Park Malšovice z výšky

Do ankety umístěné během února na našich stránkách hlasovalo celkem 283 čtenářů. Otázka zněla: Jste příznivcem nebo odpůrcem projektu Park Malšovice tj. nového fotbalového stadionu, obchodně-společenského centra a volnočasového parku? 30 procent čtenářů hlasovalo proti projektu a 70 procent mu naopak vyjadřuje podporu, to je poměrně dobrý základ. V polovině února zveřejnil náměstek pro rozvoj města a investice Jindřich Vedlich na své stránce nové vizualizace projektu Park Malšovice. Jsou zde jak pohledy z výšky viz. přiložený obrázek z ptačí perspektivy, tak také z profilu.

Komplexu kde vznikne obchodně-společenské centrum, fotbalová aréna s kapacitou 12.096 míst, volnočasový park s dětským hřištěm, hřištěm pro pétanque, lezeckou stěnou a zálivem pro skatepark, vyjádřilo podporu 70 % čtenářů.

Ten se řadí svoji velikostí mezi největší příležitosti města za několik posledních desítek let. Měl by nabídnout zhruba 2 tisíce pracovních míst. Každý nemůže být v Hradci bankéřem a nová pracovní místa tak podpoří zaměstnanost určitých skupin obyvatel.

Hradecké poměry tak trochu připomínají Brno, o které má zájem Amazon a mělo by zde vzniknout také 2 tisíce pracovních míst. K brněnskému problému se vyjádřil před časem prezident České republiky Miloš Zeman.

„Já zamítnu investici, která mi přinese 2 tisíce pracovních míst, a obloukem se vrátím k tomu ponižování lidské důstojnosti, k tomu sociálnímu aspektu nezaměstnanosti. To rozhodnutí je pitomé. Právě z těchto důvodů,“ řekl Miloš Zeman k investici Amazonu. Ještě v roce 2008 byla na Hradecku nezaměstnanost 3,4 procenta, dnes to je 7,5 procent.

Fanoušci fotbalového klubu jsou z průtahů celého projektu značně unaveni, někteří se bohužel nové arény už nedočkali, jiní stále doufají. Tady jsou slova předsedy občanského sdružení Votroci 2000.

„Místo abychom byli rádi, že vznikne v Hradci Králové nová moderní nadčasová stavba a oslavovali ji, tak stále odpůrci stavby masírují veřejnost poplašnými zprávami a bludy. Takové argumentace jsou léta zbraněmi party v čele se zastupitelem Zárubou a Hanouskem ze strany Změna pro Hradec (Strana zelených). Odpůrci neustále dokola stejnými odvoláními zatěžují úřady. Všechno záměrně zdržují. V Hradci Králové se za 20 let zlikvidovalo přes 2.000 pracovních míst, investice za miliardy korun a další blokují. Investoři a developeři odešli. Ty peníze a investice už sem nikdo nevrátí a počet obyvatel klesá. Za posledních 20 let se odstěhovalo z Hradce 7 tisíc obyvatel. To není moc dobrá vizitka pro město a metropoli jakou by většina obyvatel z Hradce Králové chtěla mít. Za chvíli nebudeme mít tímto způsobem ani 90.000 obyvatel. Věřím těm, kteří mají rádi moderní architekturu a chtějí bydlet ve městě. A ne na vesnici, kterou se svým přístupem ke všemu novému snaží léta tato parta odpůrců z Hradce Králové udělat,“ říká Jan Kotouček, občan Hradce Králové a předseda občanského sdružení Votroci 2000.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradec si připomene SRPEN 68 happeningem od 18:30 hod. na Masarykově náměstí, který pořádá univerzita. V průběhu ha…
  V Hradci už se vše chystá na zahájení 17. ročníku Hip Hop Kempu, největšího žánrového festivalu ve střední Evropě.…
  Meteorologové hodnotí červenec v kraji jako teplotně nadnormální a srážkově podnormální. Odchylka od normálu 1961-1…
  Všechny vlaky na trati na Prahu jsou až do 9. září nahrazeny autobusy. Na trati probíhá plánovaná železniční výluka…

  8.714

  978

  810


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ