Dopravní podnik

V sobotu 5. října 2013 pořádá Dopravní podnik města Hradec Králové den otevřených dveří. Akce se uskuteční v době od 9:00 do 14:00 hodin v prostorách areálu DP v Pouchovské ulici a také Terminálu hromadné dopravy. Obě místa budou spojena mimořádnou linkou, po které pojedou historická vozidla. Vyjede autobusová legenda autokar Škoda 706 RTO LUX nebo trolejbus Škoda 9TrHT28. Doprava na této mimořádné lince spojující Terminál HD a Dopravní podnik je bezplatná, stejně jako vstup na akci. Na návštěvníky čeká prohlídka celého areálu, nový dispečink, zázemí řidičů a celkově zákulisí dopravního podniku.

Vystavena budou všechna současná vozidla hradecké MHD i novinkový elektrobus, který je tu teprve několik dnů. Představí se i některá historická vozidla. Návštěvníci se mohou těšit na průjezd myčkou, prohlídku dílen a technického zázemí. Na terminálu bude možné vstoupit i do dispečerského pracoviště, tzv. koule.

K příležitosti oslav 85. výročí vyjede také historická linka číslo 85. Na té se budou střídat muzejní vozidla. Trolejbus Škoda 9Tr a autobusy Škoda RTO, Škoda RTO Lux a poněkud mladší Karosa B732. Doprava na této mimořádné lince je zdarma. Trasa vede ze zastávky Terminál HD přes Hlavní nádraží, OD Tesco, Centrál, Muzeum, Magistrát města, Buzulucká, Dopravní podnik, Dům L, Sever střed na konečnou Sídliště Sever. Odsud se pojede po stejné trase zpět.

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY 85 (PDF)

Uskuteční se také křest i autogramiáda nové publikace Historie městské hromadné dopravy v Hradci Králové 1928 – 2013 od autorky Heleny Rezkové. Ta poprvé systematicky a komplexně s novým pohledem zmapovala historii a současnost MHD v Hradci Králové.

Kniha byla vydána v nákladu 1 500 ks s rozsahem 272 stran (z toho 72 barevných) formátu A4 a obsahuje 890 fotografií (z toho 355 v barvě). Zájemci si budou moci knihu přímo na místě i zakoupit za zvýhodněnou cenu a od 8. října pak bude publikace k dispozici v síti královéhradeckých knihkupectví.

Dne otevřených dveří se zúčastní také BESIP team Ministerstva dopravy ČR, který bude po celou dobu akce prezentovat problematiku bezpečnosti silničního provozu.

Kromě fandů autobusů a trolejbusů se zde najdou i sportovní fanoušci. V rámci doprovodného programu se zde uskuteční také autogramiáda týmů FC Hradec Králové a Mountfield HK. Votroci tu budou od 9:30 do 10:30 a extraligový Mountfield od 12:30 do 13:30.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Mezinárodní dopravce FlixBus by měl se zelenými autobusy od listopadu začít provozovat novou linku Praha - Hradec K…
  V Hradci je dobojováno. Město povede koalice ANO+ODS+Změna pro Hradec a Zelení s 19 mandáty z 37. Primátorem se sta…
  Legendární skupina Elán vystoupí při svém turné ELÁN 50 ve čtvrtek na hradeckém zimním stadionu. A koncert to bude…
  Hokejisté Kärpätu Oulu vyčkávají na bagáž před cestou do Hradce. V rámci CHL pod Bílou věží odehrají ve středu závě…

  9.028

  1.014

  888


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI