..

Kloubový trolejbus u nádraží

Cestující čekají od 31. srpna příjemné změny v dopravě. Po neuvěřitelných změnách provedených v polovině července se MHD vrací skoro do starých kolejí. Trolejbusové linky č. 1, 3 a 7 se vrací od této soboty na Dukelskou třídu a S. K. Neumanna. Linky č. 11 a 17 pojedou opět až na Terminál HD po své původní trase, i když s menší a pro někoho vítanou změnou. Linka č. 9 bude přetrasována z Gočárovy třídy na Dukelskou a S. K. Neumanna a ve všední dny budou na této lince jezdit kloubové autobusy. Linka č. 5 si bohužel kvůli rekonstrukci průtahu Slatinou musí na větší změny v jízdním řádu počkat až do konce října.

Linka č. 28 zůstává i nadále zrušena, po přetrasování linky č. 9 na Dukelskou třídu, se tato linka stane zřejmě minulostí. Bohužel pokud chce někdo cestovat z jižní části Malšovic, cesta devítkou přes Moravské Předměstí je až neúměrně zdlouhavá. Navíc cestující z Pod Strání se dostanou na nádraží pouze linkou č. 24, odpoledne ještě rychlíkovou 24R.

„Linkou č. 9 je teď trasa mnohem zdlouhavější a nenahrazena linkou č. 8, což možná bylo zamýšleno, protože osmička jezdí zoufale málo a trasa je jiná. Bylo možná odlehčeno okruhu, ale spousta lidí využije raději svůj automobil, což nepřidá dopravě ani životnímu prostředí,“ prosí o zamyšlení o původním obnovení devítky jedna z cestujících.

V novém jízdním řádu se ustálila i linka č. 19, která spojuje rozsáhlý areál Fakultní nemocnice s okolním světem. Na této lince by měl být v září testován pravděpodobně zapůjčený elektrobus.

Zajímavé novinky jsou na linkách č. 11 a 17. Jejich nové trasy odpovídají podle představitelů místních částí opravdu potřebám cestujících.

„Za občany Svinar a Malšovy Lhoty jsme s panem Nádvorníkem požadovali protažení alespoň jedné z linek na třídu Karla IV.,“ říká předsedkyně komise místní samosprávy Alena Hamplová ze Svinar.

Jedenáctka pojede z Terminálu přes zastávky OD Tesco, Centrál a Muzeum, poté po své obvyklé trase ve směru na Parlament, Svinary a Malšovu Lhotu, následně přes Magistrát města, Adalbertinum, Ulrichovo náměstí, Gočárovu třídu až na Terminál HD. Sedmnáctka pojede z Terminálu opačně, nejprve přes Gočárovu třídu a až obkrouží Malšovu Lhotu, Svinary a Stoletou, poté pojede kolem Muzea a po Dukelské na Terminál.

Nové jízdní řády v knižní podobě se objeví na pultech až koncem října, kdy začne platit i nový jízdní řád pro linku č. 5, která již zřejmě na Cihelně končit nebude. O výsledné podobě pětky se rozhodne během září.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradec předběhl zimu a už tu má jaro. Alespoň mezi terminálem a nádražím, kde jsou zase rozkvetlé stromy, Ježíšek se bude asi divit.
  V plaveckém bazénu skončí s novým rokem večerní nudistické pátky, o koupání už nebyl takový zájem jako kdysi. Bazén…
  V kině chystají Harry Potter maraton všech 8 dílů. Ještě naposled můžete zažít atmosféru Bradavické š…
  Vánoční trhy na Masarykově náměstí jsou v plném proudu, svařák si dáte za 30 a klobásku za 50 Kč, potrvají do neděl…

  7.958

  908

  515


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ