Přidat na Seznam.cz  

Hradec Králové z Bílé věže

Jako každý rok, tak i letos v tuto dobu je tu pravidelný článek, co čeká Hradec v novém roce 2016. Půjdeme pěkně postupně a zaměříme se na nejdůležitější události začínajícího roku. Snad nejvýraznějším milníkem bude otevření nové křižovatky Koruna a sousedního obchodního centra Aupark, to bude největší událost druhé poloviny roku.

A když jsme ještě v této oblasti, u Sukových sadů by měla zkraje roku začít výstavba nového bytového domu Rezidence Sukovy sady, který bude mít 6 nadzemních podlaží a byty se již prodávají.

Dokončení by se v první polovině roku měl dočkat nový projekt pro seniory GrandPark v Podzámčí, také by se měl na jaře otevřít nový Penny Market na Labské louce a na zdejším prostranství bude pokračovat výstavba rodinných, řadových a bytových domů. Stejně tak v sousedství se dokončí u školky Podzámčí rozestavěný bytový dům. Další dva pak čeká v této oblasti také dokončení.

Z nových městských projektů se počítá s rekonstrukcí ZUŠ Střezina a opravou kostela sv. Mikuláše v Jiráskových sadech. Ze soukromých investic by to měl být počátek výstavby Sportparku v Třebši a pokud to dobře půjde i projektu Generali na Gočárově třídě.

V letních měsících čeká velká oprava ulici Úprkovu v Malšovicích a Malšově Lhotě. Silnice je v opravdu špatném stavu a kraj se spolu s městem pustí do opravy této komunikace. Nové budou povrchy, chodníky, osvětlení i zastávky MHD.

V průběhu letních prázdnin proběhne oprava silnice ze Svinar do Bělče, komunikace dostane také nový povrch.

Událostí druhé poloviny roku bude bezesporu otevření nové kruhové křižovatky Koruna a později také otevření nového obchodního centra Aupark. S plánovanými 140 obchody by se tak mělo stát největším centrem východních Čech. Obchody, které se v centru budou nacházet jsou zatím drženy v tajnosti. Otázkou je, jak prvotní nápor zájemců o nové centrum, křižovatka zvládne.

V průběhu roku budou finišovat přípravy na projekty jako Velké náměstí, křižovatka Mileta, nový fotbalový stadion, lávka přes Labe, nový most ve Svinarech a projekt Riegrova náměstí bez hotelu Černigov.

Z oblasti dopravy bude upravena zkraje roku rychlost na čtyřproudové silnici z Hradce Králové do Pardubic, z původních 90 km/h se zvýší rychlost na 110 km/h. Změna se udála také u Opatovic, kde došlo k administrativní změně typu silnice. Z původní rychlostní silnice R35 se úderem Nového roku stala dálnice D35. Od nového jízdního řádu je v provozu dvoukolejka mezi Opatovicemi a Stéblovou, blíž k Opatovicím byla vybudována nová zastávka a stará stanice zrušena, to vadí hlavně obyvatelům Březhradu, kteří na ni docházeli. V budoucnu se zde dočkají nové zastávky ČD v okolí Březhradu, to až ale se zdvoukolejněním trati.

V oblasti zdravotnictví by se měla začít stavět nová klinika Čínské medicíny v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Z oblasti sportu bude zajímavé sledovat počínání Votroků, zda se zase po roce jako bumerang vrátí zpět do první ligy. Také hokejisté budou usilovat o co nejlepší umístění v play-off a úspěchem bude jakákoliv medaile.

V oblasti kulturních akcí to bude březnové hokejové derby Hradce a Pardubic. V dubnu bude výroční 10. Majáles, na kterém vystoupí například Kryštof, Slza, Xindl X, Mandrage, ATMO Music, Jelen, Majk Spirit a další. V květnu proběhne například Helicopter Show a v červnu tradiční Den Labe.

Červenec bude patřit 150. výročí bitvy u Chlumu a také festivalu Rock for People, na kterém vystoupí The Offspring i Bullet for My Valentine. Srpen pak klasicky Hip Hop Kemp a v září třeba Slavnosti královny Elišky, CIAF a Dožínky.

V letošním roce se na podzim v předpokládaném termínu měsíce října uskuteční také volby do zastupitelstev krajů. To je z našeho přehledu vše, snad jsme na nic nezapomněli.

V roce 2015 naše stránky navštívilo 147.500 návštěvníků, oproti předešlému období to je nárůst o 18 procent.

Magazín Hradec Králové City přeje Všem našim čtenářům dobrý start do roku 2016 a mnoho osobních, studentských i pracovních úspěchů. Pokud byste s námi chtěli spolupracovat nebo se podílet na rozvoji našeho portálu (věk cca. 15-26 let a zájem o dění ve městě), těšíme se na e-mail: hkcity@hkcity.cz

A aby rok 2017 začal lépe, přeci jen ohňostroj je základ a ten letošní byl od radnice poněkud zpackaný, hlasujte v naší anketě, jak by měl začít Nový rok 2017 v Hradci Králové.

Miniaplikace


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Autobusový dopravce spustil novou mezinárodní linku do Krakova. Zelené autobusy vyjíždějí z Prahy přes…
  Hradec vypsal výběrové řízení na stavbu fotbalového stadionu. Celý svět je v očekávání, zda se městu zakázka podaří…
  Betonové monstrum přes prázdniny padne. Do konce srpna by se měl vybydlený panelák zdemolovat. Budova chátrala přes…
  Opět po roce v Hradci na okruhu oblíbená hra s řidiči “Ty troubíš my pijem”, na místě s přibývajícím troubením pano…
  Každý čtvrtek se Pivovarské náměstí po setmění mění na letní kino. Biograf Etienne promítá zdarma čtvrtky…

  9.600

  1.174

  1.084


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ