Rock for People zůstává

Fanoušci festivalu Rock for People poměrně dlouho čekali, jak to s festivalem nakonec dopadne. Bude se stěhovat do Plzně, nebo zůstane v Hradci? Organizátoři vedli několik jednání, lákala je Plzeň jako evropské město kultury 2015, ale i primátor Fink proklamoval, že by byl rád, kdyby tu festival zůstal, už k Hradci patří. Organizátoři provedli tah, který jistě potěší obě strany. Tradiční festival Rock for People zůstává v Hradci, bude se konat už od 4. do 6. června. Druhá verze festivalu Rock for People Europe se odehraje v Plzni ve dnech 3. až 5. července. Bude se jednat o „městskou verzi“ festivalu, uvádějí organizátoři.

Přesun hradeckého RfP na netradiční červen bude mít podle oznámení organizátorů též za následek, že budou mít větší šanci dotáhnout lepší kapely než v přetíženém termínu začátkem července, což je určité plus. Studenti příliš s přesunem na červen nadšení nejsou, organizátoři festivalu ale věří, že pokud přijedou dobré kapely, čas si najdou.

„Koncept line-upu Rock for People 2015 zůstane klasický: multižánrový festival s kapelami z celého světa. Pivo bude dodávat opět Staropramen, podpora Hradce Králové se pohybuje okolo milionu korun. Druhý Rock for People Europe se zaměří spíše na evropské umělce, typově Jaga Jazzist nebo Glen Hansard (žádná smlouva ještě není podepsána). Pivem akce jsou logicky produkty Plzeňského Prazdroje, podpora Plzně se má pohybovat něco nad 10 milionů korun,“ uvedli organizátoři.

I pro fanoušky je ujištění, že se festival bude konat v Hradci, dobrou zprávou, jelikož si jeho přesun do Plzně příliš nepřáli. I z hlediska cestování je lepší Hradec, z různých koutů republiky je to sem tak zhruba stejně daleko.

„Festival Rock for People zůstává v Hradci Králové ve své tradiční podobě, pouze se mění termín jeho konání, a to na 4. až 6.června, v příštím roce se však uskuteční též Rock for People EUROPE, který se odehraje ve dnech 3. až 5.července v Plzni. Těšit se můžete na „městskou verzi“ festivalu, která proběhne v areálu bývalého depa Městských dopravních podniků, okolí řeky Radbuzy a komplexu bývalých papíren,“ říká hlavní organizátor festivalu Michal Thomes.

Lidé nyní řeší, zda rozdělením na dvě akce festival spíše neutrpí. Očekávají už zveřejnění prvních interpretů. Zatím totiž neví, na který z festivalů jet, zda v Hradci proběhne vše tradičně, nebo zda lepší kapely budou v Plzni, či naopak. Podle organizátorů vystoupí na obou akcích zahraniční interpreti. Tradiční koncept, který je zaveden v Hradci, a na který jsou lidé zvyklí, bude pokračovat. V Plzni jako evropském městu kultury bude koncept spíše evropský a představí se na něm kapely ze zemí EU.

„Náš festival obdržel nabídku, která se neodmítá, pozvaní stát se součástí prestižního projektu Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury. Je pro nás velkou ctí, že jsme byli osloveni právě my a bereme to především jako ocenění naší dvacetileté snahy o tvorbu „evropského festivalu“, kdy možná občas neprakticky utrácíme za kapely, které tu ještě nejsou tolik známe a nepřitahují masy návštěvníků, ale nám prostě přijde správné je v programu mít,“ dodávají organizátoři.

Rock for People tak v Hradci pokračuje i díky přístupu vedení města, už se totiž zdálo, že loňský ročník bude poslední. Kalendář akcí hlásí, že 4. až 6. června bude Hradec for People.

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY:

AKCE A FESTIVALY V HRADCI V ROCE 2015. KAM VYRAZIT?


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Mezinárodní dopravce FlixBus by měl se zelenými autobusy od listopadu začít provozovat novou linku Praha - Hradec K…
  V Hradci je dobojováno. Město povede koalice ANO+ODS+Změna pro Hradec a Zelení s 19 mandáty z 37. Primátorem se sta…
  Legendární skupina Elán vystoupí při svém turné ELÁN 50 ve čtvrtek na hradeckém zimním stadionu. A koncert to bude…
  Hokejisté Kärpätu Oulu vyčkávají na bagáž před cestou do Hradce. V rámci CHL pod Bílou věží odehrají ve středu závě…

  8.980

  1.014

  884


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI