Hradecký Mountfield

Byla to úspěšná sezona, úspěšnější, než si ze začátku kdokoliv pomyslel. Po letním transferu se říkalo, že by bylo dobré, kdyby se Hradec vyhnul baráži. Nakonec tým skončil na pátém místě po základní části, a to jen o skóre za čtvrtým Zlínem, který byl jeho přemožitelem ve čtvrtfinále play-off. Hradec nebyl horší, bohužel v každém ze tří prodloužení bral body Zlín, chybělo mnohdy i trochu více štěstí. Divácká kulisa byla perfektní po celou sezonu, na zimní stadion si našlo cestu 139.041 fanoušků, což je mezi extraligovými kluby 7. místo v návštěvnosti. Až časem se ukáže, jak se tento premiérový ročník opravdu vydařil.

„Velký dík za to, jak nás tady přijali a jak po celou dobu fandili. Podporovali nás, i když se nedařilo a my jsme se jim snažili v těch zápasech odvděčit. Většinu utkání jsme pak třeba i otočili. Atmosféra doma byla vynikající každý zápas a bylo to super. Doufám, že na to příští sezónu navážeme,“ řekl po posledním utkání sezony kapitán týmu Jiří Šimánek.

Hradec nastartoval sezonu nejprve v soutěži European Trophy. Z osmi duelů vyhrál nad Plzní a Hamburkem. Poté vstoupil po 20 letech s velkou slávou do Extraligy, kde průběžně sbíral body, dařilo se mu v prodloužení i samostatných nájezdech.

Bodově nejvydařenější byl z tohoto pohledu listopad, kdy tým získal 20 bodů, v prosinci pak 16 a v říjnu 15 bodů. Naopak nejchudší byl únor s pouhými dvěma body, uprostřed měsíce navíc byla i pauza kvůli olympijským hrám.

Extraligu oživilo také východočeské derby Hradec Králové vs. Pardubice, které nakonec skončilo remízou po čtyřech zápasech 2:2. Na všechny čtyři duely bylo v obou městech vyprodáno.

„Na hodnocení sezony je ještě moc brzo, navíc jsou tu od toho jiní. My jsme ale zklamaní, protože jsme přes Zlín chtěli postoupit a těšili jsme se na dalšího soupeře. Šli jsme si celou sezónu za svým cílem a drželi se nahoře. Samozřejmě jsme byli rádi, že jsme se dostali do play-off. A to hned do čtvrtfinále a nemuseli jít přes předkolo. Dělali jsme pro to maximum, navíc s diváky, kteří byli super, mnohdy až v euforii, což je paráda,“ prozradil autor posledního gólu sezony Vladimír Škoda.

Zatímco hráči i realizační tým si dají na chvíli pauzu, na zimním stadionu naopak začnou plánované opravy. Během léta se zde proinvestuje více jak 40 mil. Kč. Takzvané „debilní“ mantinely a skla, které přihrávají soupeřům, a na které si postěžoval brankář Pavel Kantor půjdou pryč. Místo nich se vybudují nové, moderní mantinely, včetně plexiskel, trestných lavic i střídaček.

Nová bude také vzduchotechnika, topení i osvětlení ledové plochy včetně světelných efektů. Lépe se tak budou odvětrávat prostory stadionu, stánky s občerstvením a pověstná mlha se už tak tvořit nebude. Lepší podmínky čekají jak samotné hráče, tak i diváky.

Úpravy se budou týkat i ledové plochy a chlazení. Opravy proběhnou během letní přestávky.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Od nedělních 18:00 až do pondělních 6:00 platí i pro Hradec výstraha ČHMÚ: Vysoký stupeň nebezpečí z důvodu silného…
  Do oblasti severozápadně od Hradce u obce Čistěves dopadl meteorit. Událost se stala koncem srpna. Velkou zvláštnos…
  Cyklostezka z Hradce do Vysoké se začíná rýsovat, na části cesty už leží základní vrstva asfaltu, v říjnu by se měl…
  Nejprve se tristní stav Velkého náměstí zkrášlil ve formě květinového protestu, nyní se už začíná přitvrzovat s těž…

  8.885

  992

  856


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI