Přidat na Seznam.cz

Dobře Hradec! Porazil Slask Wroclaw 4:2

9. února 2014 16:37. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / EXPRESNĚ

Půlmilionová Wroclaw přivítala fotbalisty Hradce Králové na přátelském utkání. Favoritem byl sice domácí tým, ale hned v úvodu jim vzal vítr z plachet dlouhán Rolko, když po rohu nadvakrát umístil míč do branky. Slask nakonec stihl do poločasu ještě vyrovnat. Ve druhé půli ovšem začala gólová hitparáda Votroků, když se prosadili Kulič, Ptáček a Vaněček.

V závěru Wroclaw snížila na konečných 4:2. Ve druhém poločase výrazně oživil hru Hradce příchod Matěje Ptáčka, který se podepsal pod všechny tři góly, dvakrát přihrávkou a jeden dal sám. Votroci si tak můžou připsat vskutku výborné mezinárodní vítězství nad týmem z polské Ekstraklasy.

Tým se prezentoval velmi dobrým výkonem. První poločas dobře bránil a vyrážel do nebezpečných útoků, ve druhém pak diktoval tempo hry a byl daleko lepším týmem. Takové vítězství může být tím pravým impulsem do jarních bojů o Gambrinus ligu.