..

Zimní stadion

A je to tady! Hradec Králové je po dvaceti letech zpátky v extralize ledního hokeje. Největší východočeské město se tak může poměřit v nejvyšší hokejové soutěži s absolutní hokejovou špičkou. Nutno dodat, že sportovní cestou by se Hradec asi do extraligy nikdy nedostal, všechny velké sponzory široko daleko oslovují vlivné Pardubice, a proto se nabídka od Mountfieldu nedala odmítnout. Na extraligovou sezonu se prodalo přes tisíc permanentních vstupenek a hned v premiérovém domácím zápase se na stadionu sešlo 5.173 diváků, kteří oslavovali výhru 3:2 nad Třincem, a to Hradec ve druhé třetině prohrával 0:2.

Cílem nového mužstva je stabilizovat klub po ekonomické i sportovní stránce a umístit se nejlépe do 10. místa. Tým se chce tím pádem vyhnout případným bojům o záchranu. Vedení klubu před začátkem sezony poprosilo fanoušky o trpělivost, pokud by se nedařilo. Nikdo totiž nedokáže odhadnout, jak se hráči vypořádají se stěhováním, které připomínalo film Kulový blesk, a jak si zvyknou na nové prostředí stadionu, města a přízeň hradeckých fanoušků. Po premiérovém domácím zápase to vypadá, že vše funguje v naprosté harmonii.

„Věřím, že nás tady už fanoušci berou jako domácí. My už se tady jako doma cítíme,“ řekl střelec vítězné trefy Jakub Langhammer.

Na stadionu se od začátku zápasu rozprostřela jemná mlha, která vytrvala skoro až do jeho konce. Někteří fanoušci si přáli, aby přiletěla helikoptéra a takový ten mlžný opar rozfoukala. Výsledek 3:2 byl krásně vidět na multimediální kostce zavěšené nad ledem, která také přicestovala z Českých Budějovic.

„V první třetině jsme Třinec přehrávali, ale vyšli naprázdno. Měli jsme z toho více vytěžit. Nejvíce mě však těší dvě věci: Zaprvé, dokázali jsme obrátit zápas a ani za nepříznivého stavu nepřišlo z naší strany žádné polevení. Zadruhé, přišlo hodně lidí a pomohli nám svým fanděním k vítězství. Doufám, že si cestu na zimák najdou i v příštím zápase a vytvoří podobnou kulisu,“ řekl trenér týmu Petr Draisaitl.

Utkání sledovalo 5.173 diváků, po Kometě Brno druhý nejvyšší počet ve 2. kole extraligy. O góly se postarali Šimáček, Tvrdík a Langhammer.

Hradecký Mountfield nyní bude hrát třikrát venku. Podívá se do Karlových Varů, na Slavii Praha a do Kladna. Doma se ukáže až v pátek 27. září od 18:00 s Litvínovem. O dva dny později odehraje derby o 20 kilometrů jižněji.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Stavbaři ve Svinarech začali s demontáží starého mostu přes Orlici. Po jeho odklizení a zbourání středového pilíře,…
  Poslední hospitalizovaný pacient z hromadné intoxikace začátkem týdne v hradeckém bistru, opustil v pátek brány fak…
  Milovníci železnice si v sobotu přijdou na své. Parní vlak vyjede z hradeckého depa na svoje jízdy do Hořic a Jičín…
  Do Hradce míří první objednávka elektrobusů SOR NS12 ze závodu ve východočeských Libchavách. Standardní výbavu tvoř…

  8.476

  960

  734


  / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ