..

Hradec je půlmistrem

Hradec se objevil po dlouhé době před televizními kamerami a mohl se radovat z vítězství. Porazil Karvinou 2:1, ale ke konci se ještě strachoval o výsledek. Votroci vstoupili do utkání aktivně a hned v první velké šanci těsně minul Vaněček. Ve 23. minutě se po krásně zahraném přímém kopu od Zeleného míč snesl na hlavu dvoumetrového Rolka a ten zavěsil. Poté Hradec přenechal iniciativu Karviné a zbytečně se zatáhl. Do druhého poločasu nastoupil Hradec opět v plné síle a střídající Shejbal se po pasu od Schwarze prosadil také hlavičkou, už to bylo 2:0. Ovšem o chvíli později skórovala i Karviná, naštěstí to byl poslední gól zápasu.

„Klaplo to, bylo to od Jardy Zeleného krásně kopnutý, jen jsem to líznul a už to bylo v síti,“ ohodnotil svoje střelecké umění Adrian Rolko. Střelec druhé branky Shejbal se ovšem ke konci zápasu zranil a musel střídat.

O poločasové přestávce zhodnotil podzimní část sezony pro Českou televizi generální ředitel klubu Richard Jukl.

„Prošli jsme v létě velkou obměnou kádru, nepovedl se nám začátek soutěže a to, že jsme teď po půlce sezony na prvním místě je trochu nad plán, ale jsme za to rádi. Máme před sebou však ještě hodně práce,“ nastínil Jukl.

Řeč byla také o nejlepším střelci FNL Davidu Vaněčkovi, který má na svém kontě 13 gólů a suverénně vede tabulku střelců.

„Chceme přes zimu vhodně posílit, ale nebude to nijak výrazné. Spíše půjde o doplnění kádru. Co se týká Davida Vaněčka, jsem hrozně rád za jeho nynější formu. U nás se adaptoval velmi dobře, dává góly a jsme dohodnutí na tom, že u nás zůstane natrvalo a prodloužíme mu opci,“ prozradil Jukl a tím určitě potěšil i všechny fanoušky.

Na lízátka během podzimu zavítalo na 8 druholigových a jeden pohárový zápas celkem 15.994 diváků. Nejvíce přišlo na Pardubice – 4.350, nejméně na dnešní zápas s Karvinou – 1.066, utkání se však hrálo pod dohledem televizních kamer. Nezapomnělo se ani na páteční rozhodnutí Krajského úřadu.

„V pátek 15. listopadu jsme dostali územní rozhodnutí, což je pro nás velký mezník a posune nás to blíž výstavbě stadionu. Nyní tvoříme projekt ke stavebnímu povolení a doufám, že v co nejkratší době začneme stavět,“ zakončil vesele Jukl.

Hradec se stává po podzimu půlmistrem, ovšem poslední zápasy neodehrál v takové herní pohodě jako v prostředku podzimní části. Zejména je znát na herním projevu zranění středopolaře Šislera, teď se ještě zřejmě zranil nadějný Shejbal. Utkání zhodnotil po konci zápasu také trenér Votroků.

„Prvních 25 minut jsme hráli velmi dobře, po vstřeleném gólu jsme začali být pasivní a nechtěli jsme kombinovat. V podstatě to bylo čekání na gól. Ve druhém poločase naše aktivita byla opět větší, ale bohužel ten závěr byl spíš takový boj, nepodrželi jsme míč a stálo při nás i trochu štěstí. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli,“ řekl po zápase s úlevou trenér Luboš Prokopec.

A k podzimu dodal: „Z hlediska bodového zisku jsem spokojen. Před námi je však ještě spousta práce, musíme mnoho věcí zlepšit a ty body nám na to dají přes zimu klid,“ řekl Prokopec.

Hradec přezimuje do 8. března 2014 na 1. místě Fotbalové národní ligy s 33 body. Fanoušci Votroků mají nyní rovných 110 dnů pauzu do dalšího zápasu, který Hradec odehraje na půdě druhého Táborska. Domácí zápas je na programu až 16. března.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Klip od skupiny Memphis - Tak nějak, který se natáčel komplet v Hradci, boduje i v hitparádě Óčko TV.
  V bývalých kasárnách v centru města začne výstavba nového parkovacího domu Jana Gayera. Nyní se některé objekty dem…
  Nová akvizice rozhodla hned první mač. Útočník Radek Smoleňák přišel, viděl a zvítězil. Svůj premiéro…
  Vánoční trhy v Hradci, které potrvají od pátku až do 17. prosince budou letos v novém konceptu. Na Masarykově náměstí bude stát 75 stánků.

  7.954

  906

  510


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ