..

Klicperovo divadlo

Úspěšný ředitel Ladislav Zeman chce po sezoně Klicperovo divadlo opustit. To patří v České republice mezi velmi respektované scény a právem je zařazeno mezi divadelní špičku. Čtyřikrát získalo prestižní ocenění Divadlo roku, a to v letech 1998, 1999, 2001 a 2003. Letos je opět mezi nominovanými. Jelikož před časem náhle onemocněl, nemůže vykonávat funkci ředitele, a proto se rozhodl, že divadlo předá během následující sezony svému nástupci. Je nutné říci, že odvedl během čtvrtstoletí působení v divadle spousty práce, která má své výsledky – Klicperovo divadlo je na vrcholu.

Kolem jeho odchodu se však rozjelo poměrně absurdní divadlo. Radní Lenka Jaklová se pro Českou televizi vyjádřila, že existují politické tlaky, aby ředitel odstoupil. Na jeho místo se prý tlačí náměstkyně, která ho nyní zastupuje. Ta se o toto místo však nikdy nezajímala. Nakonec se v otevřeném dopise ozvali i herci, kteří postup radní za křivé obvinění kritizují a tato věc prý může divadlo před veřejností poškodit.

Důležité nyní je, aby se ředitel Zeman postupně uzdravil a poté se nakonec i rozhodne, kdo Klicperovo divadlo bude vést, zda opravdu odejde, případně, kdo ho ve výběrovém řízení na tento post nahradí.

O tom, jak jsou představení úspěšná dokládají i zaplněná hlediště. Nejúspěšnější hrou posledních let je Koule, představení jsou neustále vyprodaná. V hlavní roli zde figuruje skvělá Pavla Tomicová. Umělecký šéf David Drábek si připravil na následující týdny ještě tři premiérová představení.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  85 volebních okrsků otevřelo v Hradci Králové. Nejvíce jich je na jednom místě v ZŠ Mandysova (6) a ZŠ Bezručova (5).
  Hradec chce vyjmout úseky D11 HK - Sedlice a D35 Sedl. - Opatovice z poplatků dálniční sítě. Trasa má ulevit dopravě jako přirozený obchvat.
  Podchod v Buzulucké u Šimkových sadů prochází opravou. Nevzhledný přístřešek dostává nový vzhled. Nové budou postupně další tři.
  Takzvaný dům hrůzy neboli schody u Aldisu se promění na hotel, informoval HK Deník. Místo bezdomovců zde do pár let budou hoteloví hosté.

  .  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ