V Malšovicích v sobotu proběhne Klídek Fest

Autor TOBI Říjen - 18 - 2013

Už 16. ročník multižánrového programu KLÍDEK FEST startuje v sobotu 19. října 2013. Letošní ročník nabídne 8 alternativních hudebních vystoupení a také tradiční workshop zaměřený na ruční výrobu z recyklovaných surovin. Během celého programu je pro návštěvníky připraveno domácí vegetariánské občerstvení. Akci pořádá královéhradecké občanské sdružení PROSTOR PRO.

Klídek Fest je jednodenní akce zaměřená na alternativní hudební vystoupení, areál občanského sdružení PROSTOR PRO, ul. Čajkovského 1861 v Malšovicích. Akce začíná v sobotu 19. října v 15 hodin a kromě hudby je pro návštěvníky během celého programu připraveno domácí vegetariánské občerstvení a tématické workshopy Atelierů Ženy a Já na tom dělám, jejichž zaměření je recyklace.

„Letošní ročník láká návštěvníky na řadu zajímavých kapel, mezi kterými nechybí hradecká skupina Sootbow, známá z působení v legendárních Pavilon M2, nebo brněnský Truvultur, známý spojením temného beatu se zkreslenou kytarou,“ říká Zdeněk Frýba z občanského sdružení PROSTOR PRO Hradec Králové.

Z kytarového repertoáru pak na návštěvníky čeká například skupina Sisiroe z Trutnova a kapela Inau, která svoji hudbu popisuje jako „vesnickej rap“. Dále vystoupí mladá brněnská alternativní kapela Les Homosexuels a bratrské duo Kontroll, vyznávající punkový žánr v kombinaci s českým undergroundem. Z pražských kapel vystoupí – v klasické sestavě kytara-basa-bicí- hudební trojice Peleton, hrající energický punk. Na závěr akce vystoupí hudební uskupení Sítě, neboli Honza Tomáš a jeho kytara.

Program a vstupné

17:30 Sootbow – indie (Hradec Králové)

18:20 Truvultur – deepmetal na synťáky v extra setu s violou (Brno)

19:00 Sisiroe – indie (Trutnov)

19:50 Kontroll – punk (Poďousy)

20:30 Peleton – „poppunk“ (Praha)

21:20 Les homosexuels – dark shoegaze (Brno)

22:00 Inau – vesnickej rap (Bečváry)

22:40 Sítě – „folk“ (Praha)

Vstupné je 100 Kč.  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  Na Moravském Předměstí vyrostou další dva bytové domy. Budou se nacházet u ulic Brožíkova a Mandysova. Dětské hřiště zde zůstane.
  Trolejbusová síť se v roce 2018 rozroste. Na jaře začne výstavba nové trati na Pod Strání, přinese to změny.
  Na Velkém a Malém náměstí se bude točit film. Ve dnech 15., 16. a 25. září tu bude probíhat filmové natáčení pro projekt Shine.
  V Hradci jsme letos napočítali celkem 16 tropických dnů s teplotou nad 30. Nejtepleji bylo 1. srpna, kdy vystoupala na 35,4 stupňů Celsia.

  7.816

  858

  428

  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ