..

Nový stadion a OC Arkády

O tomto projektu se toho snad už víc napsalo a řeklo, než se toho ve skutečnosti vlastně událo. Ale i tak si příznivci a odpůrci stadionu přijdou na své. O jakých otázkách a nejen o nich se v Centrálu bude mluvit? Třeba o tom jak vypadá budoucnost královéhradeckého fotbalového stadionu, zda je pro město výhodný společný postup s developery, kteří současně plánují výstavbu obchodních komplexů v blízkosti centra města, nebo zda má být fotbalový stánek čistě městskou investicí. Ve čtvrtek 23. ledna 2014 od 17:30 se bude čile diskutovat v Bio Central. Vstup je volný. Diskuze je součástí projektu Debaty Salonu republiky.

Projekt Park Malšovice počítá s vybudováním fotbalové arény s přiléhajícím obchodním a společenským centrem v místě dnešních lízátek. Obchodní galerii a infrastrukturu má vybudovat investor, stadion si pak město postaví samo i z prostředků získaných prodejem pozemků pod obchodním centrem. Do prosince loňského roku o projekt usilovala developerská společnost ECE, ta ale oznámila, že část závazků vůči městu předá HB Reavis, která stojí i za nákupním komplexem v lokalitě Koruna. Spojení obou společností musí posvětit teprve zastupitelstvo města.

„Pokud by měla být výstavba fotbalové arény financována z vlastních zdrojů, město by si v žádném případě nemohlo dovolit stadion podobné kvality a certifikovaný na mezinárodní utkání. O značné prostředky by přišel také hradecký fotbalový klub,“ sdělil náměstek primátora pro rozvoj města Jindřich Vedlich, který vnímá partnerství s developery jako nejvýhodnější řešení.

Odpůrci nejčastěji argumentují nevhodným urbanistickým řešením a možným nárůstem dopravy.

Kromě náměstka pro rozvoj města Jindřicha Vedlicha pozvání k diskuzi o novém domácím hřišti hradeckých Votroků přijali generální ředitel FC Hradec Králové Richard Jukl, jednatel společnosti ECE Josef Tobek, ředitelka společnosti HB Reavis Olga Humlová, architekt a předseda občanského sdružení Kruh pro občanskou společnost Jan Čížek, advokát z občanského sdružení Cesta trvalé prosperity Tomáš Matoušek a Martin Hanousek ze Strany zelených. V diskuzi zazní i předtočené příspěvky nezávislých právních a architektonických expertů.

„Naším cílem je kultivovaný a věcný názorový střet. Stavba stadionu a přilehlého obchodního centra se dotýká všech obyvatel Hradce, i když nejsou fotbalovými fanoušky,“ vysvětluje jeden z organizátorů debaty Aleš Dohnal.

Diskuze bude probíhat tak, že na začátku dostane každý z hostů prostor pro svoji otevírací řeč, následuje moderovaná diskuse s diváky a večer uzavřou závěrečné příspěvky všech účastníků debaty.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…

  8.204

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ