Přidat na Seznam.cz  

Hradec Králové 2014

Hradec a jeho okolí čeká letos bezpochyby velmi zajímavý rok. Na jaře se už opravdu začne stavět kolem Plačic poslední úsek nedokončené dálnice D11, který bude měřit 2 kilometry. V tomto období by měla započít také výstavba dvoukolejky z Opatovic nad Labem do Stéblové, trať bude připravena na rychlost 160 km/h. Během léta se otevře první křídlo kampusu Univerzity Karlovy, digitální planetárium na Novém Hradci a snad se stihne i centrální část Benešovy třídy. V říjnu se pak obyvatelé Hradce vydají ke komunálním volbám a zvolí si nové zastupitele. V úplném závěru roku se pak otevře zrekonstruovaná Bílá věž.

V rozpočtu na rok 2014 jsou připraveny finance na několik projektů. Oprav se dočkají některé místní komunikace – na Pouchově to budou ulice Za Kostelem a Za Zelárnou, ve Svinarech pak ulice Pod Haltýřem, Citrusová a Malinová. Rekonstrukcí projde také část rušné třídy ČSA. Pokračování bude mít i silnice na Slatinu, tentokrát v úseku od čerpací stanice v Kladské ulici až k začátku Slatiny.

Finance poputují také na nový územní plán, dokončení rekonstrukce centrální části Benešovy třídy, novou slunnou louku u městských lázní, nový park Skleněnka, výstavbu MŠ Svobodné Dvory či na zateplení škol ZŠ Sever a Milady Horákové (toto je však podmíněno získání dotací). Novou podobu by měla dostat také hlavní budova Dopravního podniku v Pouchovské ulici.

Do března by se mělo snad již definitivně rozhodnout kdo, s kým, jak a hlavně za co postaví nový fotbalový stadion. Také Votroci se budou snažit vykročit z prvního místa úspěšně do jarní části Fotbalové národní ligy, jejich možný návrat mezi elitu prověří ještě 14 zápasů.

Určitě největší událostí roku 2013 byl v Hradci návrat extraligy ledního hokeje po 20 letech. Hokejisté Mountfieldu HK svými neuvěřitelnými výkony výborně reprezentují město a díky východočeskému derby opět ožil duch zdravé rivality mezi Hradcem a Pardubicemi.

Mezi očekávané události patří i možný začátek pár projektů od soukromých investorů. Jsou to zejména výstavba centra Generali naproti vile Anička, obchodní centrum Aupark u Koruny nebo sportovní komplex Sportpark Hit v Třebši. Více najdete v našem přehledu: Nové projekty a stavby

I v letošním roce bude Hradec akčnější než kdy předtím. Mezi novinkové akce se řadí Night Run, což je noční běh městem, dále European Festival of Aviation, který se bude konat v červnu na letišti, Mistrovství Evropy juniorů v pozemním hokeji v novém areálu Farářství a svou druhou účast si odbude loňský premiérový festival The Sun.

Místo v programu budou mít již tradiční akce jako dubnový Majáles, květnová LifeInLine Tour, červnové Dny Labe, Run Tour, festival Divadlo evropských regionů, červencový Rock for People, srpnový Hip Hop Kemp a v září Slavnosti královny Elišky, CIAF, Truckfest, město na kolech i dožínky. Více najdete v našem přehledu: Seznam akcí a festivalů v roce 2014

Za magazín Hradec Králové City přejeme všem čtenářům úspěšný rok 2014 a hlavně hodně zdraví!


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V centru Hradce začne motoristům od úterý 4. června sloužit nový čtyřpodlažní parkovací dům pro 284 automobilů. Nah…
  Výsledky voleb do Evropského parlamentu za Hradec: ANO 21,36 %, Piráti 15,32 %, ODS 14,85 %, STAN+TOP 09 13,16 %, S…
  Hradecký stadion hrůzy přežil další sezónu, pomalu se z něj stává historický artefakt. Snad alespoň rezavá střecha…

  9.552

  1.152

  1.070


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ