Fotbalová lízátka

Fotbalistům Hradce se herně nedaří. V dnešním zápase podlehli Jablonci 0:2 a jsou na sestupové příčce. Bohužel je patrné, že tým nemá zřejmě takovou výkonnost, aby mohl bojovat o lepší umístění. Zatím je předčasné mluvit o druhé lize, ale pokud bude Hradec pokračovat v podobně chaoticky vedené hře, je na nejlepší cestě dostat se tam. Vysvobozením by mohl být snad jen návrat kanonýra Davida Vaněčka. „Odpovědnost za výsledky beru na sebe. Pokud inkasujeme ve třech zápasech osm branek, těžko můžeme pomýšlet na nějaké body. Je potřeba si říct s chladnou hlavou, co bude pro mužstvo nejlepší,“ řekl po zápase trenér Luboš Prokopec.

Nejlepší zápasy mužstvo odehrálo se Slováckem, s Mladou Boleslaví a Teplicemi. Po reprezentační pauze jakoby nastoupila ale úplně jiná jedenáctka. Vše začalo katastrofálním výkonem proti poslední Jihlavě, nepovedeným zápasem na Spartě a hra se nezlepšila ani proti Jablonci.

Kombinace vázne, šancí je jako šafránu a jen dvě střely na branku. Nikdo se nepokusí vystřelit ze střední vzdálenosti, hráči postávají většinou za protihráči, nechodí si pro míče, domluvené signály po rozích nefungují a soupeř jde naopak do rychlého protiútoku. Chybí hlavně pohyb, bojovnost, rychlá přihrávka a o gólovém zakončení ani nemluvě. Hradec dal jen 4 góly a střelecky je tak nejhorší v lize. Přitom v prvních kolech hráli Votroci opravdu pěkný fotbal plný šancí a soupeře přehrávali.

„Jablonec byl lepší ve všech činnostech. Přečkali jsme se štěstím první poločas a v tom druhém jsme lacině dostali první gól a následně druhou branku. V tom momentu už o výsledku bylo prakticky rozhodnuto,“ dodal notně zklamaný trenér Prokopec.

Otázkou je, co trenér myslel poslední větou „je potřeba si říct s chladnou hlavou, co bude pro mužstvo nejlepší“. Poslední šanci by mohl dostat zřejmě příští týden venku s Příbramí a poté následuje další reprezentační pauza. Dá se tak tušit, že se možná schyluje k výměně trenéra, pokud neuspokojivé výsledky budou pokračovat.

Trenér Prokopec vytáhl Hradec z krize a ve druhé lize s ním po roce postoupil do první ligy. To je nutné velmi ocenit. Pokud však výsledky nyní nepřicházejí, bude to chtít se poohlédnout po někom jiném, dokud je čas. První třetina ligy se blíží ke svému konci a před dvěma lety s trenérem Plíškem bylo na jaře už pozdě.  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  V Třebši otevírají nové trhy Stromovka. Jde o koncept specializovaných obchodů, které nabízejí kvalitní potraviny, delikatesy i pití.
  Druhá fotbalová liga rozlosována. 1. kolo Hradec - Táborsko a Olympia HK - Pardubice (hráno v Praze). Start je poslední víkend v červenci.
  Jak vznikl moderní Hradec? Muzeum východních Čech připravuje od 30. června expozici regulačních plánů města, některé zveřejní úplně poprvé.
  V Hradci vznikne nový hospic s 15 lůžky. Měl by vyrůst někde na zelené louce ve městě. V kraji je zatím pouze jeden v Červeném Kostelci.

  7.636

  824

  376
  Miniaplikace

  Hlasujte i pro více odpovědí. Do konce zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ