..

Hradecký Mountfield

Byla to úspěšná sezona, úspěšnější, než si ze začátku kdokoliv pomyslel. Po letním transferu se říkalo, že by bylo dobré, kdyby se Hradec vyhnul baráži. Nakonec tým skončil na pátém místě po základní části, a to jen o skóre za čtvrtým Zlínem, který byl jeho přemožitelem ve čtvrtfinále play-off. Hradec nebyl horší, bohužel v každém ze tří prodloužení bral body Zlín, chybělo mnohdy i trochu více štěstí. Divácká kulisa byla perfektní po celou sezonu, na zimní stadion si našlo cestu 139.041 fanoušků, což je mezi extraligovými kluby 7. místo v návštěvnosti. Až časem se ukáže, jak se tento premiérový ročník opravdu vydařil.

„Velký dík za to, jak nás tady přijali a jak po celou dobu fandili. Podporovali nás, i když se nedařilo a my jsme se jim snažili v těch zápasech odvděčit. Většinu utkání jsme pak třeba i otočili. Atmosféra doma byla vynikající každý zápas a bylo to super. Doufám, že na to příští sezónu navážeme,“ řekl po posledním utkání sezony kapitán týmu Jiří Šimánek.

Hradec nastartoval sezonu nejprve v soutěži European Trophy. Z osmi duelů vyhrál nad Plzní a Hamburkem. Poté vstoupil po 20 letech s velkou slávou do Extraligy, kde průběžně sbíral body, dařilo se mu v prodloužení i samostatných nájezdech.

Bodově nejvydařenější byl z tohoto pohledu listopad, kdy tým získal 20 bodů, v prosinci pak 16 a v říjnu 15 bodů. Naopak nejchudší byl únor s pouhými dvěma body, uprostřed měsíce navíc byla i pauza kvůli olympijským hrám.

Extraligu oživilo také východočeské derby Hradec Králové vs. Pardubice, které nakonec skončilo remízou po čtyřech zápasech 2:2. Na všechny čtyři duely bylo v obou městech vyprodáno.

„Na hodnocení sezony je ještě moc brzo, navíc jsou tu od toho jiní. My jsme ale zklamaní, protože jsme přes Zlín chtěli postoupit a těšili jsme se na dalšího soupeře. Šli jsme si celou sezónu za svým cílem a drželi se nahoře. Samozřejmě jsme byli rádi, že jsme se dostali do play-off. A to hned do čtvrtfinále a nemuseli jít přes předkolo. Dělali jsme pro to maximum, navíc s diváky, kteří byli super, mnohdy až v euforii, což je paráda,“ prozradil autor posledního gólu sezony Vladimír Škoda.

Zatímco hráči i realizační tým si dají na chvíli pauzu, na zimním stadionu naopak začnou plánované opravy. Během léta se zde proinvestuje více jak 40 mil. Kč. Takzvané „debilní“ mantinely a skla, které přihrávají soupeřům, a na které si postěžoval brankář Pavel Kantor půjdou pryč. Místo nich se vybudují nové, moderní mantinely, včetně plexiskel, trestných lavic i střídaček.

Nová bude také vzduchotechnika, topení i osvětlení ledové plochy včetně světelných efektů. Lépe se tak budou odvětrávat prostory stadionu, stánky s občerstvením a pověstná mlha se už tak tvořit nebude. Lepší podmínky čekají jak samotné hráče, tak i diváky.

Úpravy se budou týkat i ledové plochy a chlazení. Opravy proběhnou během letní přestávky.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hokejový bude mít na olympijských hrách už 5 hráčů. Po Koukalovi pojedou i Slováci Rybár, Graňák, Cin…
  Bazény v Hradci nestačí přes zimu náporu plavců. Město proto plánuje zastřešit i bazén na letním koupališti Flošna.…
  Hradec dnes k ránu zasypal sníh, cesty jsou nyní sjízdné s opatrností. V okolí města několik nehod, jedna také u Po…
  Hradecký hokejový útočník Petr Koukal byl nominován koučem Jandačem do olympijského týmu pro OH v Jižní Koreji. Hry…

  8.096

  914

  556


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ