Nový stadion a OC Arkády

O tomto projektu se toho snad už víc napsalo a řeklo, než se toho ve skutečnosti vlastně událo. Ale i tak si příznivci a odpůrci stadionu přijdou na své. O jakých otázkách a nejen o nich se v Centrálu bude mluvit? Třeba o tom jak vypadá budoucnost královéhradeckého fotbalového stadionu, zda je pro město výhodný společný postup s developery, kteří současně plánují výstavbu obchodních komplexů v blízkosti centra města, nebo zda má být fotbalový stánek čistě městskou investicí. Ve čtvrtek 23. ledna 2014 od 17:30 se bude čile diskutovat v Bio Central. Vstup je volný. Diskuze je součástí projektu Debaty Salonu republiky.

Projekt Park Malšovice počítá s vybudováním fotbalové arény s přiléhajícím obchodním a společenským centrem v místě dnešních lízátek. Obchodní galerii a infrastrukturu má vybudovat investor, stadion si pak město postaví samo i z prostředků získaných prodejem pozemků pod obchodním centrem. Do prosince loňského roku o projekt usilovala developerská společnost ECE, ta ale oznámila, že část závazků vůči městu předá HB Reavis, která stojí i za nákupním komplexem v lokalitě Koruna. Spojení obou společností musí posvětit teprve zastupitelstvo města.

„Pokud by měla být výstavba fotbalové arény financována z vlastních zdrojů, město by si v žádném případě nemohlo dovolit stadion podobné kvality a certifikovaný na mezinárodní utkání. O značné prostředky by přišel také hradecký fotbalový klub,“ sdělil náměstek primátora pro rozvoj města Jindřich Vedlich, který vnímá partnerství s developery jako nejvýhodnější řešení.

Odpůrci nejčastěji argumentují nevhodným urbanistickým řešením a možným nárůstem dopravy.

Kromě náměstka pro rozvoj města Jindřicha Vedlicha pozvání k diskuzi o novém domácím hřišti hradeckých Votroků přijali generální ředitel FC Hradec Králové Richard Jukl, jednatel společnosti ECE Josef Tobek, ředitelka společnosti HB Reavis Olga Humlová, architekt a předseda občanského sdružení Kruh pro občanskou společnost Jan Čížek, advokát z občanského sdružení Cesta trvalé prosperity Tomáš Matoušek a Martin Hanousek ze Strany zelených. V diskuzi zazní i předtočené příspěvky nezávislých právních a architektonických expertů.

„Naším cílem je kultivovaný a věcný názorový střet. Stavba stadionu a přilehlého obchodního centra se dotýká všech obyvatel Hradce, i když nejsou fotbalovými fanoušky,“ vysvětluje jeden z organizátorů debaty Aleš Dohnal.

Diskuze bude probíhat tak, že na začátku dostane každý z hostů prostor pro svoji otevírací řeč, následuje moderovaná diskuse s diváky a večer uzavřou závěrečné příspěvky všech účastníků debaty.


  V městské čtvrti Slatina na okraji Hradce se bude stavět. V projektu Obytný soubor Slatina vyroste u Librantické ul. 28 rodinných domů.
  Odbagrujte si kus Malšovického stadionu. Speciální akce pro fanoušky před pondělním zápasem s Příbramí má neopakovatelný nádech. Konečně.
  Administrativní komplex o 6 podlažích s obchody v přízemí a prodejna Kauflandu. Tak v budoucnu bude vypadat prostor u křižovatky Mileta.
  Na Moravském Předměstí vyrostou další dva bytové domy. Budou se nacházet u ulic Brožíkova a Mandysova. Dětské hřiště zde zůstane.

  7.840

  858

  434

  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ