví, že penalty má nadobro zakázané.

„Jsem rád, že jsme i v deseti ukázali naši sílu a zápas dokázali dotáhnout alespoň do remízy. Zda máme šanci postoupit do ligy je těžké po prvním kole hodnotit,“ řekl po utkání trenér Luboš Prokopec.

Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

Na Moravském Předměstí vyrostou další dva bytové domy. Budou se nacházet u ulic Brožíkova a Mandysova. Dětské hřiště zde zůstane.
    Trolejbusová síť se v roce 2018 rozroste. Na jaře začne výstavba nové trati na Pod Strání, přinese to změny.
    Na Velkém a Malém náměstí se bude točit film. Ve dnech 15., 16. a 25. září tu bude probíhat filmové natáčení pro projekt Shine.
    V Hradci jsme letos napočítali celkem 16 tropických dnů s teplotou nad 30. Nejtepleji bylo 1. srpna, kdy vystoupala na 35,4 stupňů Celsia.