Přidat na Seznam.cz  

Nový stadion a OC Arkády

O tomto projektu se toho snad už víc napsalo a řeklo, než se toho ve skutečnosti vlastně událo. Ale i tak si příznivci a odpůrci stadionu přijdou na své. O jakých otázkách a nejen o nich se v Centrálu bude mluvit? Třeba o tom jak vypadá budoucnost královéhradeckého fotbalového stadionu, zda je pro město výhodný společný postup s developery, kteří současně plánují výstavbu obchodních komplexů v blízkosti centra města, nebo zda má být fotbalový stánek čistě městskou investicí. Ve čtvrtek 23. ledna 2014 od 17:30 se bude čile diskutovat v Bio Central. Vstup je volný. Diskuze je součástí projektu Debaty Salonu republiky.

Projekt Park Malšovice počítá s vybudováním fotbalové arény s přiléhajícím obchodním a společenským centrem v místě dnešních lízátek. Obchodní galerii a infrastrukturu má vybudovat investor, stadion si pak město postaví samo i z prostředků získaných prodejem pozemků pod obchodním centrem. Do prosince loňského roku o projekt usilovala developerská společnost ECE, ta ale oznámila, že část závazků vůči městu předá HB Reavis, která stojí i za nákupním komplexem v lokalitě Koruna. Spojení obou společností musí posvětit teprve zastupitelstvo města.

„Pokud by měla být výstavba fotbalové arény financována z vlastních zdrojů, město by si v žádném případě nemohlo dovolit stadion podobné kvality a certifikovaný na mezinárodní utkání. O značné prostředky by přišel také hradecký fotbalový klub,“ sdělil náměstek primátora pro rozvoj města Jindřich Vedlich, který vnímá partnerství s developery jako nejvýhodnější řešení.

Odpůrci nejčastěji argumentují nevhodným urbanistickým řešením a možným nárůstem dopravy.

Kromě náměstka pro rozvoj města Jindřicha Vedlicha pozvání k diskuzi o novém domácím hřišti hradeckých Votroků přijali generální ředitel FC Hradec Králové Richard Jukl, jednatel společnosti ECE Josef Tobek, ředitelka společnosti HB Reavis Olga Humlová, architekt a předseda občanského sdružení Kruh pro občanskou společnost Jan Čížek, advokát z občanského sdružení Cesta trvalé prosperity Tomáš Matoušek a Martin Hanousek ze Strany zelených. V diskuzi zazní i předtočené příspěvky nezávislých právních a architektonických expertů.

„Naším cílem je kultivovaný a věcný názorový střet. Stavba stadionu a přilehlého obchodního centra se dotýká všech obyvatel Hradce, i když nejsou fotbalovými fanoušky,“ vysvětluje jeden z organizátorů debaty Aleš Dohnal.

Diskuze bude probíhat tak, že na začátku dostane každý z hostů prostor pro svoji otevírací řeč, následuje moderovaná diskuse s diváky a večer uzavřou závěrečné příspěvky všech účastníků debaty.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Do Hradce se chystá do roka a půl vstoupit nábytkářský řetězec KIKA, pro který to bude již desátá pobočka v ČR. V H…
  Stavební odbor v Hořicích poslal do Hradce příznivou zprávu. Nově vydané územní rozhodnutí ke křižovatce Mileta, o…
  Začala stavební sezóna. Na dálnici D35 byla zahájena výstavba v úseku Opatovice n/L - Časy dlouhém 12,6 km. Přes úz…
  Příprava nového fotbalového stadionu pokračuje, vypsání dalšího výběrového řízení bude v průběhu roku. Nově se počí…

  9.458

  1.084

  1.020


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ